×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Bagatskis sāk ar 13 kandidātiem

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlases mērķis 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ir finālturnīra sasniegšana, bet šīs ceļazīmes iegūšanas veids nav svarīgs, uzskata valstsvienības galvenais treneris.

Pēc sākotnējā izlases kandidātu sarakta modificēšanas tajā pašlaik ir 17 spēlētāji, no kuriem pirmajā komandas treniņā pirmdien piedalījās 13. Ar izlasi pašlaik nav ASV esošie Dairis Bertāns, Jānis Timma un Kaspars Bērziņš, kuriem ir iespēja cīnīties par vietu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Savukārt valstsvienības kandidātu sarakstā esošais Iļja Gromovs gatavojas Eiropas U-20 čempionātam, bet pieaugušo valstsvienībai pievienosies pēc šīs vecuma grupas turnīra beigām.

Savainojumu dēļ izlasei nepalīdzēs Rihards Kuksiks, Jānis Bērziņš un Kaspars Vecvagars, bet Ojāram Siliņam, Dāvim Bertānam un Kristapam Porziņģim šovasar ieplānots individuālais darbs, tāpēc ar viņiem izlases vadība nerēķinās.

“Komandas mērķis ir sasniegt Eiropas čempionāta finālturnīru. Nav svarīgi, kādā veidā mums tas izdosies,” pirmdien preses konferencē pauda Bagatskis, kuram piebalsoja arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins. “Izlases mērķis ir kvalificēties finālturnīram. Treneris zina, kurā virzienā izlase ir jāvirza. Komandas sastāvā ir jauni spēlētāji, kā arī vairāki pieredzējušie, kuri ar savu iesaistīšanos izlases darbā rāda piemēru pārējiem. Tas ir svarīgi jaunajiem basketbolistiem. Izlasei ir visas iespējas sasniegt nospraustos mērķus.”

“Kandidātu sarakstā ir deviņi pērnā Eiropas čempionāta dalībnieki. Kuksiks un Jānis Bērziņš rehabilitējas pēc savainojumiem, bet Armandam Šķēlem sezonas otro pusi sabojāja trauma, turklāt šajā pozīcijā ir jauni perspektīvi basketbolisti. Vairāki basketbolisti – Timma, Žanis Peiners, Ronalds Zaķis – iepriekš jau bijuši izlasē. Klāt nākuši pērnās U-20 izlases līderi Ingus Jakovičs un Andrejs Gražulis, kā arī “Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL) sezonu labi nospēlējušais Aigars Šķēle. Pārbaudīsim Latvijā dažus gadus neredzēto Haraldu Kārli, kurš ASV pārstāv labu universitāti. Sekosim U-20 izlases gaitām Eiropas čempionātā, un, tāpat kā iepriekšējos gados, labākajiem spēlētājiem būs iespēja pievienoties valstsvienībai,” izteicās Bagatskis. “Valstsvienībā labprāt iesaistītu vēl vairākus jaunos spēlētājus, taču plānus izjaukuši dažādi apstākļi. Vecvagars vēl atlabst pēc smaga savainojuma. Siliņam un Porziņģim pēc smagām sezonām Itālijas un Spānijas čempionātos paredzētas īpašas treniņu programmas, lai novērstu savainojuma sekas un pilnveidotu individuālo meistarību. Dāvim Bertānam būs individuālie treniņi ASV. Visi nosauktie līdz šim regulāri spēlējuši jaunatnes izlasēs un apliecinājuši, ka nākotnē labprāt spēlēs valstsvienībā.”

