×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Zviedrijas ministre Lovina: “Bagātajām valstīm vajag taisnīgāku pasauli” (2)

Lovina

Zviedrijas starptautiskās attīstības sadarbības ministre Izabella Lovina stāsta par Zviedrijas sadarbības politiku un par ekonomisko sadarbību ar Latviju, kā arī vērtē Eiropas Savienības un Krievijas attiecības.

– Kuras valstis saņem Zviedrijas atbalstu?

– Mums ir sadarbības valstis visā pasaulē. Galvenokārt atbalstām Āfrikas valstis, arī Āzijas, Latīņamerikas un dažas Austrumeiropas valstis saņem mūsu atbalstu.

– Cik lielus naudas līdzekļus Zviedrija piešķir starptautiskajai attīstībai?

– Zviedrijas mērķis ir viens procents no iekšzemes kopprodukta. Tik daudz arī piešķiram kopš 1970. gada. Šis atbalsts ir atkarīgs no nacionālā ienākuma, šajā gadā tas būs četri miljardi eiro.

Atbalsts starptautiskajai izaugsmei Zviedrijā ir sena tradīcija. Šī politika nekad nav mainījusies, tostarp mainoties valdībām. Arī sabiedrība atbalsta šādu naudas ieguldījumu. Pēc “Eurobarometer” datiem, 97% zviedru uzskata – bagātās valstis var dot ieguldījumu un palīdzēt nabadzīgajām valstīm. Eiropā vidēji šis rādītājs ir mazāks – vairāk nekā divas trešdaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pārspēsim pat Zviedriju Atbildēt

    Latvija taču tagad,saskaņā ar pērn Briselē parakstīto nolīgumu,bez Āfrikas un Karību jūras valstīm,finansiāli atbalstīs vēl arī Klusā okeāna valstis!

  2. Bagātās valstis nevar atļauties,kā Latvija,samazināt pakāpeniski IIN visiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+