×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Bagatskis – par darbu un atpūtu Liepājā, pirmajām pārbaudes spēlēm

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sešas dienas trenējās Liepājā, bet nu atgriezusies Rīgā, kur nedēļas nogalē aizvadīs pirmās oficiālās pārbaudes spēles pret Poliju un Slovēniju.
“Paldies Liepājai par lieliskajiem apstākļiem – bija viss nepieciešamais kvalitatīvam darbam. Varējām gan patrenēties, gan atpūsties no ikdienas rūpēm. Arī apmeklēt labus koncertus – gribētāji dzirdēja gan Grigorija Ļepsu Liepājā, gan “Prāta vētru” Ventspilī. Komandas ikdienu atsvaidzināja Kristapa Porziņģa viesošanās treniņā,” basket.lv citē Latvijas izlases galveno treneri Ainaru Bagatski.
Viņš atzinis, ka šobrīd jāieliek pamats fiziskajai kondīcijai, kas Eiropas čempionātā būs ļoti svarīga: “Basketbola nianses nav pavisam atstātas novārtā, taču pie tām strādājam caur fiziskās sagatavotības prizmu. Tā esam darījuši arī iepriekšējos gados un pieredze apstiprina, ka tas ir pareizākais ceļš. Pagaidām zināmas atlaides bijušas tikai Dairim Bertānam, kurš pēc NBA Vasaras līgas un kāzām mums pievienojās trešdien un basketbola treniņos ar komandu vēl nav piedalījies. Bet, pazīstot Dairi, par viņa spēju iekļauties kopīgajā darbā šaubu nav nekādu. Pārējie strādā ar pilnu slodzi un pašatdeve, arī savstarpējā komunikācija ir visaugstākajā līmenī. Mums, treneriem, nav jāzaudē treniņu laiks motivējošām uzrunām. Prieks strādāt.”
Divās pārbaudes spēlēs iespēja sevi parādīt tiks dota visiem, bet pēc tam kandidātu loks tiks sašaurināts no 17 līdz 14 spēlētājiem.
Komandā noris darbs arī pie tā, lai spēlētājiem būtu laba psiholoģiskā sagatavotība. “Ir gan individuālais darbs, gan grupas terapija (smaida). Šīs jomas speciālists Mārtiņš Martinsons ir pilntiesīgs valstsvienības “štāba” dalībnieks, Liepājā bija kopā ar mums un pagaidām izskatās apmierināts ar sadarbību. Spēlētāji aug ne tikai kā basketbolisti, bet arī personības. Taču šajā jomā progresa iespējas ir faktiski neierobežotas,” norāda Ainars Bagatskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+