×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Bagatskis: “Ģērbtuvē valdīja klusums”

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas izlase Eiropas čempionātā sasniedza otro labāko bilanci vēsturē – četras uzvaras astoņās spēlēs.

Latvijas vīriešu basketbola izlasei pie četrām uzvarām Eiropas čempionāta finālturnīrā izdevās tikt otro reizi vēsturē. Iepriekšejā reize bija 1939. gadā… Iespējams, ka šī bija jaunāko vēstures laiku interesantākā Latvijas izlase, statistiski šīs četras uzvaras tai tiešām piešķir labākās godu. Tā bija komanda, kura uz Eiropas čempionātu nebrauca skaitīt pretinieku zvaigznes, bet cīnties par uzvarām. Tādas bija un pašu rokām tika izcīnīta iespēja nokļūt ceturtdaļfinālā. Lai par komandas spēli sauktu skaļu “bravo”, pietrūka pēdējā soļa. Pietrūka uzvara pār Beļģiju, kura, nešaubos, citā vakarā tiktu pārliecinoši samalta miltos. Kādēļ tieši svarīgākajā mačā mūsējie nospēlēja sliktāko spēli, kur pazuda komandas pārliecība un līderu uzņēmība? Pagaidām uz šiem jautājumiem viennozīmīga atbilde nav. Un diez vai tuvākajā laikā būs.

“Gatavošanās nebija savādāka, kā pirms citām spēlēm, kad viss vairāk vai mazāk nostrādāja. Centāmies atslogot spēlētājus, jo tāpat bija skaidrs, ka viņi paši domā par spēles svarīgumu. Jautājums bija par to, kā šo spiedienu var izturēt, sadzīvot ar to. Beļģijas izlase ne ar ko nepārsteidza. Pieredzējusi komanda, kas zina, kā spēlēt basketbolu, turklāt varēja spēlēt bez spiediena – tā, kā prot. No mūsu puses daudzi argumenti nostrādāja. Uzvarējām cīņā pie groziem, izcīnījām 17 bumbas pie viņu groza, nobloķējām vairāk metienu. Izmetām par 20 metieniem vairāk. Tikai tāds sīkums, kā zemais realizācijas procents… Basketbolā tu vari spēlēt aizsardzībā, cik vien labi iespējams, bet, ja nedabūsi bumbu grozā – neuzvarēsi. Nevar teikt, ka netikām pie brīviem metieniem, bet paši bijām uzvilkti, nemācējām būt atbrīvoti, sadzīvot ar spiedienu. Varbūt latiņa, ko paši sev uzlikām, bija pārāk augsta. Smagi. Zaudējuma skaņa ir klusums un ģērbtuvē tāds valdīja desmit minūtes. Labāk tādus brīžus nepiedzīvot. Kad mazliet nomierināsimies, sapratīsim, ka esam paveikuši labu darbu un par bilanci nav jākaunas. Netikām ceturtdaļfinālā, kur varējām būt. Mums joprojām ir jauna komanda, spēlētājiem šī bija lieliska skola un visas izredzes pēc diviem gadiem nospēlēt labāk,” Eiropas čempionāta pēdējo spēli basket.lv rezumēja galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

“Kādam jāuzņemas atbildība – kā kapteinis, uzņemos atbildību. Komandu it kā noskaņoju normāli, bet kaut kas nesanāca. Šo spēli vajadzēja uzvarēt un lauzt stereotipu, ka svarīgās spēlēs nevaram gūt panākumu.Tik tuvu bijām, kā nekad, lai tiktu astoņniekā. Visi bija izdarījuši labu darbu – ne tikai spēlētāji, bet arī treneri, dakteri un pārējais personāls. Šajā čempionātā mums bija laba komanda un beigās nepaveicās. Pirms diviem gadiem Lietuvā bija solis nākotnei, šis čempionāts pierādīja, ka varam labi spēlēt, nākamais jau varētu būt šīs komandas čempionāts,” komandas kapteinis Jānis Blūms norāda, ka Slovēnjā gūtā mācība nekur nepazudīs un nākamajā turnīrā Latvijas izlase būs daudz rūdītāka.

Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā no E grupas iekļuva Serbija, Lietuva, Francija un Ukraine; F grupā labāko kvartetu skaidro pirmdien. Kā jau vareja gaidīt, svētdien Lietuva pārspēja Ukrainu, kas mūsu zaudējumu beļģiem padara vēl sāpīgāku. Ceturtdaļfināls un cīņa par vienu no sešām ceļazīmēm uz Pasaules kausu šķita rokas stiepiena attālumā. Kad tik tuvu būsim atkal? Pēc šī Eiropas čempionāta un lieliskās jaunatnes izlašu vasaras esmu pārliecināts – pavisam drīz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+