×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Bagatskis nosauc kandidātus un nodod vēstījumu Biedriņam

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis nosaucis valstsvienības kandidātu sarakstu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Tajā iekļauti 18 spēlētāji, tostarp pieredzējušie komandas līderi Kristaps Janičenoks un Jānis Blūms, bet nav Andra Biedriņa, kurš gan pret nacionālo komandu jau ilgus gadus bijis vienaldzīgs.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā augustā sacentīsies ar Zviedriju, Rumāniju un Slovākiju. 2015.gada rudenī finālturnīrā varēs spēlēt grupas uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu ieguvējiem.

“Iepriekšējos gados izveidots un iespēlēts komandas kodols, kas pamatā saglabājies. Ierindā būs gan pieredzējušie Jānis Blūms, Kristaps Janičenoks un Kaspars Bērziņš, gan gados jaunākie, kuri jau uzkrājuši divu Eiropas čempionātu pieredzi. Patīkami, ka lielākajai daļai spēlētāju sezona klubos bijusi veiksmīga. Īpašs prieks par tiem, kuri labi tika galā ar jauniem izaicinājumiem ārzemēs. Tas apliecina, ka izlasē veiktais darbs bijis produktīvs,” basket.lv citēts Ainars Bagatskis.

Traumu dēļ izlasē nevarēs spēlēt Jānis Bērziņš un Rihards Kuksiks, bet Dāvim Bertānam paredzēti treniņi NBA vienībā Sanantonio “Spurs”. Seši kandidātu sarakstā iekļautie spēlētāji valstsvienībā vēl nav spēlējuši. 

“Kandidātos iekļauti vairāki spēlētāji, kuri iepriekš jau piedalījušies izlases darbā. Žanim Peineram bija laba sezona Ukrainā, un ceru, ka šoreiz nekādi starpgadījumi netraucēs viņam debitēt izlasē. Ronalds Zaķis pērn labi patrenējās ar mums, un, kaut arī uz Eiropas čempionātu sastāvā netika, pēc tam veiksmīgi aizvadīja sezonas pirmo pusi klubā,” stāstīja Bagatskis. “Jānis Timma pēdējā brīdī pirms Eiropas čempionāta saslima. Uz treniņiem uzaicināti pērnās U-20 izlases līderi Ojārs Siliņš, Ingus Jakovičs un Andrejs Gražulis, kā arī sezonu Latvijā labi aizvadījušais Aigars Šķēle. Gribu izmēģināt arī Iļju Gromovu, kuram gan vēl priekšā Eiropas U20 čempionāts. Paliek spēkā iepriekšējos gados izmēģinātā kārtība – uz valstsvienību, iespējams, tiks uzaicināts vēl kāds spēlētājs, kurš labi būs nospēlējis U-20 izlasē,” uzsvēra treneris, kurš kandidātu sarakstā iekļāvis arī Kristapu Porziņģi, bet par viņu pagaidām ir daudz neskaidrību, jo gaidāma arī dalība NBA draftā, kur viņš varētu tikt izvēlēts jau pirmajā kārtā. “Zinu, ka Kristaps vēlas apārstēt savainojumus un labi sagatavoties nākamajai sezonai, bet pieredze liecina, ka treniņi un spēlēšana valstsvienībā nāk par labu spēlētāja karjerai,” tā Bagatskis. Viņš piebildis, ka, ja NBA spēlējušais Andris Biedriņš ir mainījis attieksmi pret izlasi un vēlas spēlēt, droši var ar viņu sazināties.

Gatavošanos Latvijas izlase uzsāks 30.jūnijā. Jūlija gaitā tiks aizvadītas pārbaudes spēles ar Igauniju, Lielbritāniju un Lietuvu, bet augusta sākumā Vācijā notiks Superkausa izcīņa, kurā bez mājiniekiem vēl piedalīsies arī Krievija un Izraēla.

LATVIJAS BASKETBOLA IZLASES KANDIDĀTI

Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms, Dairis Bertāns, Žanis Peiners, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Kristaps Janičenoks, Jānis Timma, Mareks Mejeris, Ojārs Siliņš, Rolands Freimanis, Kristaps Porziņģis, Kaspars Bērziņš, Andrejs Gražulis, Andrejs Šeļakovs, Mārtiņš Meiers, Ronalds Zaķis, Iļja Gromovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+