×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Normālas ģimenes nonāk trūkumā un lūdz palīdzību ziedotājiem jaundzimušā ēdienam (53)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

Ikmēneša ģimenes pabalsts (eiro)

Latvijā Igaunijā

1 bērns – 11,38 1 bērns – 45

2 bērni – 34,14 2 bērni – 90

3 bērni – 68,28 3 bērni – 190

4 bērni – 102,42 4 bērni – 290

5 bērni – 136,56 5 bērni – 390

Mājokļa pabalsts (iegādei vai remontam)

Latvijā Igaunijā

nav 4 – 7 bērnu ģimenēm – līdz 6500 eiro

8 un vairāk bērnu ģimenēm – līdz 13 000 eiro

Avots: Eurostat

Uz gaidāmo bēgļu uzņemšanai plānoto miljonu fona ik pa laikam LTV skan reklāma ar lūgumu ziedot naudu piena maisījumam 2000 mazuļiem. Rodas iespaids, ja nebūtu fonda “Ziedot.lv”, kas vāc šos līdzekļus, tad, visticamāk, šie bērni ciestu badu, jo ne ģimene, ne valsts nav spējīga nodrošināt pamata lietas, kas nepieciešamas jaunās paaudzes pilnvērtīgai attīstībai. Tiesa, jāvaicā, kādās ģimenēs šie bērni ir piedzimuši un kāpēc mātes nebaro savu mazuli ar krūti, bet prasa piena maisījumu? Kur radusies statistika par 2000 mazuļiem?

“Ziedot. lv” sociālās palīdzības programmas vadītāja Inese Danga pastāstīja, ka daudziem vecākiem, kuri nav ne alkoholiķi, ne izlaidīga dzīves veida piekopēji citādā veidā, trūkst naudas, lai sagādātu visu nepieciešamo savam bērnam. Visbiežāk palīdzība nepieciešama trūcīgām ģimenēm, kurās aug bērni līdz divu gadu vecumam.

“Ja zināms, ka gadā piedzimst apmēram 20 000 bērnu, tad, ņemot vērā sociālo dienestu informāciju, aptuveni 10% no šā skaita nāk pasaulē trūcīgās ģimenēs. Patlaban sabiedrība ir saziedojusi naudu, lai varam palīdzēt vairāk nekā tūkstoš šādiem mazuļiem, dodot iespēju viņu vecākiem saņemt autiņbiksītes un bērnam nepieciešamo ēdienu. Vislabāk, protams, ir mātei pašai barot savu bērnu, bet ne visām jaunajām māmiņām ir piens un ne visas ir tik izglītotas, ka saprot: barošana ar krūti ir labākais, lai bērns augtu vesels un laimīgs. Tas atkarīgs arī no ģimenes ārsta un mazuļu aprūpes speciālistu spējām un ieinteresētības sniegt topošajai māmiņai visu nepieciešamo informāciju. Arī mūsu labdarības fonds palīdz izglītot jaunās māmiņas par bērna barošanu, piesaistot Diānu Zandi, kura kādreiz pati saņēmusi trūcīgās ģimenes pabalstu,” saka sociālās palīdzības programmas vadītāja.

Piecu mazbērnu opītis Aivars Velde (vārds un uzvārds mainīts. – M. L.), kurš arī vērsies labdarības fondā, veicis ilgu un garu ceļu, lai palīdzētu izdzīvot savām dvīņu mazmeitām, kas piedzimušas viņa meitas ģimenē, kurā gan tēvam, gan mātei ir augstākā izglītība. Materiālās grūtības radās tad, kad ģimene kļuva kup­lāka un trijiem bērniem pievienojās vēl divi.

“Meita, saskaroties ar sociālā dienesta nelaipno, neieinteresēto attieksmi, atteicās tur lūgt materiālo palīdzību, tāpēc es iesaistījos, jo palīdzība patiešām bija ļoti nepieciešama. Mana meita palika bez darba neilgi pirms aiziešanas dekrēta atvaļinājumā, tāpēc viņai netika maksāts bērna kopšanas pabalsts. Bērnu tēvam bija darbs, bet viņš bija spiests to atstāt, lai varētu saņemt pabalstu, ko nemaksāja mātei. Tas bija tik mazs, ka piecus bērnus par to nebija iespējams uzturēt, tāpēc dzīvojām no maniem ienākumiem. Tāpēc vērsos sociālajā dienestā pēc finansiālas palīdzības, un to ģimene saņēma pēc diviem gadiem – dienests piedāvāja putraimus.