“Respektēju spēlētāju izvēli. Jo vairāk tāpēc, ka līdzdalība valstsvienībā ir brīvprātīga un mūsu spēlētāji nesaņem nekādu atalgojumu. Tikai atgādināšu, ka valstsvienībā darbs tiek organizēts, iespēju robežās ņemot vērā spēlētāju individuālās vajadzības, un līdz šim gandrīz visiem izlases dalībniekiem nākamā sezona klubos bijusi veiksmīga. Ceru, ka jaunie spēlētāji šovasar sasniegs savus mērķus un pēc veiksmīgas sezonas klubos jaunā kvalitātē vēl nopietnāk pretendēs uz vietu valstsvienībā,” iztrūkums sastāvā komentēja treneris. “Pirmās divas nedēļas trenēsimies Rīgā. Trīs spēlētāji komandai pievienosies vēlāk. Dairis Bertāns un Timma saņēmuši uzaicinājumu spēlēt NBA Vasaras līgā. Otrais turnīrs beidzas 21.jūlijā. Arī Kasparam Bērziņam ir piedāvājumi piedalīties treniņos NBA klubos. Pēdējais atgriešanās termiņš – jūlija beigas. Viņi Ziemeļamerikā nebaudīs atvaļinājumu, tāpēc par sportisko formu neuztraucos. Cits jautājums, cik ātri izdosies iekļauties komandā.”

Pērnā gada Eiropas čempionātā izlasē nespēlēja Žanis Peiners, kuram regulāras problēmas mēdz sagādāt veselības likstas. Bagatskis uzsver, ka Peineram aiz muguras ir laba sezona Ukrainā, bet izlases treneri un personāls ir kļuvuši prātīgāki. “Peiners mums uz laukuma ir vajadzīgs.”

Bagatskis prognozē, ka kvalifikācijas turnīra spēles Latvijas izlase sagaidīs 13 vai 14 spēlētāju sastāvā, taču treneris sola iespējas sevi pierādīt dot katram kandidātam.

“Apzināti esam izvēlējušies pārbaudes mačus aizvadīt izbraukumā. Papildu grūtības saliedē komandu,” piebilda treneris. “Izlozē bijām iekļauti pirmajā grozā, tātad Zviedrijas, Rumānijas un Slovākijas komandu sabiedrībā mūs uzskata par favorītiem. Taču šis statuss vēl būs jāapliecina laukumā. Nopietni jāizturas pret ikvienu pretinieku, bet galvenais – pašiem labi jāsagatavojas.”

“Komandā ir daudz jaunu spēlētāju, taču pieredze rāda, ka vienmēr mums ir izveidojies labs komandas kodols. Treneri ir ieguldījuši lielu darbu. Žēl, ka izlasei nevarēs palīdzēt Kuksiks, kā arī žēl par Porziņģi un Siliņu. Ar pēdējiem diviem gan saistām lielas cerības nākotnē,” izteicās izlases kapteinis Jānis Blūms.

Jūlijā Latvijas izlase aizvadīs pārbaudes spēles ar Igauniju, Lielbritāniju un Lietuvu, bet augusta sākumā Vācijā notiks Superkausa izcīņa, kurā bez mājiniekiem vēl piedalīsies arī Krievija un Izraēla.

Kvalifikācijas turnīrā no 10. līdz 27.augustam Latvija samēros spēkus ar Zviedrijas, Rumānijas un Slovākijas izlasēm.

Pašreizējais plāns paredz, ka 2015.gada rudenī finālturnīrā varēs spēlēt grupas uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu ieguvējiem.

Kā zināms, nestabilās politiskās situācijas dēļ Ukrainai tika atņemtas tiesības rīkot finālturnīru un pagaidām vēl nav zināms, kur sacensības risināsies.

Izraugoties 2015.gada čempionāta finālturnīra norises vietu, tiek pieļauta gan visa čempionāta norise vienā valstī, gan grupu turnīru sarīkošana četrās valstīs, no kurām vienā notiktu arī izslēgšanas spēles. Nolemts turpmāk nerīkot otrā posma turnīrus, uzreiz pēc grupu turnīriem sākot izslēgšanas spēles ar 16 komandu līdzdalību.

Interesi par visa finālturnīra vai tā daļas sarīkošanu izrādījušas 16 valstu basketbola organizācijas, ieskaitot LBS. Lēmums par LBS līdzdalību konkursā uz rīkošanas tiesībām tiks pieņemts pēc iepazīšanās ar visiem konkursa noteikumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+