×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Babītes ezera apkārtnē aktīvi uzdarbojas maluzvejnieki

maluzv

Babītes ezera apkārtnē aktīvi uzdarbojas maluzvejnieki, par ko liecina Valsts vides dienesta (VVD) inspektoru pēdējās dienās konfiscētie bezsaimnieka zvejas tīkli, informē VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

Viņa klāsta, ka no 6. līdz 8. maijam VVD Lielrīgas Reģionālās vides pārvaldes (Lielrīgas RVP) inspektori Babītes ezera apkārtnē konfiscējuši deviņus bezsaimnieka zvejas tīklus un atbrīvojuši 150 kilogramus zivju. Tīklu kopgarums veido 540 metrus.

Maluzvejnieki ap ezeru darbojas straujās ūdens apmaiņas vietās, kur vērojama lielāka zivju koncentrācija nārsta laikā – Gātes upē, Spuņņupē, Varkaļu kanālā un Lielupē.

Naktī no 6. uz 7. maiju Lielrīgas RVP inspektori Gātes upē izcēluši sešus bezsaimnieka zvejas tīklus, kas nosprostoja upi visā tās platumā. Tīklos atradās 150 kilogrami zivju, no tām 120 kilogrami brekšu. Zivis palaistas brīvībā. Izņemto tīklu kopgarums – 360 metri.

Maluzvejniecības reida laikā, naktī uz 9. maiju Lielrīgas RVP inspektori uz Lielupes pamanīja cilvēku ar laivu. Viņš metās bēgt, pametot laivu upes krastā. Pārkāpēju neizdevās notvert, taču viņš pameta trīs zvejas tīklus ar kopējo garumu 180 metri. Tīkli bez zivīm izņemti.

Savukārt piektdienas, 9. maija, rītā Lielrīgas RVP inspektori saņēma izsaukumu par maluzvejniecību Baltezerā ar tīkliem un laivu. Pārkāpēju aizturēja Ādažu novada pašvaldības policija. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

Turpinoties aktīvam zivju nārstam, maijā VVD inspektori strādā pastiprinātā diennakts režīmā, lai kontrolētu situāciju ūdenstilpnēs.

VVD atgādina, ka meža vimbu un alatu nārsts turpināsies līdz 15. maijam. Zandartu zvejas liegums darbosies līdz 31. maijam. Zivju nārsta laikā aizliegts makšķerēt un iegūt jebkādas sugas zivis visās ūdenstilpēs, izmantojot zivju tīklus (no 1. marta līdz 15.jūnijam) un zivju murdus (no 16. aprīļa līdz 31.maijam). Par maluzvejniecību paredzēta kriminālatbildība.

VVD pagājušā gada statistika liecina – vislielākos zaudējumus dabai nodarījusi tieši maluzvejniecība. Pērn par makšķerēšanas un zvejas normatīvo aktu neievērošanu VVD sodījis 1271 pārkāpēju, kas ir par 35 vairāk salīdzinājumā ar 2012. gadu.

Aizvadītajā gadā par zivju resursiem nodarīto zaudējumu pieņemti 125 lēmumi par kopējo summu 73 108 eiro. Kopumā inspektori izņēmuši 6 661 zvejas rīku. Tāpat konfiscēti 997 kilogrami zivju. Aprēķinātā makšķerēšanas un zvejas normatīvo aktu neievērošanas sodu summu veido 126 873 eiro.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.6
Alūksne +19.0
Daugavpils +16.4
Saldus +20
Liepāja +18.8
Jelgava +20
Ventspils +14.3
Limbaži +19
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+