Šo divu gadu vēsturi izanalizēja arī Tiesībsargs un uzrakstīja vēstuli sociālajam dienestam, pēc kuras saņemšanas ģimenei tika piešķirts vienreizējs 141 eiro liels pabalsts, tā teikt, ārkārtas situācijai,” pastāstīja A. Velde.

Vakar Ministru prezidente Laimdota Straujuma Saeimai atskaitījās par valdības deklarācijas izpildi, kurā citstarp ir apsolīts prioritāri gādāt par ģimeņu ar bērniem labklājību un nabadzības riska mazināšanu, kas ir pamats kuplāku ģimeņu veidošanai. Centrā atkal bija bēgļu jautājums, nevis jaundzimušie, kuru vecākiem nepietiek naudas, lai viņus pabarotu.

Demogrāfs Ilmārs Mežs norāda, ka valsts attieksme joprojām ir ciniska: ja nespējat pabarot bērnus, taisiet abortu. “Latvijā ģimenes ar bērniem ir visvairāk pakļautas nabadzības riskam, jo valsts to atbalstam iegulda 1,2 – 1,5% no iekšzemes kopprodukta, kamēr Igaunijā un Lietuvā – 2%, bet vidēji Eiropas Savienībā – 2,5 procentus.

Valdība savu prioritāro solījumu par nabadzības riska mazināšanu pilda ar mīnus zīmi – pasliktina šo ģimeņu situāciju 2016. gada valsts budžetā. Diferencētais neapliekamais minimums finansiāli palīdzēs strādājošajiem, kuri saņem mazu algu, nevis ģimenēm ar bērniem. Neapliekamais minimums par apgādībā esošajiem bērniem būtu jāpalielina līdz tādam pašam apjomam, kāds tas ir pensionāriem (jāceļ no 165 eiro līdz 235 eiro), vienlaikus varētu atteikties no dārgās un neefektīvās prakses nodokļu atlaidēm par izglītības un ārstēšanās izdevumiem.

Mēs varam moralizēt hroniskam bezdarbniekam vai bomzim, bet pie kā vainīgs bērns, kurš piedzimis mazturīgā ģimenē?” vaicā I. Mežs.

 

Viedoklis

Laika Grāvere, Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja: “Civillikuma 179. panta pirmajā daļā noteiktais vecāku pienākums uzturēt bērnu ir absolūts, beznosacījuma vecāku pienākums. Tas ietver ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšanu, bērna kopšanu un viņa izglītošanu un audzināšanu. Katram no vecākiem neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa ir pienākums nodrošināt savam bērnam uzturlīdzekļus vismaz Ministru kabineta noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmērā. Tātad par ēdiena nodrošināšanu bērnam, arī zīdainim, ir atbildīgi viņa vecāki.

Savukārt, ja ģimene nonāk materiālajās grūtībās un nevar nodrošināt bērna pamatvajadzības, tad pastāv iespēja vērsties pēc palīdzības pašvaldības sociālajā dienestā. Sociālo palīdzību piešķir, izvērtējot personas ienākumus un materiālo stāvokli. Akcijas, ko rīko labdarības organizācijas, un līdzcilvēku vēlme ziedot un palīdzēt grūtībās nonākušajām ģimenēm ir brīvprātīga iniciatīva, kas tiešā veidā neliecina, ka valsts nepilda savus pienākumus. Par bērna tiesību pārkāpumu iespējams runāt tikai tādā gadījumā, ja ģimene vērsusies pēc palīdzības pašvaldības sociālajā dienestā, bet ir saņēmusi nepamatotu atteikumu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Dārgie draugi,
  Es nāku liecināt šeit palīdzību Alain kungam, kurš palīdzēja man

  būt

  aizdevums 205.000,00 eiro uzlabošanai mana tirdzniecībā

  ļoti apspriežams procentu likme. Ja jums ir nepieciešama

  finansiāla

  atbalstu saviem projektiem, lūdzu, sazinieties ar mani.

