×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Bagatskis: “Reizēm arī šādi zaudējumi ir vajadzīgi”

Foto: Juris KalniņšFoto: Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu valstsvienība otrajā pārbaudes spēlē Valgā ar 60:72 zaudēja Igaunijai, valstsvienības galvenajam trenerim Aināram Bagatskim dodot virkni pagaidām neatbildētu jautājumu.

“Par informācijas trūkumu pēc šādas spēles sūdzēties tiešām nevar. Ja Pērnavā šķita, ka daži spēlētāji ir, vai kādi, meistari, tad te viss sagriezās kājām gaisā,” pēc spēles sprieda Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis. “Man nav pārmetumi par vēlēšanos un attieksmi, tā nāk atliektiem galiem. Četrās minūtēs igauņi no mums uztaisīja klaunus, pēc tam atkal spēlējām līdzīgi. Bija daudz nepareizi lēmumi, bija amizanti skatīties, kā trīs mūsu garie vienlaicīgi sedz mazāko igauni. Uz brīdi pazaudējām kontroli pār sevi, pār spēli, un iznākums ir šāds. Igauņi sita, brīžiem neļāva spēlēt, kopumā – izrādījās gudrāki. Mums šo spēli bija jāuzvar jebkādā sastāvā, lai gan tās ritējumu daži iztrūkumi ārējā līnijā (nelielu savainojumu dēļ nespēlēja Jānis Strēlnieks un Aigars Šķēle – aut.) ietekmēja tās gaitu. Gribu redzēt, kā izskatīsimies pēc šāda pazemojuma. Šādos brīžos vislabāk parādās, kas kurš ir. Kopumā basketbola bilde bija pat labāka kā iedomājos. Spēlētāji atzīst, ka pašlaik ir nogurums un smagas kājas. Arī zaudējumi ir vajadzīgi, taču tie būs noderīgi tikai tad, ja izdarīsim pareizus secinājumus.”

Abas komandas dienu iepriekš tikās Pērnavā, kur ar 70:45 pārliecinoši uzvarēja latvieši. Pierobežas Valgā, ar daudziem latviešu līdzjutējiem tribīnēs, pēc Venta Armanda Kraukļa nodziedātās himnas, viss it kā bija mūsu pusē. Gan pārsvars rezultātā, gan efektīgs basketbols ar pacietīgām un skaistām izspēlēm un Mārtiņa Meiera seši bloķēti metieni puslaikā. Arī rezultāts pirmā puslaika izskaņā (37:26 19. minūtē) neliecināja, ka virs Valgas sporta halles ir aizķēries pelēks mākonis.

Otrais puslaiks Latvijas izlases izpildījumā bija no sērijas – kā nevajag spēlēt. Kļūdas un neizdarības aizsardzībā, sapinies uzbrukums un paļaušanās spēles ritējumam. No 41:37 rezultāts pārvērtās par 50:60, bet vilcēji neatradās. Bija galvenā trenera Aināra Bagatska aizsperts igauņu minerālūdens Varska reklāmas stends, spēlētāju skati grīdā uz ģērbtuvi ejot un emociju dzirksteles tajā. Manuprāt, šis zaudējums būs noderīgāks par vēl vienu pārliecinošu uzvaru, bet treneriem pamatīga informācijas porcija.

Spēles Valgā parādīja, ka starp nespēlējušo Jāni Strēlnieku un viņa iespējamajiem aizvietotājiem saspēles vadītājā pozīcijā (šoreiz tika izmēģināti Ingus Jakovičs un Žanis Peiners) ir lielas atšķirības. Tuvākajā laikā valstsvienību pastiprinās Dairis Bertāns un Jānis Timma, no Amerikas tiek gaidīts Kaspars Bērziņš. Darbs turpinās, nākamā pārbaude nedēļas nogalē Birmingemā divreiz pret Lielbritāniju.

 

PĀRBAUDES SPĒLE

Latvija – Igaunija 60:72 (23:18, 37:31, 50:53). Freimanis 16, Meiers 11, Janičenoks, Blūms pa 9, Kārlis 8, Peiners 5, Zaķis, Jakovičs pa 1, Šeļakovs, Gražulis; Kajupanks 23, Kitsings 13, Lāne 11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+