Sports
Basketbols

Bagatskis: izturēta mentāla cīņa un iedvesmojoša uzruna ģērbtuvē 0

foto – Edijs Pālens/LETA

Mentālais spēks un māka izturēt līdz galam, nepazaudēt savu spēli un neapjukt karstajā atmosfērā – tās ir galvenās lietas, kuras pēc uzvaras pār Turciju izcēla Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

Par spēles taktiku un iecerēm:
“Viena no svarīgākajām lietām spēlei pret Turciju bija neko neizdomāt. Uzrunā spēlētajiem teicu, ka basketbols ir 40 minūšu spēle un ka aizsardzībā spēlēsim tik labi, cik pamatoti mēs uzbruksim un cik labi būs metieni. Vairāk vai mazāk tas arī izdevās. Ja noraustīsimies un pieņemsim nepareizu lēmumu, mēs dosim viņiem iespēju sajust spēli. Tāpēc pats galvenais bija nekļūdīties. Priecē, ka pieļāvām tikai 11 kļūdas.”

Saistītie raksti

Par piezīmju problēmām, iztrūkumiem rotācijā un to aizpildītājiem:
“Ņemot vērā, ka pusi spēles iztikām bez Strēlnieka, piezīmju normas dēļ bija jāiztiek bez Jāņa Timmas un Mārtiņš Meiers ātrāk nekā plānots sapelnīja piezīmes, mums ātrāk vajadzēja izmantot rotācijas spēlētājus. Tiešām liels prieks par Žani Peineru, Aigaru Šķēli un Jāni Blūmu. Es jau vakar Blūmam teicu, ka tā būs viņa spēle. Tā arī sanāca. Galvenais bija izturēt mentālo cīņu ar sevi un skatītājiem, bet tikai pēc tam – ar pretiniekiem.”

Par Jāņa Strēlnieka veselības stāvokli:
“Jānis mums ir ļoti svarīgs, bet viņš šodien nevarēja paspēlēt. Divas dienas jāatpūšas. Viņam ir totāls vājums un zaudēti kilogrami, kas mūsu sportā ir ļoti svarīgi. Jānis ģērbtuvē bija pavisam bēdīgs, taču teicu – aiziet, rīt ir brīva diena, bet pēc divām dienām ejam tālāk. Parīt viss būs ierastajā režīmā.”

LA.lv