Foto – Juris Kalniņš

Bagatskim un Blūmam neveiksmes Eirolīgā 0

Latviešu basketbolists Jānis Blūms ceturtdien palika bez punktiem ULEB Eirolīgas turnīra spēlē, kurā viņa pārstāvētā Grieķijas čempionvienība Atēnu “Panathinaikos” ar rezultātu 62:84 (18:18, 14:18, 16:31, 14:17) izbraukumā kapitulēja Turcijas komandai Stambulas “Fenerbahce Ulker”.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Trešās ceturtdaļas pirmajā minūtē “Panathinaikos” pietuvojās pretiniekiem līdz 35:36, tomēr turpinājumā mājinieki veica izrāvienu 24:6, iegūstot izšķirošo pārsvaru mačā.

Tā kā pirmajā aplī Atēnu vienība guva uzvaru ar 91:73, šajā cīņā “Panathiniakos” svarīgi bija nezaudēt ar vairāk nekā 18 punktu pārsvaru, kas būs svarīgi, ja vienības turnīru noslēgs ar vienādu uzvaru un zaudējumu attiecību.

Tomēr jau pirms šī mača “Panathinaikos” bija garantējusi vietu sacensību otrajā posmā.

Blūms šoreiz nospēlēja 14 minūtes un 14 sekundes, garām aizmetot divus divpunktu metienus un četrus tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja divas piezīmes, maču noslēdzot ar -8 efektivitātes koeficienta punktiem.

Pirms šī mača Blūms trīspunktu metienu precizitātē bija visa turnīra līderis, tomēr tagad, visticamāk, zaudēs vairākas vietas.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija amerikāņu aizsargs Endrjū Goudloks, bet “Fenerbahce Ulker” rindās ar 20 punktiem izcēlās Eidžejs Sloters.

Ar piecām uzvarām astoņos mačos “Panathinaikos” ieņem C apakšgrupas kopvērtējuma trešo vietu, bet atlikušajās divās kārtās zemāk par ceturto pozīciju nevar nokrist.

Vēl vienā mačā Krievijas vienība “Ņižņij Novgorod”, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 98:101 (23:20, 21:21, 25:27, 29:33) sīvā cīņā zaudēja spēcīgajai Spānijas vienībai Madrides “Real”.

Visa cīņa ritēja rezultatīvi un punkts punktā, tomēr pēdējās trijās ar pusi minūtēs mājiniekiem vairs neizdevās pārņemt vadību.

“Ņižņij Novgorod” sastāvā rezultatīvākais ar 22 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija amerikānis Teilors Ročestijs, bet 20 punktus pievienoja viņa tautietis Terenss Kinsijs.

Savukārt “Real” rindās ar 19 punktiem izcēlās pazīstamais Serhio Rodrigess.

Ar trim uzvarām astoņos mačos “Ņižņij Novgorod” pašlaik atrodas A apakšgrupas piektajā pozīcijā, turpinot sīvu cīņu par vietu otrajā posmā.

A apakšgrupā spēlē arī Lietuvas komanda Kauņas “Žalgiris”, kas ceturtdien uzņem Turcijas vienību Stambulas “Anadolu Efes”. Ar četrām uzvarām septiņās spēlēs “Žalgiris” pašlaik ir grupas trešajā vietā.

Kā zināms, Kauņas klubu pārstāv talantīgais latviešu saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars, kurš jau ilgstoši atkopjas no smagas ceļgala traumas, turklāt nesen pārcietis atkārtotu operāciju, kuras dēļ šosezon laukumā nedosies.

Latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas vienība Vitorijas “Laboral Kutxa” astotās kārtas maču aizvadīs piektdien, kad viesosies pie Turcijas komandas Stambulas “Galatasaray Liv Hospital”.

Abas komandas ar trim panākumiem septiņos mačos D apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik atrodas blakus trešajā un ceturtajā pozīcijā.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.