×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Bagatskis: Galvenais ticēt, ka varam iekļūt finālturnīrā

LETALETA

Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājiem ir jānotic tam, ka viņi var kvalificēties 2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, un tad komandai viss būs pa spēkam, pirmdien preses konferencē atzina valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Pirmdien Latvijas valstsvienība 15 basketbolistu sastāvā uzsāka gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas sāksies augusta vidū.

“Pirmajā treniņā spēlētājiem vēlreiz atkārtoju to pašu, ko teicu jau iepriekšējās divās sezonās – galvenais, lai mēs visi kopā pavadītu laiku interesanti gan laukumā, gan arī ārpus tā. Jāpalīdz un jāuzticas viens otram,” izteicās Bagatskis. “Jātic, ka varam sasniegt savu mērķi. Visiem jāturas kopā un tad būs arī rezultāts.”

Bagatskis uzsvēra, ka lielam izmaiņas Latvijas izlases spēles stilā nav gaidāmas.

“Gribu, lai spēlējam ātru un agresīvu basketbolu, tajā pašā laikā arī gudri un disciplinēti. Mums jāievēro disciplīna gan laukumā, gan ārpus tā,” teica Latvijas izlases galvenais treneris.

Bagatskis atzina, ka pirms pirmā treniņa trenerim bijušas šaubas par dažu spēlētāju fizisko kondīciju, taču pirmais treniņš pierādīja, ka šīs šaubas bijušas veltīgas. “Priecē, ka neviens basketbolists atvaļinājuma laikā nav tikai gulējis pludmalē un sauļojies.”

No pērn Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlējušajiem 12 basketbolistiem ierindā nebūs Jāņa Blūma un Mareka Jurevičus. Blūms pēc pārdomu brīža paziņoja, ka šovasar vēlas sakārtot veselību un mierīgi sagatavoties nākamajai sezonai, bet Jurevičus nevarēs spēlēt ģimenes apstākļu dēļ.

Vēl kājas savainojuma dēļ Latvijas izlases darbā nevarēs piedalīties Žanis Peiners, savukārt Kaspars Vecvagars U-20 izlases sastāvā gatavojas Eiropas U-20 čempionātam.

Tikmēr Daira Bertāna aprīlī operētā potīte dzīst labi, un ir cerība, ka viņš pagūs atgriezties ierindā.

Bagatskis izteica lielu prieku par Bertānu, kurš pirmajā treniņā pirmdien darbojās kopā ar pārējiem spēlētājiem.

“Tomēr paliek spēkā iepriekšējā noruna, ka Dairis būs piesardzīgs un trenēsies, vadoties pēc pašsajūtas. Ja būs tādas lietas, ko viņš nevarēs izdarīt, tad viņš tās arī nedarīs,” teica Bagatskis. “Paralēli viņam turpināsies rehabilitācijas process “VEF Rīga” komandas ārstu uzraudzībā. Šis ir lielisks piemērs labai sadarbībai starp izlasi un klubu. Par to vēlos pateikt paldies “VEF Rīga” vienībai.”

Tikmēr Latvijas valstsvienības spēlētājs Jānis Strēlnieks preses konferencē atzina, ka iepriekšējās divās sezonas paveiktais darbs nav pazudis bez pēdām.

“Ar katru treniņu savstarpējā sapratne tikai uzlabosies. Iepriekš parādījām, ka mēs varam labi spēlēt. Tagad pienācis laiks skaistos zaudējumus nomainīt pret vērtīgām uzvarām. Galvenais ir noticēt savām spējām un tad būs rezultāts,” izteicās Strēlnieks.

Gatavošanās posmā Latvijas izlasei paredzētas deviņas pārbaudes spēles – 14. un 15.jūlijā Valmierā tiks krustoti šķēpi ar Kipras izlasi, no 19. līdz 25.jūlijam izbraukumā Latvijas izlase tiksies ar Melnkalnes un Serbijas vienībām, bet augusta sākumā Gdiņā komanda spēkosies ar Melnkalnes, Itālijas un Polijas izlasēm.

Kā ziņots, Latvijas izlasei šovasar nepalīdzēs arī Andris Biedriņš un Kristaps Janičenoks, bet uz izlasi nav uzaicināts Kaspars Kambala. Savukārt Kristapam Valteram iepriekš piešķirtā diskvalifikācija pēc Latvijas Basketbola savienības (LBS) iekšienē notikušām diskusijām tika atstāta spēkā, tādējādi izlasei jāiztiek arī bez šī saspēles vadītāja.

Latvijas izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā spēkosies ar Gruzijas, Bosnijas un Hercegovinas, Nīderlandes un Rumānijas vienībām.

Finālturnīrā iekļūs katras grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī četri no trešo vietu ieguvējiem.

Kvalifikācijas turnīra spēles notiks no 15.augusta līdz 11.septembrim.

Savukārt finālturnīrs, kurā piedalīsies 24 komandas, no 2013.gada 4. līdz 22.septembrim notiks Slovēnijā.

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTI

Jānis Strēlnieks (Sanktpēterburgas “Spartak”, Krievija), Edgars Jeromanovs (Norčēpingas “Dolphins”, Zviedrija), Dairis Bertāns, Kaspars Bērziņš (abi – “VEF Rīga”), Armands Šķēle (Tallinas “Kalev/Cramo”, Igaunija), Mārtiņš Laksa, Artūrs Bērziņš, Mārtiņš Meiers (visi – “Ventspils”), Rihards Kuksiks (bez kluba), Oto Ošenieks (Minesotas universitātes “Golden Gophers”, ASV), Dāvis Bertāns (Belgradas “Partizan”, Serbija), Mareks Mejeris (“Knet&Eniac”, Spānija), Rolands Freimanis (“Girona”, Spānija), Andrejs Šeļakovs (“Tarragona”, Spānija), Pāvels Pastušeņa (“Liepājas Lauvas”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+