  (finance.credit78@hotmail.com)

 2. Kas man varetu ziedot naudu man ira 4 berni un ir tikai 102 eiro un vira alga ira 370 pec rekina nomaksa paliek maz

 3. Kas te gudri spriedelē, lai mazgā paši autiņus. Apnikuši tie tekst, ta mūsu laikos tā darīja un šitā. Negribi palīdzēt tad nelien un neraksti savas glupības.

 4. Autiņbiksītes?Ja nav ko ēst,tad autiņbikses NEVAR atļauties.Mazgā autiņus,bļin!

 5. Ir traki, ja mammai nav piena un nav naudas maisījumam. Bet nesaprotu, kā var gausties, ka nav naudas pamperiem. Pašas jaunās māmiņas ir izaugušas ar autiņiem, kurus tagad pašas var izgatavot no kokvilnas Tkrekliem un mazgāt. Nu ja, pūles jāpieliek

 6. Cien. es!!! MŪSU VALSTĪ VAR VISU – ATLAIST GRŪTNIECI, var SAMAZINĀT DARBINIEKU ŠTATUS!? VISU VAR!!! TIESĀJIES, JA IR NAUDA!?? MĒS ESAM ĻOTI NEPARASTA VALSTS!!! MUMS NEKAS NAV KĀ CITĀM VALSTĪM!!? MŪS PAT NEVAR SALĪDZINĀT AR IGAUNIJU UN LIETUVU, KUR VALDĪBAS UN PREZIDENTI RŪPĒJUŠIES PAR SAVU TAUTU UN SABIEDRĪBU!!! PRIEKS, KA VISMAZ KAIMIŅIEM PAVEICIES AR VALSTI VALDOŠAJIEM ĻAUDĪM!!!

 7. Vislabāk izdomāt likumus, kur valdībai neparko nav jāatbild. Un vēl grīb lai dzemdē bērnus, lai kuplo Latvijas tauta. Bet kā izdzīvot, par to nedomā neviens. Galvenais nosargāt savus augstos krēslus un cieši turēt savus biezos makus.

  • piekrītu teiktajam Atbildēt

   Bērni mums vairs nedzimst! Un diemžēl vairs nepiedzims! Padsmit gadus cerējām, sapņojām! 2000 šajā sākumā, viens bērns piedzima un alles! Ar šādu nu nekādu ekonomisko att. Latvijā, viss var izjukt, Nomirt, atņirgties! Nolaisties uz pus sešiem! Visu Neatkarības gadu valdības, itīpāsi Partijas/Saems, visu ir aizlaidis Postā! Nekas nav izdarīts priekš Labklājības Latviešu tautai! Tapēc, kuri var, tie Pamet Latviju vēl un vēl!

 8. Beidzam melot! Man ar bērniem palīdzību taču atteicāt nekaunīgi!!!

 9. Nevajaga noliet ar dubļiem,bet vajaga palīdzēt.ģimenēm ar bērniem tiešām grūti iztikt,jo algas Latvijā tautai mazas,bet bērnu ēdiens,ja nav piena mātei no stresa ir ļoti dārgs.Jaunām ģimenēm nav dzīves pieredzes,tāpēc nekengāsim,bet atbalstīsim tās.Man šašutumu raisa tas,ka valsts domā tik par saviem ierēdņiem,darbiniekiem,tiem gan viss ir: gan lieli pabalsti,gan māmiņalgas.Tauta tiešām mokās,bet viņi valdībā,pašvaldībās tik ceļ sev algas………..

