Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LETA

Babītes novads ar sešiem projektiem gaidīs Latvijas simtgadi 0

Babītes novada dome konkursā “Es esmu Latvija” piešķīrusi teju 11 000 eiro finansējumu sešiem Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu projektiem, aģentūru LETA informēja domē.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Projektu autori ir saņēmuši pašvaldības finansējumu konkursā “Es esmu Latvija”. Pagājušā gada nogalē Babītes novada pašvaldība izvērtēja desmit finansējuma konkursā “Es esmu Latvija” pieteiktos projektus. Pēc to apkopojuma un izvērtējuma pašvaldības dome piešķīra Babītes novada pašvaldības finansējumu sešām idejām.

Par 1619 eiro biedrība “Radošais laiks” organizēs radošo plenēru sēriju “Novadu zīmē”. Projekta laikā tiks veikta Babītes novada ievērojamāko apskates vietu un vēstures liecību, tostarp vēstures pieminekļu, senās un modernās arhitektūras objektu, kā arī cilvēku, kas glabā zināšanas par šīm vietām, apzināšana. Babītes novada iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem, jaunieši un citi interesenti no maija līdz septembrim varēs piedalīties radošās nodarbībās, fiksējot ievērojamākās novada vietas mākslas darbos: zīmējumos, grafikās, gleznojumos un lietišķās mākslas darbos. Paredzētas piecas nodarbības brīvā dabā un izstāde – projekta noslēgumā. Projektu vada Elita Vansoviča.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt SIA “Kili-kili” par 1600 eiro realizēs projektu “Gada danči”. Projekta laikā tautas garamantu pārzinātāji, mūzikas grupas “Trejdeviņi” dalībnieki, organizēs četrus danču vakarus Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā Piņķos. Pasākumos būs dzīvā mūzika, horeogrāfe un dejotāja Lilija Lipora ierādīs danču soļus un ornamentus. Savukārt muzikālo pamatu radīs Edgars Lipors (akordeons, dūdas, kokles, stabules, balss), Zane Stafecka (alts, balss) vai Arta Lipora (vijole, balss) un Jānis Sausnītis (sitamie instrumenti, klarnete, balss). Projektu vada Lipors.

Tāpat Babītes novada pašvaldības finansējums piešķirts projektam “Katram savu tautas tērpu”, ko par 1758 eiro realizēs biedrība “Vides Vārds”. Projekta laikā būs iespēja gūt labāku izpratni par tautastērpiem, izvēlēties savai gaumei un prasībām atbilstošāko tautastērpu, ko radīt paša rokām vai iegādāties pie profesionāliem amatniekiem. Šogad biedrība organizēs nodarbību ciklu “Ceļā uz savu tautas tērpu”, kur lekciju un praktisku nodarbību veidā ikviens interesents varēs klausīties vēsturnieku un etnogrāfu lekcijas par vietējo apģērbu, apaviem, rotām un dažādiem citiem apģērba elementiem dažādos gadsimtos. Projektu vada Anitra Tooma.

Novadā tiks realizēts arī projekts “Pa tautastērpa pēdām”. To pieteica deju kolektīvs “Dārta”, kuram projekta realizēšanai piešķirti 2000 eiro. Šī projekta aktivitātes vērstas uz amatiermākslas izaugsmes un jaunrades procesa attīstības sekmēšanu. Tā laikā tiks prezentēts atsevišķu Latvijas novadu tautastērpu veidošanās process, tautastērpu raksturīgākās etnogrāfiskās iezīmes, tā nēsāšanas kultūra un nozīme kultūrvides veicināšanā. Piņķos un Spuņciemā notiks programma, kuras laikā divās lekcijās stāstīs par tautastērpu attīstības vēsturi un darināšanu. Tāpat taps tautastērpu izstāde, bērnu programma, kā arī tiks organizēta deju kolektīva “Dārta” tautastērpu prezentācija. Projektu vada Evelīna Vanaga un Lauris Siliņš.

Savukārt pašnodarbinātā persona Kristīne Paņko par 2000 eiro realizēs projektu “Mūsu novadnieki Latvijai”. Projekta laikā Babītes novada bērnu vokālie ansambļi “Karameles” un “Ledenītes” īstenos muzikāli interaktīvu koncertuzvedumu pirmsskolas vecuma bērniem ar novadnieces Silvijas Silavas mūziku un dziesmām. Dziesmas būs saistītas vienojošā pasakā, kuras scenārija autores ir Sandra Krūmiņa un Paņko. Koncertuzvedums tiks īstenots līdz jūnijam un izskanēs kā veltījums Babītes novada ģimenēm Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā. Projektu vada Paņko.

Reklāma
Reklāma

Tāpat finansējums piešķirts projektam “Mana dziesma Latvijai”, kuru pašnodarbinātā persona Uģis Pētersons realizēs par 2000 eiro. Pētersons ir komponists, vijolnieks, pianists un dziedātājs, kurš Babītes novadā darbojas jau vairāk nekā 30 gadu. 2017.gada vasarā mūziķim aprit 60 gadi. Sagaidot savu jubileju, Pētersons retrospektīvi atskatās uz līdz šim radīto muzikālo daiļradi – mūziku bērniem un filmām, tautas dziesmu apdarēm un oriģināldziesmām – un apkopo to koncertprogrammā. Mūziķa 60 gadu jubilejas autorkoncertā būs aplūkojama izstāde, kurā tiks eksponētas fotogrāfijas, nošu oriģināli un uzrakstītās skaņu partitūras filmām. Projektu vada Pētersons.

Pašvaldības finansējuma konkursā “Es esmu Latvija” varēja piedalīties nevalstiskās organizācijas, komercsabiedrības un fiziskas personas, kuras reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicējas, kas darbojas kvalitatīvu, ekonomiski efektīvu dažādu pasākumu organizēšanā Babītes novadā. Konkursa pasākumu kopējais finansēšanas fonds bija 20 000 eiro un vienam pasākumam maksimāli piešķiramais finansējuma apjoms – līdz 2000 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.