Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
30. janvāris, 2015
Drukāt

Zviedrijas ministre Lovina: “Bagātajām valstīm vajag taisnīgāku pasauli” (2)

Lovina

Zviedrijas starptautiskās attīstības sadarbības ministre Izabella Lovina stāsta par Zviedrijas sadarbības politiku un par ekonomisko sadarbību ar Latviju, kā arī vērtē Eiropas Savienības un Krievijas attiecības.

– Kuras valstis saņem Zviedrijas atbalstu?

– Mums ir sadarbības valstis visā pasaulē. Galvenokārt atbalstām Āfrikas valstis, arī Āzijas, Latīņamerikas un dažas Austrumeiropas valstis saņem mūsu atbalstu.

– Cik lielus naudas līdzekļus Zviedrija piešķir starptautiskajai attīstībai?

– Zviedrijas mērķis ir viens procents no iekšzemes kopprodukta. Tik daudz arī piešķiram kopš 1970. gada. Šis atbalsts ir atkarīgs no nacionālā ienākuma, šajā gadā tas būs četri miljardi eiro.

Atbalsts starptautiskajai izaugsmei Zviedrijā ir sena tradīcija. Šī politika nekad nav mainījusies, tostarp mainoties valdībām. Arī sabiedrība atbalsta šādu naudas ieguldījumu. Pēc “Eurobarometer” datiem, 97% zviedru uzskata – bagātās valstis var dot ieguldījumu un palīdzēt nabadzīgajām valstīm. Eiropā vidēji šis rādītājs ir mazāks – vairāk nekā divas trešdaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pārspēsim pat Zviedriju Atbildēt

    Latvija taču tagad,saskaņā ar pērn Briselē parakstīto nolīgumu,bez Āfrikas un Karību jūras valstīm,finansiāli atbalstīs vēl arī Klusā okeāna valstis!

  2. Bagātās valstis nevar atļauties,kā Latvija,samazināt pakāpeniski IIN visiem!

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+