Bagatskis: Šāda uzvara darīs mūs stiprākus 0

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc panākuma pret Zviedriju norādīja, ka tik smaga uzvara komandu padarīs vēl stiprāku.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Latvija izglābās pamatlaika pēdējās sekundēs un papildlaikā uzvarēja ar 79:76, svinot ceturto uzvaru četrās aizvadītajās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs.

“Pēc spēles ar Rumāniju mēs, treneri, nenogurstoši atgādinājām, ka jāaizmirst labā situācija tabulā, jo iepriekšējās trīs uzvaras bija nākušas ļoti smagā cīņā. Nedrīkstējām būt mierīgi, bija vajadzīga kontrolēta agresivitāte,” basket.lv citē Bagatski. “Nespēlējām slikti. Bija daudz pamatotu darbību gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Tomēr aizsardzībā reizēm pietrūka pacietības pareizi nospēlēt visas 24 sekundes un zviedri lieliski izmantoja mūsu kļūdas. Savukārt mūsu uzbrukums nebija pietiekami precīzs, bija jūtams, ka spēlētāji nervozē.

Galotne bija ļoti sarežģīta, tomēr visu laiku saglabājām cerības. Pēdējā epizodē viss notika tā, kā vajadzēja notikt – Strēlnieks uzmeta tā, lai bumba atlektu tur, kur vajadzēja, Meiers pasita to tālāk un Bērziņš dabūja grozā. Pagarinājumā izpaudās tas, ka šodien spēlējām 6:5 – es domāju līdzjutēju atbalstu, kas ļoti palīdzēja.”

Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms: “Spēle bija ļoti smaga. Zviedri bija ārkārtīgi motivēti un tas izpaudās jau pirmajās minūtēs, kad trīsreiz dabūjām pa muti. Tik asai pretdarbībai nebijām īsti gatavi, nevarējām atrast savu spēles ritmu. Daudz spēka iztērējām aizsardzībā, cenšoties izsekot pretinieku ātrajām sadarbībām, tāpēc uzbrukumā mazliet pietrūka enerģijas un precizitātes. Pārtraukumā sarunājām, ka pretiniekiem atbildēsim ar tādu pašu agresivitāti. Tas palīdzēja panākt lūzumu un izlīdzināt rezultātu. Izšķirošajos brīžos basketbola dievs laikam novērtēja darbu, ko paveicām otrajā puslaikā. Ļoti palīdzēja skatītāji – lieliska gaisotne. Ļoti smaga uzvara, kas vēl vairāk saliedēs mūsu komandu un palīdzēs kļūt vēl stiprākiem.”