 10. Bet deputātiņi tik ceļ savas algas!

 11. Paldies žurnālistei, kura izpētīja, ka ši aicinājums ziedot naudu piena maisījumiem 2000 mazuļiem faktiski ir no pirksta izzīsts. Kā radās šis skaitis? – No pieņēmumiem. Valstī gadā dzimst ap 20 000 bērnu, apmēram desmitā daļa – trūcīgās ģimenēs. Tālāk pieņemam, ka neviena no trūcīgajām mātēm bērnu ar krūti nebaro. Pieņemam, ka laukos dzīvojošās ģimenes neviena netur gotiņu. Lūk, iznāca 2000 bērnu, kuriem it kā vajag piena maisījumus!
  Nez no kurienes “Ziedot.lv” atradusies nauda reklāmai. Kur ir šo trūcīgo ģimeņu saraksts, kurām patiešām vajag piena maisījumus? Kā šo naudu vai piena maisījumus dalīs? Varbūt ģimenei piena pietiek, taču vajag, piemēram, bērnu ratiņus? Un neaizmirsīsim, ka daļa no ziedotās naudas aiziet “Ziedot.lv” darbinieku algām un biroja uzturēšanai. Tātad, kad aptrūkstās nabagu, kam vākt ziedojumus, radām tos mākslīgi?

 12. Tad ,kad strādnieki saņēma 70 rubļus,tad priekšniekiem bija 120rubļi,bet partijas bosiem 150 rubļi.Parēķiniet cik ir tagad minimālā alga un cik ir ministriem,mēriem un priekšniekiem.Tad maksāja elektrība 4kapeikas,tranvaja biļete 2 kap. trolejbuss 3 kap.dzīvoklis brīvs,gāze 3rbļ.Tikai viens nosacījums bija jāstrādā,Tie,kas nestrādāja un dzērās izsūtīja uz 101 kilometru strādāt ārpus Rīgas un arī dzīvot.Bērni bija nodrošināti ar silītēm,bet no gada vecuma ar bērnu dārziem,Tagad tajos ierīkoti kazino un cidas spēļu zāles un noprivatizēti Jā daudz tad strādājām un visi maksāja nodokļus un ražoja preces,tagad ražojam papīra kalnus,kurus nevar ne pārdot ne apēst

 13. Mani bērni izauga bez pamperiem un ēda putriņas no govs atšķaidīta piena vārītas.

 14. “Materiālās grūtības radās tad, kad ģimene kļuva kup­lāka un trijiem bērniem pievienojās vēl divi”. Bet kāpēc tie nabagi vairijas? ko tā uļķe cerāja, ja nevar 3 pabarot, tad 5 varēs???? kauna tādai bābai, kas elementary rēķināt nemāk un par pretapaugļošanos neko nezina! nu nav pienākums sabiedrībai uzturēt tādas bābas ar viņu bezatdildīgas dzimumdzīves sekām!!!

  • Lūdzu izlasi rakstu! Pāris-abi strādājoši bija un pirms bērna nākšanas pasaulē-zaudēja darbu! Kā nav kauna ķengāties?

   • Grūtnieci no darba nevar atlaist,arī samazināt nevar.Tad ir tiesu darbi. Kaut kas tiek noklusēts!

    • Tu tiešām domā, ka slēdzot skolas vai slimnīcas darbiniekiem tiek piedāvātas darba vietas citur? Man patīk tavs optimisms. Laimīgi tie, kuri nestrādā valsts vai pašvaldību iestādēs.

 15. Valstij daudz ko nebūtu jāuztur.Kāpēc nevēršaties pret dzērājiem?Gandrīz visiem ir invaliditātes un visādi pabalsti.Un kas būs ar bēgļiem?Tur aizies visa mūsu nauda.

 16. ieliktenu pretinieks Atbildēt

  tas kads jaunums ka valstij savi iedzivotaji neruup??? sist buutu par maz politikus katreiz kad satiek uz ielas…ja jau miil tos musulmanu beglus tad mums arii jaanomeetaa politiki ar akmeniem

 17. Normālai valdībai būtu jāsamazina pasaulē otra augstākā PVN likme pārtikai līdz Zviedrijas 12%,nevis jāmaksā pabalsti migrantiem,kas ir vēl lielāki nekā Zviedrijā,jāpalielina algas parlamenta deputātiem un pat jāievieš papildus amati Saeimā,jāapdrodrošina veselību migrantiem,nevis saviem iedzīvotājiem,jāplāno,kā izlietot vairāk miljonus eiro valsts simtgadei,lai neatpaliktu no kaimiņiem,jāplāno kārtējo administratīvo reformu laikā,kad naudas trūkst gan robežu aizsardzībai,gan veselības aprūpei,skolotāju algām un pat valdības šogad solītajai pensiju indeksācijai palielinātā apmērā.

