×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Azerbaidžāna notriec armēņu helikopteru Kalnu Karabahā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Azerbaidžānas spēki trešdien notriekuši armēņu militāro helikopteru, paziņoja Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija, apliecinot attiecību saasinājumu starp abām valstīm, kas ilgstoši konfliktē par Kalnu Karabahas statusu.

Helikoptera notriekšana ir nozīmīgākais militārais incidents pie Kalnu Karabahas robežas kopš 1994.gada pamiera, kas izbeidza vardarbīgo konfliktu par strīdus reģionu.

“12.novembrī kaujas helikopters “Mi-24″ mēģināja uzbrukt Azerbaidžānas armijas pozīcijām pie [Karabahas] Agdamas rajona,” paziņoja Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija.

“Helikopteru notrieca Azerbaidžānas armija,” piebilsts paziņojumā, norādot, ka tā atlūzas nokritušas Kalnu Karabahas teritorijā.

Armēnijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka trīs helikoptera apkalpes locekļi ir gājuši bojā.

Separātistu varas iestādes Kalnu Karabahā sacīja, ka pēc incidenta ir sākušās apšaudes, kas joprojām turpinās.

Kalnu Karabahas separātistu Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka Azerbaidžānas spēki ir notriekuši separātistu helikopteru, kad tas “veica treniņa lidojumu militāro mācību laikā”.

Ienaidnieks turpina intensīvi raidīt uguni uz incidenta norises vietu ar dažāda kalibra vieglajiem ieročiem,” norādīja separātisti.

Armēnija un Azerbaidžāna 90.gadu sākumā karoja par Kalnu Karabahu – Azerbaidžānas apgabalu, kuru apdzīvo galvenokārt armēņi. Šajā karā gāja bojā apmēram 30 tūkstoši cilvēku un gandrīz miljons civiliedzīvotāju abās pusēs kļuva par bēgļiem. Kopš 1994.gada, kad tika pasludināts pamiers, Armēnija ir okupējusi lielāko daļu Kalnu Karabahas un dažus Azerbaidžānas rajonus starp šo apgabalu un Armēniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+