Bagatskis aizved “Budivelnik” līdz Eiropas kausa pusfinālam 0

ULEB Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfināla otrajā spēlē Aināra Bagatska trenētais Kijevas “Budivelnik” atspēlēja 11 punktu deficītu (pirmajā spēlē 72:83) pret Sanktpēterburgas “Spartak”, uzvarēja ar 73:56 un iekļuva pusfinālā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Kijevas “Budivelnik” pretienieku salauza ar divām ļoti veiksmīgām ceturtdaļām. Otrajā, kas tika uzvarēta ar 24:9, kijevieši lika noderebēt viesu pārliecībai par labvēlīgu iznākumu divu spēļu summā. Ceturtajā, kad spēles laiks tuvojās beigām un “Budivelnik” nekādi netika vadībā abu spēļu summā, tomēr izdevās pielikt 19:7 izsaukuma zīmi! Kopā ar galveno treneri Aināru Bagatski līdz Eiropas kausa pusfinālam aizkļuvis arī Rihards Kuksiks, kurš 20 minūtēs guva deviņs punktus (divpunktu metieni 5/4, sodi 2/1), pa trīs reizēm izcīnīja atlēkušo bumbu un rezultatīvi piespēlēja.

Pirmajā spēlē Jāņa Strēlnieka sniegums Bagatskim radīja lielākās galvassāpes, Kijevā spartakiešu saspēles vadītājs aizmeta garām grozam visus piecus metienus un gūto punktu ailē palika nulle, pie pozitīvām lietām jāmin sešas rezultatīvas piespēles. Strēlniekam un “Spartak” Eiropas kausa izcīņa beigusies, Jānis 14 spēlēs laukumā bija vidēji 26 minūtes, guva 5,9 punktus un atdeva 3,4 rezultatīvas piespēles.

Pusfinālā 11. un 18. martā “Budivelnik” pretinieki būs vieni no “VEF Rīga” pāridarītājiem “Bilbao”. Arī otro pusfināla pāri veidos komandas, kas šosezon spēlējušas Rīgā – Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” un “Valencia”.