Sports
Basketbols

Bagatskis bez skaidrības par sastāvu 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien pret Čehiju aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli pirms Eiropas čempionāta, bet par sastāva aprisēm treneri skaidrību gūšot tikai īsi pirms tās sākuma.

Latvijas izlases sagatavošanās cikls Eiropas čempionāta nenorit tik gludi kā plānots. Šonedēļ individuālā režīmā trenējās trīs spēlētāji – spēlē pret Lietuvu ceļgalu sasitušais Kristaps Porziņģis, Jānis Timma un pleca savainojumu ārstējošais Ojārs Siliņš.

Lielākā neskaidrība un bažas ir par Siliņa iespējamo atveseļošanos. LBS ziņotais, ka “veiktā veselības pārbaude apliecinājusi, ka rehabilitācijas process rit labi, tomēr pilnvērtīga atgriešanās ierindā atkarīga no tā, kā savainotais plecs jutīsies pilnas slodzes un nopietnas kontaktcīņas apstākļos”, liecina, ka nemaz tik labi nav. Ļoti diskutabla ir spēlētāja, kurš faktiski nav piedalījies sagatavošanās darbā, ielēkšana komandā pēdējā brīdī.

Kristaps Porziņģis bija sasitis ceļgalu un pēdējās dienas piesardzības nolūkos trenējās individuāli. Kāds būs Latvijas izlases sastāvs ceturtdienas spēlē pret Čehiju un vai spēlēs Porziņģis, vēl nav skaidrs.
“Pēdējo pārbaudes spēli ar Čehijas izlasi vēlamies aizvadīt labākajā sastāvā, taču nevēlamies lieki riskēt, tāpēc, iespējams, lēmumu pieņemsim pēdējā brīdī. Diemžēl savainojumi ir profesionālā sporta ikdiena, tāpēc komandai jābūt gatavai demonstrēt kvalitatīvu basketbolu jebkādos apstākļos. Pret Rumāniju tas izdevās, pret Čehiju būs nopietnāks – interesantāks un noderīgāks pārbaudījums,” esošo situāciju komentē valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

Pārbaudes spēļu deficīta režīmā nolemts, ka 27. un 28. augustā Latvijas izlase aizvadīs divas iekšējas sparinga spēles ar tiesnešu līdzdalību. Pašlaik izlases kandidātu sarakstos ir 15 spēlētāji, faktiski 12 veseli. Galīgais sastāvs tiks nosaukts nākamajā nedēļā, uz Eiropas čempionātu izlase dosies 30. augustā.

Saistītie raksti
LA.lv