alo.rs

Bagatskis: “Pret mums bija 24 tūkstoši” 0

Latvijas basketbolistiem dalība ULEB Eiropas kausa izcīņā beigusies – ceturtdaļfinālu nepārvarēja gan Aināra Bagatska un Jāņa Strēlnieka pārstāvētais Kijevas “Budivelnik”, gan Kristapa Valtera “TED Ankara”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Emocionāli saspringtākā spēle notika Belgradā, kur “Crvna Zvezda” un Kijevas “Budivelnik” spēli vēroja vairāk kā 24 tūkstoši skatītāji – par četriem vairāk kā Belgradas arēnas oficiālā ietilpība. Šī bija tā reize, kad tiešām varēja teikt – ābolam nav kur nokrist. Pārpildītas bija visas ejas un izejas, visas apkārt laukumam esošās vietas. Turklāt šie 24 tūkstoši visu spēli pavadīja kājās un radīja savai komandai fantastisku atbalstu. Tomēr pavisam maz pietrūka, lai Kijevas “Budivelnik” no šīs elles aizbrauktu kā uzvarētāji.

Pirmajā spēlē Kauņā “Budivelnik” uzvarēja ar 82:79, atbildes spēlē bija vadībā lielāko spēles daļu. Arī pēdējā minūtē, kad uzvara divu spēļu summā šķita jau rokā. Taču kijeviešu amerikānis Eiherns piecas sekundes pirms pamatlaika beigām pazaudēja bumbu un Čārlzs Dženkins panāca pagarinājumu – 60:63. Piecminūtes sākumā tas pats Dženkinss ar trijiem pēc kārtas precīziem tālmetieniem izgausināja Kijevas izredzes, pavisam viņam kopā 29 punkti. “Budivelnik” sastāvā lielākais spēles laiks un 11 gūti punkti Jānim Strēlniekam.

“Pret mums bija vairāk kā 24 tūkstoši cilvēku, bet mēs viņus gandrīz uzvarējām. Kontrolējām spēli līdz pat pēdējai minūtei. “Crvena Zvezda” mūs nekādā ziņā nepārsteidza un spēlēja tieši tā, kā bijām gaidījuši. Tomēr pieļāvām pārāk daudz kļūdu, ko mums ļoti palīdzēja izdarīt tribīnes – tās “Crvena Zvezda” spēlētājiem deva papildus enerģijas lādiņu. Protams, neticami nospēlēja Dženkinss. Viņa precizitāte kļuva par izšķirošo faktoru mūsu zaudējumā,” pēc izstāšanās no Eiropas kausa izcīņas atzina Ainārs Bagatskis.

Kristapa Valtera pārstāvētā “TED Ankara” uz Kazaņu devas ar 13 punktu deficītu un pavisām nelielām cerībām uz brīnumu basketbola laukumā. Tādi nenotika, turklāt arī šoreiz pārāki bija “Unics”, divu spēļu summā uzvarot ar 49 punktu starpību.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

EIROPAS KAUSS. “Budivelnik” (treneris Ainārs Bagatskis) – “Crvena Zvezda” 70:79 (pag.), summā  152:158, Jānis Strēlnieks 36 min., 11 (7/3, 3/1, 2/2)+4RP+2AB. “TED Ankara” – “Unics” 52:88 viesos, summā 120:169, Kristaps Valters 23 min., 5 (2/2, 2/0, 4/1)+4RP.

BALKĀNU LĪGA. “Sigal Prishtina” – “Levski” 77:68, Andrejs Šeļakovs 13 min., 2 (3/1)+2AB.

IGAUNIJA. “Rakvere” – “Parnu” 75::56 viesos, Māris Ļaksa 31 min., 14+6AB+4RP, Juris Umbraško 33 min., 14+7AB+3RP.

POLIJA. “Wisla” – “Wilki Morskie” 77:57 viesos, Zane Tamane 18 min., 11+11AB.

BALTIJAS LĪGA. “Kibirkstšis” – “Horizont” 49:57, Ieva Krastiņa 9 (rezultatīvākā).