×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Back to the Sixties*. Egila Līcīša reportāža no Ilvesa dīdžejošanas Rīgā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja jums nosists garīgais un Rīgā gribas vesternizēties, aizjājiet līdz bāram “West”. Priekšpusē ir vieta , kur ērti piesiet zirgu, pats noparkojieties uz štīmes uztaisīšanu tā netālāk no mīztuves.

Īsi raksturošu laika periodu, ja gribat, ēru, kāda pēc astotās Asiņainās Mērijas glāzes paveras pa salūna aizkvēpušo logu. Džeks Londons te jau ir bijis, spirtoto izlacis un nosalušiem pirkstiem skarbo pirmatnību aprakstījis. Diezgan daudz Jukonas ūdeņu pārskrējis, kad haskiji pajūga kamanās Džeku aizrāva tālāk baltajā klusumā. Kopš tām dienām kalnrači aizlauzušies līdz ogļu slānim, zeltrači izkalušies līdz rūdas dzīslai un var atļauties nodzert kādu dolāru vairāk. Līdz ar to pārmaiņas skārušas arī noplukušo skabūzi, kur agrāk aiz letes stāvēja Bezzobu Bils, piedāvāja salāpīties ar mikstūrām, no uzkodām bija pemikāns un sīpolloki un interjeru greznoja vien divi aļņu galvaskausi. Tagad tīri piemīlīgā šeņķī no kātiem nolaistā Bila vietā pieņemti iznesīgāki bufetčiki, uz plīts čurkstina bekonu, krājumā ir vairāk uzgriežamo un varena dzērienu baterija. Ka situācija nav ugunsdroša, liecina joprojām neaizvāktie galvaskausi un tas, ka liela daļa grādīgo aizslēģota bufetē aiz dzelzs restēm. Tomēr, Saeimas deputāta vārdiem runājot, dzīves līmeņa uzlabošanās duras acīs.

Olrait, iejutāties amerikanizētajā atmosfērā? Droši vien izcēlāt no pagraba tomātsulas kārbu, pieliekamajā atradāt sāli, piparus, selderiņa stiebru, asas mērces pili un tikai jānolūko, kur nenoganāmā laulene nobēdzinājusi Ziemsvētkiem aiztaupīto pusstopu. Kas gan būtu labāks par mājas apstākļos izbrūvētu “Bloody Mary”! Vēl būs garš laiks klausīties par vēsturisko 19. decembra rekordsilto sestdienu, kad brīvās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess uzstājās klubā “West”, spēlēdams jaunībsdienu vecās plates, un kad meičiņas pat vēlā vakarā pa pilsētu bij izskrējušas T-kreklos.

Lieta tāda. Nelaimīgu apstākļu sakritības dēļ salūnā “West” tomēr bija nošauts ilggadējais pianists, un nācās lauzīt galvu, kur saviesīgām ballītēm ņemt jaunu dīdžeju…

Nē, sāksim tā. Jūs zināt, ka igauņu Tomass iemīlējis latviešu zelteni Ievu un ņems par sievu. Igauņiem Ieva patīkot, tīrīga, kārtīga, bet Tomasam derētu vairāk socializēties līgavas tautiešu vidē…

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Hmm… Es domāju, kā mēs latvieši izturētos pret tādu situāciju – Vējonis izšķiras, atrod Igaunijā jaunu igaunieti, un tad Latvijas prezidents katru nedēļas nogali tusē Igaunijā pa tirdziņiem, pa ballītēm, pa kafejnīcām. Man šķiet, ka mēs pamatīgi par Vējoni zobotos… Nez ko igauņi saka par šiem sava Valsts prezidenta izgājieniem?

  2. Vispar Prezidenti ari medz but cilveki,kuriem tapat,ka parejiem patik patuset,iedzert,uzdejot un baudit interesantu sieviesu sabiedribu.Loti jauki,man patik sada demokratija.Visvertigakais saja situacija ir tas,ka ari Prezidenti Latvija var apmeklet sadas vietas bez bazam,ka kads varetu viniem uzbrukt.Diemzel sadu vietu pasaule nav nemaz tik daudz.Mes esam bagata valsts,jo mums ir tadas vertibas,kuras Eiropa nevar nopirkt pat par loti lielu naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+