 18. Diemžēl, diemžēl Latvijā cilvēki ir palikuši par pieprasītāju un patērētāju sabiedrību. Lai kaut ko prasītu no valsts, tomēr, vajadzētu pajautāt SEV – ko ES esmu devis valstij, lai no tās PIEPRASĪTU. Jā, jā tieši PIEPRASĪTU, ne PRASĪTU!!! Vajadzētu tomēr domāt ar galvu, vai es spēšu pabarot, apģērbt un izskolot vēl vienu bērniņu?! Latvijā darbaļaudis nekad nav saņēmuši lielas algas. Padomijas laikā tie bija 70.00 rubļi uz papīra – minimālā darba alga, klāt vēl jāpieliek tukšie veikalu plaukti un garās rindas, lai kaut ko varētu nopirkt sev un bērniem. Pamperu nebija, bet pilsētā bija “Piena virtuve”, kurā, ja mamma pati nevārīja tumes,tās varēja nopirkt. Mūsdienās mammas bērnus ar krūti nebaro, tumes un dārzeņu biezenīšus nevāra, jo vienkāršāk ir PIEPRASĪT, ka pienākas, jo esmu taču bērnu palaidusi pasaulē!!!! Vai patiešām tauta neiznīks, ja domāsim, ka svarīgākais ir bērnu kvantitāte, bet ne kvalitāte?! Skaidrības labad – esmu trīs bērnu māmiņa, kura nekad nav prasījusi nevienu pabalstu, esam dzīvojuši tikai no vīra algas, kurš nav nedz ierēdnis, nedz biznesmenis, bet vienkārša darba darītājs. Esam visādi piepelnījušies, strādājot pat trīs darba vietās. (naktssargs, apkopēja) Vai bija viegli?! Nē,- nebija!!! Nevajag stāstīt par bezdarbu – ja vēlas strādāt darbu var atrast, ja arī saņem minimālo darba algu, tas tomēr ir vairāk nekā nemaz!!!!

  • 100% manas domas.

  • 100% manas domas un piebilde: NORMĀLAS ģimenes trūkumā nenonāk. Varbūt neapdomīgas gan.

   • Grūti piekrist viedoklim, ka normālas ģimenes trūkumā nenonāk, un kā vēl nonāk.neviens šai “jaukajā” valstī nevar justies pilnīgi drošs par rītdienu.Šodien darbs ir, rīt var nebūt. Tā kā nevajag spļaut akā un nevienu nosodīt.

   • un kä vel nonak. trukumä….. Kartigas gimenes ar berniem . iR JAPIEDOMÄ;KA PABAROT; KA AIZSUTIT UZ SKOLU UN SAMAKSAT VISUS REKINUS;;;;Ar Latvijas algu un Vaczemes izmaksam par dzivokli, transportu, kautka nesanak.Man Vacu draugi bija shoka ,ka par mazu vienistabas dzivokli prasa 180 eiro iri un vel Kadi 80 eiro komunalie…
    tAD NU JAIZVELAS KAS LABAK ;VAI MAKSAT REKINUS ;VAI PABAROT SAVU GIMENI;;;;

  • tieši tā! pašam jādomā, kā un cik var uzturēt, nevis tikai vairoties un diedelēt! vienkārši kvantitāte un nemitīga vairošanās novedīs pie tā, ka Eiropa kļūs tikpat nabadzīga kā Āfrika, ar daudziem badacietējiem!

 19. Bērnu tēvam bija darbs, bet viņš bija spiests to atstāt, lai varētu saņemt pabalstu, ko nemaksāja mātei.

  Kāpēc bija jāatstāj darbs? Šaubos, ka pabalsts bija lielāks par algu, un māte nestrādāja – tātad varēja būt mājās un rūpēties par bērniem.

