×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

“Badošanās akcijā” protestēs VSAA un NVA kolektīvi

Foto - LETAFoto - LETA

Rīt, 22.februārī, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) kolektīvi rīkos protesta akciju badojoties, lai pievērstu valdības uzmanību nevienlīdzības novēršanai valsts pārvaldē, aģentūru LETA informēja Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons.

Kā skaidro Jirgensons, akcija tiks rīkota, jo šī gada 9.janvārī Ministru prezidentam tika nosūtīta vēstule “Par nevienlīdzības novēršanu valsts pārvaldē”, uz kuru 17.februārī Finanšu ministrija atbildējusi formāli, nepiedāvājot nevienu konkrētu risinājumu.

Akcijas laikā VSAA un NVA kolektīvu darbavietās būs izkārti paziņojumi par protestu un darbinieki visu dienu neko neēdīšot.

“Ministru prezidents Valdis Dombrovskis 2012./2013.gadu mijas Jaungada uzrunā solīja mazināt nevienlīdzību Latvijā, kas, kā var spriest no saņemtās atbildes, ir tikai solījumi, kurus Finanšu ministrija plāno risināt labākajā gadījumā tikai 2016.gadā. Papildus tam 14.februārī Saeima, kas ratificēja Eiropas Sociālo hartu, izņemot punktu “Tiesības uz taisnīgu atalgojumu”, kas praktiski legalizē netaisnību Latvijā,” saka Jirgensons.

Protesta lozungs ir “Pret valsts varas netaisnību un nevienlīdzību Latvijā”.

Pēc šīs protesta akcijas VSAA un NVA nodarbinātie plāno aicināt Ministru kabineta pārstāvjus uz diskusiju un, atkarībā no diskusijas rezultāta, lems par turpmāko rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+