×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Babītes ezerā noķer maluzvejnieku ar 45 tīkliem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki pie Babītes ezera.

Svētdien, 12.aprīlī īsi pēc plkst.10 Babītes ezerā aizturēts maluzvejnieks ar 45 tīkliem, aģentūru LETA informēja sabiedriskās organizācijas “Dore V” pārstāvis, sabiedriskais inspektors Juris Valainis.

Viņš pavēstīja, ka Babītes ezera novērošana, ilga visu nakti. Pēc tās, kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem, tika aizturēts kārtējais maluzvejnieks, 1976.gadā dzimušais Babītes novada Piņķu iedzīvotājs.

Maluzvejnieks nelikumīgi ar 45 tīkliem, kuru garums pārsniedza 2,2 kilometrus, bija nozvejojis vērienīgu zivju daudzumu – piecas līdakas, 119 līņus, 100 kg citu sugu zivis – brekšus, raudas un karūsas.

Provizoriski zivju resursiem nodarītais zaudējums sasniedz gandrīz 6400 eiro. Maluzvejnieks nespēja vienlaicīgi ievietot automašīnā gan laivu, gan visu nelikumīgi iegūto zivju daudzumu. Tādēļ aptuveni vēl 150-200 līņus viņš bija ievietojis speciāli izgatavotos zivju uzglabājamajos tīkliņos un atstājis ūdenī pie krasta. Visas šīs zivis atbrīvotas, nekavējoties pēc to atrašanas.

Par nodarījumu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirknī sākts kriminālprocess.

Aizturētajam izsniegta pašpatēriņa zvejas atļauja Rīgas jūras līča piekrastē. Kā norādīja Valainis: “Šķiet, ka pašpatēriņa zvejas atļauja jūrā šiem aktīvajiem zivju resursu iznīcinātājiem zivju pavasara nārsta aizsardzības laikā vajadzīga tādēļ vien, ka iekšējos ūdeņos no 01.marta līdz 15.jūnijam zveja ar tīkliem ir aizliegta, bet piekrastē šāds liegums ir no 16.aprīļa līdz 15.maijam, tādējādi, iespējams legalizēt nelikumīgi iegūto zivju produkciju, tostarp daudz drošāk to transportēt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kaut kāds murgs ,nemaz neaiztur,neliek cietumā ,bet iedod vē atļauju uz zveju jūrā .

  2. iekārt tīklos viņu paši ,lai tauta redz kur paliek zives

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +5.8
Daugavpils +3
Saldus +6
Liepāja +3
Jelgava +7
Ventspils +11.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+