×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Bagatska sarakstā 19 uzvārdi

Foto: LETAFoto: LETA

Arī šo rudeni Latvijas vīriešu basketbola izlase nesagaidīs labākajā sastāvā – atteikumu, savainojumu, diskvalifikāciju un galvenā trenera basketbola redzējuma dēļ.

Latvijas izlasei šovasar atteikuši Andris Biedriņš un Kristaps Janičenoks, ceturtdien LBS valde līdz 25. septembrim atstāja spēkā Kristapa Valtera diskvalifikāciju, Kaspars Kambala un vēl virkne spēlētāju nav galvenā trenera Aināra Bagatska redzeslokā. Putra, kura LBS vadības acupriekšā tika ievārīta pirms trīs varām, nav izstrēbta arī šodien. Arī 2013. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlasi pārstāvēs piespiedu kārtā paātrinātu paaudžu maiņu piedzīvojusi komanda.

Aināra Bagatska nosauktajā un LBS treneru komsijas apstiprinātajā kandidātu sarakstā ir 19 spēlētāji, taču arī tas nav akmenī kalts. Zem ļoti lielas jautājums zīmes ir Jāņa Blūma līdzdalība šovasar izlasē. Tāpat Bagatska redzeslokā ir vairāki U-20 izlases kandidāti, kas valstsvienībai varētu pievienoties jūlija beigās.

“Lielākās bažas patlaban rada situācija aizsargu – spēles veidotāju – pozīcijās. Jāņa Blūma līdzdalība valstsvienībā būs atkarīga no dažādiem apstākļiem – no tā, cik liela būs skaidrība par nākamo līgumu klubā, veselības stāvokļa utt. Dairis Bertāns ārstē smagu savainojumu un varēs palīdzēt tikai tādā gadījumā, ja būs pilnīgi vesels. Šādā situācijā izskatu Armanda Šķēles kandidatūru. Viņam diskvalifikācijas termiņš beidzies pirms gada, Armands vārdos paudis vēlēšanos atgriezties izlasē. Tiesa, sniegums klubā sezonas laikā bija nestabils. Skatīsimies un vērtēsim situāciju. Otrās izlases Ķīnas turnejas laikā novērtēju vairāku spēlētāju iespējas palīdzēt galvenajai komandai. Žanis Peiners apliecināja, ka spēles izpratnes un talanta ziņā noteikti varētu palīdzēt, taču viņam pietrūkst trenētības, atlētisma, ir neskaidrības par veselības stāvokli. Kasparam Vecvagaram 19 gados ir lieliskas dotības, taču trūkst pieredzes. Oto Ošenieka fiziskie dotumi atbilst uzbrucēja standartiem, bet viņš līdz šim nav spēlējis Eiropā. Nepieļauju, ka nekvalificēsimies finālturnīram, bet viegli nebūs,” LBS mājas lapā citēts Ainārs Bagatskis.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā augustā un septembī Latvijas izlase spēlēs vienā grupā ar Bosnijas, Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas izlasēm. Finālturnīrā iekļūs divas labākās komandas, kā arī četras no sešām trešo vietu ieguvējām. Gatavošanos kvalifikācijas turnīram Latvijas izlase sāks jūlija sākumā.

 

Latvijas basketbola izlases kandidātu saraksts

Jānis Blūms (Bilbao “Gescrap Bizkaia”, Spānija), Jānis Strēlnieks (Sanktpēterburgas “Spartak”, Krievija), Edgars Jeromanovs (Norčēpingas “Dolphins”, Zviedrija), Kaspars Vecvagars (Kauņas “KK Baltai”, Lietuva), Žanis Peiners (“Latvijas Universitāte”), Dairis Bertāns, Kaspars Bērziņš (abi – “VEF Rīga”), Armands Šķēle (Tallinas “Kalev/Cramo”, Igaunija), Mareks Jurevičus (“Assi Ostuni”, Itālija), Mārtiņš Laksa, Artūrs Bērziņš, Mārtiņš Meiers (visi – “Ventspils”), Rihards Kuksiks (“Valencia”, Spānija), Oto Ošenieks (Minesotas universitāte, ASV), Dāvis Bertāns (Belgradas “Partizan”, Serbija), Mareks Mejeris (“Clavijo”, Spānija), Rolands Freimanis (“Girona”, Spānija), Andrejs Šeļakovs (“Tarragona”, Spānija), Pāvels Pastušeņa (“Liepājas Lauvas”).

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+