×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. marts, 2018
Drukāt

Babītē tapis nebijis sociālais projekts – “Lielās ģimenes māja” (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai sniegtu iespēju Latvijas senioriem pavadīt savas vecumdienas ģimeniskā vidē un tajā pašā laikā saņemtu visu viņiem nepieciešamo aprūpi, Babītes novada “Lapsās”, piesaistot 360 000 eiro finansējumu, tapis mūsu valstī līdz šim nebijis sociālais projekts “Lielās ģimenes māja”. Šo senioru aprūpes iestādes modeli “Senior Group” īstenojis ar bankas “Citadele” un attīstības finanšu institūcijas “Altum” finansējumu, informēja banka.

Projekta “Lielās ģimenes māja” pirmās kārtas ietvaros ir izveidotas divas dzīvojamās mājas Babītē, kurās kopā mitinās 12 seniori. Jau tuvākajā laikā plānots attīstīt jaunas senioru mājas dažādās vietās Baltijā.

Kā norāda ”Senior Group” pārstāve Latvijā Diāna Gžibovska, ideja par šāda projekta īstenošanu radās, jo Latvijā liela daļa senioru mitinās institucionalizētās aprūpes iestādēs kopā ar vairākiem desmitiem vai pat simtiem citu sirmgalvju. Šī koncepta sociālās aprūpes iestādē senioriem ir iespēja dzīvot ģimeniskā un pielāgotā vidē, tādējādi pēc iespējas ilgāk saglabājot pašaprūpes spējas.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas sabiedrība noveco, taču vidusmēra pensionāra maksātspēja ir zema. Uzturēšanos aprūpes iestādē pensionāri sedz no savas pensijas, bet, daļai, kas to nespēj atļauties, ir iespējams saņemt līdzfinansējumu no pašvaldības budžeta, rakstot iesniegumu sociālajam dienestam. Tāds pats modelis ir arī dzīvošanai “Lielās ģimenes mājā”,” saka “Senior Group” pārstāve.

Savukārt projekta kreditētāja, bankas “Citadele”, valdes locekle Santa Purgaile pastāsta, ka “šī projekta īstenošanai uzņēmējs ir izmantojis unikālu finansējuma veidu, apvienojot bankas kredītu un “Altum” paralēlo jeb “mezanīna” aizdevumu, kas tiek piešķirts ar to pašu ķīlu, kas bankas finansējumam. Šis aizdevuma veids ir īpaši piemērots maziem un vidējiem uzņēmumiem un dod iespēju izmantot projektam labvēlīgu aizdevuma atmaksas kārtību.”

babite3

“Banka jau iepriekš ir piešķīrusi finansējumu sociāli nozīmīgiem projektiem, tajā skaitā arī tādam, kas dod iespēju uzlabot dzīves apstākļus senioriem. Būtiski, ka šis Latvijā jaunais risinājums ir gan senioriem ērts un patīkams, gan arī cenas ziņā pieejams,” saka S. Purgaile.

““Lielās ģimenes māja” ir tikai viens no veiksmīgiem piemēriem, kad valsts atbalsta finanšu instrumenti un bankas kredītlīdzekļi ir snieguši iespēju uzņēmējiem sekmīgi attīstīt savu biznesu. “Altum” finansējums dod iespēju saņemt bankas līdzfinansējumu arī reizēs, kad uzņēmumam pašam nav pietiekama nodrošinājuma bankas kredītlīdzekļu saņemšanai,” saka “Altum” garantiju daļas vadītāja vietnieks Emīls Raiks.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Interesanti zināt cik izmaksā mēnesī uzturēšanās tādā mājā?Kas to var atļauties jo parastā aprūpes centrā maksas jau ir no 500-700.Pensionāriem pensijas ļoti mazas un tuviniekiem nākas pusi un pat vairāk piemaksāt.

    • Rakstā nav pateikts galvenais, cik maksā uzturēšanās šajā mājā, un kā tas iet kopā ar normatīvajiem aktiem par ilgstošas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu. Respektīvi, tuvinieki piemaksā?

  2. Skaists projekts civilizētai valstij un uzņēmējiem,kas to īstenos,bet mūsu valstī ir pat bail iedomāties ,ko atkal un kā izdarīs blēzī un zagļi …ar vecīšiem un viņu naudiņu.Nu nespēju vairs ticēt ,tik daudz ir melots ,zagts un krāpts.

Draugiem Facebook Twitter Google+