Āzijas hokejistes pieveiktas. Kā pret eiropietēm?
 0

Latvijas hokeja dāmu izlase pasaules pirmās divīzijas čempionāta A grupas turnīrā Ventspilī svinēja uzvaru arī otrajā spēlē.
 Latviešu mačā pret Japānas izlasi pirmās 20 minūtes aizritēja bez vārtu guvuma, taču pārtraukumā komandas galvenais treneris Andrejs Zaķis laikam bija piemeklējis īstos vārdus meiteņu iedvesmošanai.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Otrā perioda sākumā precīzi meta Ieva Pētersone un jau pēc astoņām sekundēm – arī Iveta Koka. Perioda beigās japānietes samazināja rezultāta starpību un arī turpmāk mūsu vārtsardzi Lolitu Andriševsku apmētāja vienā laidā, tomēr Lolita bija savu uzdevumu augstumos, visā spēlē atvairot 55 no 56 pretinieču metieniem. Japānas izlasi neglāba arī savas vārtsardzes nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Uzvara ar 2:1 latvietes turnīra tabulā pacēla uz pirmo vietu.

Andrejs Zaķis: “Šodien komanda parādīja visu labāko, ko spēj. Tā progresē ar katru spēli. Meitenes sapratušas, ka atslābt nedrīkst ne mirkli un sūri grūti jāstrādā visos trīs periodos. Mūsu mērķis ir uzvarēt arī turpmākajās trīs spēlēs.”

Uzvaras prieku pabojāja Māras Trēziņas savainojums, tomēr jācer, ka līdz nedēļas beigām viņa atgriezīsies ierindā. Vakar Ventspilī hokejistēm bija brīvdiena. Latvietes jau apspēlējušas abas komandas no Āzijas, bet turpmāk cīnīsies pret eiropietēm, kuru bilancē ir pa uzvarai un zaudējumam. Šodien viņas tiksies ar Čehijas, parīt – ar Austrijas un sestdien – ar Norvēģijas izlasi. Komandai, kas turnīrā izcīnīs pirmo vietu, pavērsies ceļš uz pasaules čempionāta elites divīziju, bet pēdējai nāksies atkāpties uz pirmās divīzijas B grupu. Pēdējais variants mūsējām, šķiet, nav aktuāls, bet par pirmo vērts pacīnīties.

HOKEJS

PASAULES ČEMPIONĀTS

* Latvija – Japāna 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), 25:58 Pētersone (Bičevska) 1:0, 26:07 Koka (Aldiņa) 2:0, 37:58 Sakagami (Homma, Kubo, vair.) 2:1.

* Norvēģija – Čehija 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

* Austrija – Kazahstāna 6:2 (2:1, 2:1, 2:0).

Pēc divām kārtām: 1. Latvija (1-1-0-0, 5:3), 2. Norvēģija 1-0-0-1, 8:4), 3. Japāna 1-0-0-1, 5:5), 4. Čehija (1-0-0-1, 5:5), 5. Austrija (1-0-0-1, 8:9), 6. Kazahstāna (0-0-1-1, 4:9).