 20. nu vai nu te Latvijā visu turpina graut komunisti vai vienkārši supernekrietni mantas un naudas rausēji,supernekrietniba istenibā ir psihiska novirze,tātad ja valsti vada aprobežoti cilvēki,par labklājibas izaugsmi varam vienreiz beigt sapņot,kādam jau tas ir loti izdevigi lai te būtu ta ka ir………………

 21. tpc mes ar berniem braucam pa vasaru prom no lv pelnit naudu,lai var dzivot.jo seit saja valsti reali tas ir gruti iespejams ja grib dzivot normali,nevis uz plikiem kartupeliem…. deputatiem driz dirsas aizlips no algu palielinasanas

 22. ta valsts rupejas par savejiem. lai celtu demografiju valsti ielaiz beflus un tiem maksa vairak ka lv berniem. cienas verta darbiba:-@

 23. Visatklātākā ņirgāšanās par ģimenēm no valdības puses. Kur tik pagriezies, paskaties, paklausies, valdība atklāti ņirgājas par cilvēkiem.
  Un tu maate???: Priecīga, ka audzini vienu bērnu? Aplausi, bravo. No tādām kā tu arī iznīkst latviešu tauta! Gļēvuļe. Varu atļauties tā nosaukt tevi, jo pašai ir četri bērni. Un paldies Dievam, nekad nav nācies lūgt nekādus pabalstus. Tādai kā tev būtu jātur mute ciet! Tu pat nezini, kā tas ir, vienlaikus tikt galā ar vairākiem bērniem. Atradusies lielā pamacītāja. Pirmais teikums tavā komentārā vienkārši “iespārda”, kā saka jaunieši.

 24. Pie visa vainīgs bezdarbs. Agrāk, kad visiem bija darbs, šāda problēma nebija aktuāla, bet tagad izveidotas tik daudzas iestādes (NVA, Sociālie dienesti u.t.t.), kas saņem algas, bet reālu palīdzību (darbu) nedod. Valstij un tās vadītājiem, šķiet, ir ačgārna domāšana – ne jau pabalsts vajadzīgs, bet darbs, tad arī nevajadzēs izmest miljonus nevajadzīgu iestāžu, komisiju, pētījumu utt. uzturēšanai un finansēšanai.

  • Kura gala ir bezdarbs? Darbs ir un daudz piedavajumi, tikai parsvara visi slinki un grib visu pa velti sanemt.

   Tapat valsts maksa lidz berna pusotram gadam 171euro. Ar tadu naudi ir pietiekami i maisijumam, i pamperiem. Plus ja esi bezdarbnieks un ir bernins tad bezdarbnieku pabalsts ir kadu bridi.

   • pietiek ja bernins ir vesels,bet ja berninam ir vajdziga spec partika vai zales tad nepietiek!!!
    ja esi bezdarbnieks,vai tas nozime ka rekini nav jamaksa???

    • Tas gan ir bisi savadak ja berninam ir kada slimiba.
     Es tiesi runaju par to ka bernins vesels, veikala maisijums maksa sakot no 2.50euro. Ja naudas nav un ja neesi izlepis tad protams pirksi letako. Un tas ir kadi 15-20euro menesi maisijumam. Ta nav nezeligi liela nauda. No ta ko maksa valsts viss sanak. Tikai vel jau ir tas mammas kuram ir vienalga. 100%dala to matu iztere to naudu alkahola un tad visiem sudzas ka nav ko est utt.
     Ir jarikojas, ari maminam, nevis jasez un japikst tikai.

 25. nesaprotu vecākus, kas nepadomā par nākotni- ko varēs bērnam sniegt un vai varēs, tikai laiž pasaulē bērnus un tad lūk ir rezultāts- nav naudas.. mums pašiem ir viens bērns un par otru pat nedomājam, jo reālā situācija LV ir tāda, kāda viņa ir.. valsts labāk uzturēs bēgļus, nekā savus iedzīvotājus + deputāti algas paaugstina.. katrā ziņā, LV nav vairs tā valsts, kurā investēt kādu naudu un kur nu laist bērnus, jo bērniem te vairs nav un nebūs nākotnes- tikai un vienīgi nabadzība.. tāpēc vecākiem iesaku apdomāt par to, vai bērnus varēs uzturēt- pietiks līdzekļu, lai nav jāprasa palīdzība un jādomā par to, vai vispār kāds varēs palīdzēt! Izturību vecākiem un galvenais nepadoties! 🙂

  • Ko var īdēt? Valstij NAV jāuztur tavs bērns, ne pirmais, ne otrais. Tas ir jādara TEV

   • valstij nav jaauztur beegli,!!!!!

