×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

Bagātās valstis negribīgi uzņem Sīrijas bēgļus (4)

Migranti

Foto AFP/LETA

Bagātās valstis ir izmitinājušas tikai 1,39% no bēgļiem, kuri atstājuši Sīriju – 67,1 tūkstoti no 4,8 miljoniem, otrdien paziņojis Lielbritānijas labdarības fonds “Oxfam”.

“Oxfam” aicināja bagātās valstis līdz gada beigām palielināt šo rādītāju līdz vismaz 10%.

Fonds otrdien publicētā ziņojumā informēja, ka bagātās valstis līdz šim apsolījušas izmitināt mazāk nekā 130 tūkstošus sīriešu bēgļu, bet kopš 2013.gada izmitinājušas 67,1 tūkstoti no viņiem.

Ziņojums publicēts dienu pirms tam, kad trešdien Ženēvā sāksies ANO rīkota starptautiska konference par Sīrijas bēgļu izmitināšanu. Šo konferenci atklās ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns.

“Līdz šim atbilde uz aicinājumiem palielināt mazaizsargāto bēgļu izmitināšanu ir likusi vilties, un šī konference ir iespēja valstīm mainīt kursu,” teikts “Oxfam” ziņojumā.

Fonds paziņoja, ka saskaņā ar tā analīzi tikai trīs no pasaules bagātajām valstīm – Kanāda, Norvēģija un Vācija – ir solījušas uzņemt bēgļu skaitu, kas pārsniedz to “godīgo daļu” atbilstoši šo valstu ekonomikas rādītājiem.

Piecas citas bagātās valstis Austrālija, Islande, Jaunzēlande, Somija un Zviedrija apsolījušas uzņemt vairāk nekā pusi no to “godīgās daļas” sīriešu bēgļu, bet pārējās 20 bagātās valstis ir uzņēmušās vēl mazākas saistības, teikts fonda ziņojumā.

“Oxfam” pauda uzskatu, ka Francijai pienāktos uzņemt 26 tūkstošus sīriešu bēgļu, bet tā līdz šim solījusi uzņemt tikai vienu tūkstoti.

ASV ir izmitinājušas 1812 sīriešu bēgļu un sola uzņemt vēl desmit tūkstošus, bet “Oxfam” uzskata, ka ASV pienāktos uzņemt 171 tūkstoti sīriešu bēgļu.

Nīderlande uzņēmusies saistības 7% apmērā no savas “godīgās daļas”, Dānija – 15% apmērā, un Lielbritānija – 22% apmērā, teikts “Oxfam” ziņojumā.

“Mums ir jāparāda Sīrijas tautai, ka “solidaritāte” ir rīcība, nevis tikai vārdi,” paziņoja “Oxfam” vadītāja Vinnija Bjanjima.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu protams, bilde speciāli piemeklēta – divi mazi bērni priekšplānā, visi pārēji iesaucamā vecuma vepri, kuri negrib cīnīties, lai ievestu kārtibu savā valstī, brauc baudīt pabalstu nodrošinātu dzivi eUropā.

  2. Acīmredzot, neuzskata par BĒGĻIEM jebkuru,
    kuram ienāk prātā sevi nosaukt par bēgli.
    Nav vientiesīgās lēnās un rižās.

  3. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Katrs deputāts/partija kas balsoja par migrantu uzņemšanu ir uzskatāms par valsts nodevēju tāpat kā katra privātpersona kas aģitēja par migrantu uzņemšanu. Ir jāveido ar steigu šo valsts nodevēju saraksti lai pilsoņi zin kuri ir valsts nodevēji par kuriem nebalsot vēlēšanās un liegt ieņemt amatus valsts pārvaldē un profesijās kas tiek apmaksātas par nodokļu maksātāju naudu.

  4. Bagātās valstis ir pārpildītas ar aziātiem un afrikāņiem, aizbrauciet uz Londonu!

Draugiem Facebook Twitter Google+