Sports
Basketbols

Bagatskis par izlozi neuztraucas: pašiem jāsapulcē labākais sastāvs 16

“Esmu radis uztraukties par lietām, kuras varu ietekmēt, bet izloze pie tādām nepieder. Galvenais ir pašiem sapulcēt labāko sastāvu un sagatavoties. Un tas jau ir mūsu ziņā – atšķirībā no aklās izlozes,” Stambulā notikušo Eiropas čempionāta finālturnīra izlozi basket.lv komentējis Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis. Starp rindām paslēpta cerība, ka pienācis laiks izlasei palīdzēt arī NBA vīriem.

“LA” jau informēja, ka Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīra pirmo posmu aizvadīs Stambulā, kur D grupas ietvaros spēlēs pret mājinieci Turciju, olimpiskajiem vicečempioniem Serbiju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.
Pirmā posma turnīrs notiks no 1. līdz 7. septembrim.

“Serbi ir serbi jebkurā pasaules vietā – tradicionāli medaļu pretendenti, kuri var nokomplektēt izlasi tikai no NBA un Eirolīgas spēlētājiem. Var teikt, ka ar tādām komandām labāk tikties turnīra sākumā un neitrālā laukumā, taču pirms mača favorīti būs viņi. Laukumā – redzēsim.
Skaidrs, ka Turcija un Krievija centīsies atgriezties statusā, kāds tām piestāv vai vismaz paši turki un krievi domā, ka piestāv. Piedevām sava laukuma faktors – Turcijas 2001. gadā Stambulā kļuva par Eiropas vicečempioni, bet 2010. gadā – pasaules vicečempioni.
Ar beļģiem spēlēsim jau trešajā čempionātā pēc kārtas. Vienreiz zaudējām, vienreiz uzvarējām. Pazīstams pretinieks. Ko nevar teikt par Lielbritānijas izlasi, jo liela nozīme būs tam, kādu sastāvu viņi sapulcēs,” īsumā pretiniekus raksturojis Bagatskis.

“Sākas praktiskais darbs – runāsim par pārbaudes spēlēm, detalizēti izstrādāsim gatavošanās plānu, ņemot vērā turnīra norises vietas un pretinieku specifiku.”

LA.lv