×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Bagatskim izlasē palīdzēs Vecvagars un Štālbergs

Latvijas Basketbola savienības valde ceturtdien par Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera Aināra Bagatska palīgiem apstiprināja Arni Vecvagaru un Artūru Štālbergu. 

Problēmas ar valstsvienības treneru korpusa komplektāciju radās pēdējo nedelu laikā, kad pie jauniem līgumiem klubu komandās tika Bagatska divi iecerēties palīgi Roberts Štelmahers (tagad – BK “Ventspils”) un Agris Galvanovskis (“Mykolaiv”). Abi pārņem jaunas komandas, abi priekšroku devuši savam pamatdarbam un loģiskām klubu vadības prasībām būt kopā ar komandu gatavošanās posma laikā. 

Vecvagars pagājušo sezonu kā Bagatska palīgs sāka Gruzijas “Soukhumi” komandā, bet pabeidza kā galvenais treneris “BA Turība” komandā. Arī nākamajā sezonā Arnis trenēs studentus. Artūrs Štālbergs pirms trīs gadiem vēl bija Latvijas izlases rindās kā spēlētājs, pēdējās divas sezonas bijis Agra Galvanovska palīgs “Liepājas lauvu” komandā un tāds būs arī Nikolajevā. Tiesa, valstsvienībai Štālbergs pievienosies tikai pēc Eiropas U-20 čempionāta jūlijā otrajā pusē. 

“Saprotu savu nu jau bijušo palīgu Robertu Štelmahera un Agra Galvanovska situāciju jaunajās darba vietās, taču valstsvienībai viņu atkāpšanās radīja negaidītas problēmas, kuras steigšus vajadzēja atrisināt. Kopā ar Basketbola savienības vadību izvērtējām iespējamos kandidātus, ņemtot vērā viņu iespējas savienot amatus. Apsvēru arī iespēju uzaicināt ārzemniekus, tomēr, manuprāt, Latvija ir pietiekami bagāta ar saviem kadriem. Galu galā izvēle krita uz Arni Vecvagaru un Artūru Štālbergu. Arņa trenera karjera pagaidām nav ļoti gara, taču esam kopā strādājuši Gruzijā, mums saskan viedokļi par treniņu metodiku un spēlētājiem. Artūrs jau otro gadu ir viens no U20 izlases treneriem, labi pazīst lielu daļu valstsvienības spēlētāju un mums noderēs viņa prasme strādāt ar videomateriāliem,” basket.lv citēts Ainārs Bagatskis.

Latvijas izlase šīs vasaras darbu sāks 2. jūlijā, bet Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 18. augusta līdz 11. septembrim spēlēs pret Bosnijas, Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas izlasēm. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+