Ekonomika
Darbs

Azartspēļu bizness grib kļūt par lielāko darba devēju 16


Šomēnes “Evolution Gaming” spēļu prezentētājus plāno piesaistīt ar vēl nebijušu kampaņu – pirmo apmaksāto darba interviju Latvijā.
Šomēnes “Evolution Gaming” spēļu prezentētājus plāno piesaistīt ar vēl nebijušu kampaņu – pirmo apmaksāto darba interviju Latvijā.
Publicitātes foto

Latvijā bāzētais informācijas tehnoloģiju (IT) un spēļu prezentētāju ārpakalpojumu sniedzējs “Evolution Gaming” šogad plāno būtiski palielināt savu darbinieku rindas. Uzņēmums plāno gada laikā piesaistīt apmēram 1600 jaunus darbiniekus, pārsvarā spēļu prezentētājus un augsti kvalificētus IT speciālistus. Tas nodarbojas ar tehnisko un cilvēku resurusu nodrošināšanu azartspēļu spēlēšanai internetā.

Jau šobrīd ar vairāk nekā 3000 nodarbinātajiem “Evolution Gaming” ir viens no lielākajiem darba devējiem valstī, taču kompānija pie tā nedomā apstāties un norādījusi, ka vēlas kļūt par vadošo darba devēju Latvijā. Šobrīd lielākais darba devējs Latvijā ir preču mazumtirdzniecības tīkls “Maxima”. Pēc “firmas.lv” datiem, 2016. g. kompānija nodarbināja 7686 cilvēkus, “Latvijas dzelzceļš” – 6808, bet “Rimi Latvia” – 5786 cilvēkus.

Vai tiešām azartspēļu dīleru Latvijā drīz būs vairāk nekā dzelzceļnieku? “Evolution Gaming” talantu attīstības un piesaistes vadītāja Jeļena Anošina gan neatbildēja, cik ilgā laikā kompānija plāno kļūt par lielāko darba devēju valstī un vai nākamgad mēs varam gaidīt vēl vienu tikpat lielu “iesaukumu”. Taču viņa sacīja, ka paplašināšanās ir tikai likumsakarīga, ņemot vērā uzņēmuma straujo izaugsmi un paplašināšanos jaunos tirgos.

IT speciālisti biežāk no ārzemēm

Kā minēts, lielākoties kompānija lūkos atrast spēļu prezentētājus. Saprotamāk – tiešsaistes dīlerus. J. Anošina uzsvēra, ka šim amatam nav nepieciešama iepriekšējā darba pieredze, tāpēc cer uz lielu jauniešu interesi. Uz jautājumu, kāds varētu būt iespējamais atalgojums, viņa gan neatbildēja, nosakot, ka spēļu prezentētāju atalgojums esot ļoti mainīgs. “Tas ir atkarīgs no darba slodzes un snieguma. Regulāri izskatām, vai mūsu piedāvātais atalgojums atbilst esošajai tirgus situācijai un vai tas ir pietiekami pievilcīgs jauniešiem, kuri tikko pabeiguši augstskolu vai vēl mācās. Vienīgā obligātā prasība ir labas angļu valodas zināšanas,” sacīja kompānijas pārstāve.

Viņa uzsvēra, ka primāri kompānija lūkosies pēc Latvijas darbaspēka, īpaši jauniešiem, tādējādi cenšoties viņus noturēt Latvijā. “Taču mēs esam globāla kompānija, ko var redzēt, arī raugoties uz darbinieku multikulturālo sastāvu – uzņēmuma pārstāvniecībā Latvijā var sastapt vairāk nekā 40 dažādu tautību darbiniekus – un viņu karjeras attīstības scenārijiem, kas ietver arī iespēju rotēt no vienas valsts uz citu, paliekot vienā un tajā pašā uzņēmumā,” viņa norādīja.

Savukārt atrast augsti kvalificētus IT speciālistus esot liels izaicinājums, tāpēc kompānija lūkosies Krievijas, Baltkrievijas, kā arī Ukrainas virzienā, no kurienes jau šobrīd nāk liela daļa IT speciālistu.

“Šobrīd arī pētām tirgu, lai saprastu, kas ir aktuāls un interesants IT speciālistiem, lai mēs spētu potenciālajiem kandidātiem piedāvāt vienlīdz pievilcīgu piedāvājumu kā vadošie tehnoloģiju uzņēmumi. Vēlamies līdzināties tādiem pasaules līmeņa uzņēmumiem kā “Google” un “Facebook”, tāpēc mums ir svarīgi būt pirmajiem jaunāko tehnoloģiju izmantošanas jomā un arī līderiem darba vides sektorā, piedāvājot saviem darbiniekiem pasaules līmeņa darba vidi,” piebilda J. Anošina. Saprotams, ka vairāk tiks maksāts azartspēļu programmētājiem (šajā gadījumā ārvalstu darbiniekiem) nekā ievilinātajiem tiešsaistē.

Par darba intervijām maksās

Interesantu soli “Evolution Gaming” grasās spert darbinieku piesaistes metožu lietošanā. “Lai informētu par brīvajām vakancēm, regulāri publicējam darba sludinājumus portālos, tāpat tos izvietojam augstskolās. Savukārt jau šomēnes spēļu prezentētājus plānojam piesaistīt ar vēl nebijušu kampaņu – pirmo apmaksāto darba interviju Latvijā. Vēlamies, lai potenciālie kandidāti mūs uztvertu nopietni, tāpēc darba intervijas beigās viņi saņems 30 eiro kā pateicību par veltīto laiku. Šādi nosacījumi būs spēkā pirmajiem 350 kandidātiem. Redzam to kā labu ieguldījumu, lai motivētu jauniešus pieteikties pie mums darbā,” atklāja kompānijas pārstāve.

“Evolution Gaming” grupas apgrozījums 2016. gadā sasniedza 115,5 miljonus eiro, bet grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) bija 44,6 miljoni eiro. Grupā ietilpstošā SIA “Evolution Latvia” apgrozījums 2016. gadā bija 58,283 miljoni eiro, bet peļņa – 4,009 miljoni eiro.

VIEDOKLIS

Psiholoģe: “Tikpat būtu jātērē arī atkarību profilaksei.”

Natālija Dauberga, klīniskā psiholoģe: “Domāju, ka šīs nozares attīstība palielinās azartspēļu pieejamību, kā arī mazināsies kontrole pār nepilngadīgo spēlēšanu. Pēdējā laikā klienti, kas vēršas pie manis pēc palīdzības azartspēļu problēmas risināšanā, spēlē elektroniski, nevis klātienē. Šajā jomā, tāpat kā citās, notiek digitalizācijas process, kas jebkuru pakalpojumu padara vieglāk pieejamu. Būtu saprātīgi, ja paralēli tikpat resursu tiktu tērēts atkarību profilaksei un palīdzībai jau nelaimē nonākušajiem.”

LA.lv