×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Bagatskis nosauc izlases sastāvu; pēdējie svītrotie Laksa, Rozītis un Šeļakovs (1)

LETALETA

Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis nosaucis komandas sastāvu dalībai Eiropas čempionātā, kā pēdējos no komandas atskaitot Mārtiņu Laksu, Andreju Šeļakovu un Dāvi Rozīti. Līdz piektdienas pulksten 16 teorētiski iespējams veikt izmaiņas komandas pieteikumā.
Pēc ceturtdienas rīta treniņa Latvijas izlase iekārtojās “Mercury” viesnīcā, kur dzīvos visu turnīra laiku. Šovakar “Arēna Rīga” laukumā tiks aizvadīts pirmais oficiālais treniņš, bet pirmo Eiropas čempionāta spēli mūsējie aizvadīs sestdien pulksten 18.30 pret Beļģiju. Biļetes vēl pieejamas bilesuserviss.lv kasēs.
“Visi trīs bija reāli kandidāti uz vietu komandā un palīdzēja komandai kļūt stiprākai. Esmu pārliecināts, ka šīs sešas nedēļās Mārtiņam, Dāvim un Andrejam bijušas noderīgas, dodot jaunu pieredzi un palīdzot sagatavoties sezonai,” treneru kolektīva lēmumu basket.lv komentājis Bagatskis.
“Par laimi, sastāva izvēli neietekmēja nevēlami blakusapstākļi. Pēdējos treniņos visi darbojās ar pilnu atdevi un visi ir gatavi ar pilnu jaudu spēlēt no pirmās dienas. Ārējā līnijā pieredzējušos Jāni Strēlnieku, Dairi Bertānu, Jāni Blūmu un Kristapu Janičenoku atbalstīs saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars un Žanis Peiners, kurš, atkarībā no situācijas, var darboties dažādās pozīcijās. Būs iespēja variēt spēli un zināma drošības rezerve. Visā gatavošanās gaitā bija sportiska un motivējoša konkurence starp Haraldu Kārli un Mārtiņu Laksu, bet pēdējā brīdī treneru kolektīvs izšķīrās par labu Haraldam. Ņemot vērā mūsu pretinieku komplektāciju, secinājām, ka dominējoši centra spēlētāji būs tikai Lietuvas izlasē, bet citās komandās ceturtajā un piektajā pozīcijā darbojas kustīgi un universāli garie spēlētāji. Šādā situācijā būtu grūti izmantot vairāk par četriem garajiem, piedevām ceturtajā pozīcijā var noderēt arī Jānis Timma, kurš pārbaudes spēlēs labāko statistiku sasniedza tieši spēlēdams kā ceturtais numurs. Tāpēc šoreiz ārpus divpadsmitnieka palika Andrejs Šeļakovs un Dāvis Rozītis,” komentējis Bagatskis.
Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms piedalīsies savā sestajā Eiropas čempionāta finālturnīra, šajā rādītājā panākot valstsvienības rekordistu Uvi Helmani. Piektais finālturnīrs gaidāms Kristapam Janičenokam, ceturtais Rolandam Freimanim; trešajā finālturnīrā piedalīsies Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Mareks Mejeris un Mārtiņš Meiers; tikai otrās finālsacensības būs Kasparam Bērziņam; debijas turnīrs Kasparam Vecvagaram, Haraldam Kārlim, Žanim Peineram un Jānim Timmam.

Latvijas basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā:
Jānis Strēlnieks (Bambergas “Brose Baskets”, Vācija), Dairis Bertāns (“Dominion Bilbao Basket”, Spānija), Žanis Peiners, Kristaps Janičenoks (abi – “Ventspils”), Jānis Timma (Sanktpēterburgas “Zeņit”, Krievija), Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers (abi – “VEF Rīga”), Kaspars Bērziņš (“Ņižņij Novgorod”, Krievija), Jānis Blūms (Avelīno “Sidigas”, Itālija), Rolands Freimanis (Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Igaunija), Kaspars Vecvagars (Kauņas “Žalgiris”, Lietuva), Haralds Kārlis (“Valmiera”).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Funnyčenoks labā formā.

Draugiem Facebook Twitter Google+