   • Protams , ka valstij neviens nav jāuztur, bet gan vecākiem pašiem, tikai situācijas ir dažādas, varbūt valstij ir jāatbalsta krīzes situācijās, no kurām neviens nav pasargāts.Spriežot pēc Jūsu komentāriem, bērnu Jums noteikti nav, ja ir , tad no kurienes tāds naids?

   • Ieva, palasi vien savus tekstus un patīksminies… Tu esi morāla krople

  • Tev ir viens bērns un tev jau pa daudz,bet zini tu daudz ko zaudē,nesaku ka tev tagad jābērnojas kā kaķenei,bet bērni ir tava nākotne,man ir pieci un nesūdzos ir kad ir grūtāk,bet tiekam galā,soc.nepalīdz jo visi palīdz tikai dzērājiem un bomžiem,atceros ka krievu laikos daudzbērnu ģimenes bija prioritāte,manai mātei pat medalas bija un palīdzība kāda,tagad ja paši nevar uzturēt tad nekā.

 26. Tas ir ļoti bēdīgi ka sēž badā un nav arī kur nopelnīt.

 27. Ja premjers būtu tautsaimnieks un varbūt pat Tautsaimnieks ( kā K. Ulmanis), tad tādu jautājumu nebūtu un ja paceltos – tiktu risināti. Diemžēl mūsdienu Latvijā ir bijis tikai viens ar tautsaimnieka iemaņām un ari tas tikai priekš sevis ( laikam papūlējas no lidošanas lietām sev un draugiem izkārtot 9 miljonus…).
  Toties par 100 000 ”pētīs” skolnieku zobu stāvokli, bet ne ārstēs …

 28. “Piecu mazbērnu opītis Aivars Velde (vārds un uzvārds mainīts. – M. L.)” vai šito opīti nu minēs kā piemēru visu desmitgadi? Viņš jau tik sen te figurēja ka domājat jau galīgi aizmirsts?
  Bērni arī jau ir krietni paaugušies, tad uzrakstiet kā viņiem patreiz klājas, kur vecāki strādā un kā pašlaik tiek galā.

 29. Vecāku pienākums uzturēt bērnu ir absolūts,beznosacījuma vecāku pienākums.-CL179.p.
  Vai valsts beznosacījuma pienākums nebūtu maksāt tādu minimālo algu, lai strādājošais spētu reāli (maksājot par dzīvokli, elektrību, telefonu, pārtiku ,medikamentiem,apģērbu) visus rēķinus nomaksāt un uzturēt 1-3skolniekus. Ir daudz nepieciešamo profesiju ar zemu atalgojumu… Vai tas nav valsts negods- novest nabadzībā savus darbspējīgos iedzīvotājus?

  • Pilniigi piekriitu,valsts ir radiijusi so situaciju un tai pasaa laikaa breec,ka nedzimstot beernu….man liekas muusu valdiibu vajadzeetu iesuudzeet Haagas tiesaa par genociidu pret tautu un visaadiem dvielu galvaam vini naudu atrod….tautai ir jaasacelaas un jaabeidz vaimanaat ..un kautkas reaali jaadara,jo tai nekauniibai nav robezu…nezinu vai vini ir ko dzirdeejusi par moraali vai sirdsapzinu,kaa vini ar tiiru sirdi var vakaraa aiziet guleet?????

 30. nju deputati un ministri var atljauties pabarot savus bernus, tatad vinji pareizi tere lidzekljus,plano budzetu..viss kartibaa,ja pietruks naudas palielinas sev algas..par kadiem tuksto6iem nabadzigo mes runajam..vinji mierigi var braukt stradat uz arzemem!!))))

 31. Prioritārais ir aizsardzība no Krievijas!
  Kā to nevae saprast?

  • Patreiz Krievija atvirzījusies otrajā plānā. Topā ir migrantu uzņemšana.., viņu nodrošināšana, dzīvokļi,pabalsti ,veselības aprūpe, skološana. Tas nekas, ka 10 % savas valsts mazuļu jau no dzimšanas dzīvo trūkumā. Par pensionāriem un invalīdiem vispār nav ko runāt, ja valstij prioritāte nav pat savi bērni. Diemžēl , šī savas jaunās paaudzes nicināšana ,nākotnē valstij smagi atspēlēsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+