Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
30. janvāris, 2015
Drukāt

Zviedrijas ministre Lovina: “Bagātajām valstīm vajag taisnīgāku pasauli” (2)

Lovina

Zviedrijas starptautiskās attīstības sadarbības ministre Izabella Lovina stāsta par Zviedrijas sadarbības politiku un par ekonomisko sadarbību ar Latviju, kā arī vērtē Eiropas Savienības un Krievijas attiecības.

– Kuras valstis saņem Zviedrijas atbalstu?

– Mums ir sadarbības valstis visā pasaulē. Galvenokārt atbalstām Āfrikas valstis, arī Āzijas, Latīņamerikas un dažas Austrumeiropas valstis saņem mūsu atbalstu.

– Cik lielus naudas līdzekļus Zviedrija piešķir starptautiskajai attīstībai?

– Zviedrijas mērķis ir viens procents no iekšzemes kopprodukta. Tik daudz arī piešķiram kopš 1970. gada. Šis atbalsts ir atkarīgs no nacionālā ienākuma, šajā gadā tas būs četri miljardi eiro.

Atbalsts starptautiskajai izaugsmei Zviedrijā ir sena tradīcija. Šī politika nekad nav mainījusies, tostarp mainoties valdībām. Arī sabiedrība atbalsta šādu naudas ieguldījumu. Pēc “Eurobarometer” datiem, 97% zviedru uzskata – bagātās valstis var dot ieguldījumu un palīdzēt nabadzīgajām valstīm. Eiropā vidēji šis rādītājs ir mazāks – vairāk nekā divas trešdaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pārspēsim pat Zviedriju Atbildēt

    Latvija taču tagad,saskaņā ar pērn Briselē parakstīto nolīgumu,bez Āfrikas un Karību jūras valstīm,finansiāli atbalstīs vēl arī Klusā okeāna valstis!

  2. Bagātās valstis nevar atļauties,kā Latvija,samazināt pakāpeniski IIN visiem!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+