×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

B.B.Kinga nāve tiks izmeklēta kā iespējama slepkavība

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu blūza mūziķa B.B.Kinga nāve tiks izmeklēta kā iespējama slepkavība pēc viņa divu meitu apgalvojumiem, ka tēvs ticis noindēts, pirmdien paziņoja tiesu medicīnas birojs ASV Nevadas štatā.

B.B.Kings nomira 14. maijā 89 gadu vecumā savās mājās Lasvegasā.

Nevadas štata Klārkas apgabala tiesu medicīnas birojs paziņoja, ka ir izdarīta līķa sekcija, kuras rezultāti kļūs zināmi ne agrāk kā pēc sešām vai astoņām nedēļām, tāpēc B.B.Kinga bēres viņa iemīļotajā Memfisas pilsētā ir atliktas.

Kinga meitas Karena Viljamsa un Petija Kinga apgalvo, ka mūziķi noindējuši divi viņa tuvākie palīgi. Kinga īpašuma pārvaldītājs Brents Braisons pirmdien nosauca šos apgalvojumus par smieklīgiem un sacīja, ka medicīnas profesionāļi nodrošinājuši Kinga pienācīgu aprūpi un novērošanu līdz pat nāves brīdim.

Kinga meitas apgalvo, ka viņa biznesa menedžeris Laverns Tonijs un personīgais asistents Mairons Džonsons paātrinājuši Kinga nāvi un nav ļāvuši tuviniekiem viņu apmeklēt. Kings ir iecēlis Toniju par sava testamenta izpildītāju, un saskaņā ar tiesas dokumentiem Kinga atstātais mantojums ir desmitiem miljonu ASV dolāru vērts.

Džonsons bija klāt pie Kinga gultas viņa nāves brīdī. Neviens no Kinga tuviniekiem tai brīdī nebija klāt.

“Es uzskatu, ka mans tēvs tika noindēts un ka viņam tika dotas neatbilstošas vielas. Es uzskatu, ka mans tēvs tika noslepkavots,” teikts Petijas Kingas un Viljamsas ar zvērestu apstiprinātās rakstiskās liecībās. Par šo liecību saturu Kinga meitu advokāte informēja ziņu aģentūru “Associated Press” (AP).

Tonijs un Džonsons atteicās komentēt apsūdzības. “Viņas ir izteikušas šādus apgalvojumus visu laiku. Vai tur ir kas jauns?” sacīja Tonijs, kurš strādājis pie Kinga 39 gadus un bijis pilnvarotais viņa lietās.

B.B.Kings – īstajā vārdā Railijs B. Kings, kurš dzimis Misisipi štatā un bijis laukstrādnieks, sāka koncertēt pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados.

Viņš piesaistīja jaunus fanus blūzam un ietekmēja mūziķu paaudzi ar savu izjusto vokālu un ģitāras spēli. Kings spēlēja Gibsona ģitāras, kurām bija devis vārdu “Lusila” (Lucille), un bija padomdevējs daudziem ģitāristiem, tai skaitā Ērikam Kleptonam.

Žurnāls “Rolling Stone” savulaik ierindoja Kingu trešajā vietā starp 100 visu laiku izcilākajiem elektroģitāristiem – aiz Džimija Hendriksa un Dueina Olmena.

Kinga dziesmu ieraksti ir pārdoti miljonos eksemplāru visā pasaulē, un viņš ir iekļauts Blūza fonda slavas zālē un Rokenrola slavas zālē.

Kingam 2009. gadā tika piešķirta 15. “Grammy” balva tradicionālā blūza albuma kategorijā par albumu “One Kind Favor”.

Neraugoties uz cienījamo vecumu, Kings pēdējā laikā uzstājās ar vismaz 100 koncertiem gadā.

Kings ir koncertējis arī Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+