×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Babičevs: Eiropas čempionāta kvalifikācijā komandai nebija kopējās spēles

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas U-19 jauniešu futbola izlase aizvadītajā 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nenodemonstrēja nepieciešamo komandas spēli un psiholoģisko sagatavotību, lai pacīnītos par augstākiem mērķiem, uzskata valstsvienības galvenais treneris Vladimirs Babičevs.

Portugālē notikušajā turnīrā Latvijas izlase cieta trīs zaudējumus, ar 0:2 zaudējot mājiniekiem portugāļiem, 0:6 kapitulējot Francijas priekšā un ar 3:5 piekāpjoties Izraēlas vienaudžiem.

“Kopš strādāju ar Latvijas U-19 valstsvienību, Eiropas čempionāta kvalifikācija bija mūsu komandas galvenais sezonas turnīrs. No detalizētākas spēļu analīzes un secinājumiem pašlaik atteikšos, vienīgi varu atzīmēt, ka ieņemtā vieta turnīrā parādīja mūsu kopējo gatavību konkrētajā laika posmā,” Babičeva teikto citē Latvijas Futbola federācija (LFF).

Grupas noslēguma kopvērtējumā pirmās divas vietas ar septiņiem punktiem trijās spēlēs ieņēma Francija un Portugāle, kurām ar trim punktiem sekoja Izraēla. Savukārt Latvijas izlase pie punktiem netika un šajā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu.

“Šajā turnīrā diemžēl mūsu komanda spēlēja nevienmērīgi un kopējās spēles visa turnīra garumā nebija. Labās epizodes mijās ar sliktajām. Daļēji tas saistīts ar to, ka bija mazs laika periods, lai mēs sagatavotos šim turnīram. Tāpat arī es domāju, ka tas bija saistīts ar dažu futbolistu un komandas iekšējās ticības trūkumu spēlēs pret objektīvi spēcīgākiem pretiniekiem,” uzskata Babičevs. “Lai arī jau krietnu laiku iepriekš zinājām, ar kādiem pretiniekiem būs jāspēlē Portugālē, tomēr mēs nevaram cerēt uz sekmīgu rezultātu, ja kāds vai vairāki spēlētāji psiholoģiski tam nav gatavi. Lai konkurētu šādā turnīrā ar šādiem pretiniekiem, jābūt 100% gatavībai un jātic saviem spēkiem. Tāds ir mans galvenais secinājums.”

Kopumā 2013.gada Eiropas U-19 čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā piedalījās 48 Eiropas komandas, kas tika izkārtotas 12 apakšgrupās. Sacensību elites kārtā iekļuva apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī viena trešās vietas ieguvēja, kurai starp visām Eiropas čempionāta priekšsacīkšu kvalifikācijas turnīra 12 apakšgrupām bija labākie rādītāji pret savas grupas divām labākajām komandām.

“Ja kopumā analizē turnīra spēles, tad salīdzinoši labu sniegumu, it īpaši aizsardzībā, mēs parādījām pret Portugāli mača pirmajā puslaikā. Spēlē ar Franciju bija grūtāk, jo ietekmēja jau manis minētie futbolistu psiholoģiskās noturības faktori. Lai arī brīžiem šajā spēlē mēs parādījām atzīstamu sniegumu, tomēr pretinieku uzvārdi atstāja lielu ietekmi uz spēlētāju domām pirms spēles,” izcēla Babičevs. “Ja atskatāmies uz maču ar Izraēlu, tad diemžēl cerēt uz sekmīgu rezultātu neļāva atsevišķu futbolistu kļūdu līmenis. Atrodoties vadībā ar rezultātu 1:0, mēs nevaram atļauties pirmā puslaika izskaņā dāvināt divus bezatbildes vārtus. Spēles turpmāko ritējumu ietekmēja arī noraidījums, tomēr pēc noraidījuma parādītā spēle gan atdeves, gan kvalitātes ziņā bija mūsu vislabākā spēles daļa no visām aizvadītajām spēlēm turnīrā. Šajā periodā guvām divus vārtus, tomēr turpmākai cīņai pietrūka spēku.”

Elites kārtas septiņu apakšgrupu uzvarētājas iekļūs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas 2013.gada vasarā tiks aizvadīts Lietuvā.

“Jācer, ka mūsu jaunajiem spēlētājiem šis turnīrs kalpos par labu pieredzi, jo viņiem priekšā ir visa karjera. Futbolistiem ir jāuzlabo savs sniegums pilnīgi visos spēles komponentos un jo īpaši individuālajā meistarībā, taktiskajā un fiziskajā sagatavotībā. Tikai tad mēs varēsim cienīgi nospēlēt nevis atsevišķu vienu spēli un atsevišķas spēļu epizodes, bet arī veselu turnīru kopumā. Arī man kā trenerim šī pieredze ir ļoti vajadzīga. Darba ir daudz, bet viss ir iespējams. Mācīsimies no kļūdām un strādāsim, lai kopējo situāciju uzlabotu,” piebilst treneris.

Kā ziņots, kvalifikācijā šāgada Eiropas čempionātam Latvijas U-19 izlase pagājušā gada oktobrī nespēja pārvarēt pirmo kārtu, tomēr vēl līdz pēdējai spēlei uz to saglabāja ļoti reālas izredzes.

Šogad Eiropas U-19 čempionāta finālturnīrs notika Igaunijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+