×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Bagatskis: Sirds priecājas, redzot ar kādu azartu spēlētāji strādā

LETALETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Eiropas čempionātam, ceturtdien dosies uz 12 dienu nometni Slovēnijā. Tur arī no 2. līdz 4. augustam būs pirmās pārbaudes spēles pret Slovēnijas, Serbijas un Turcijas izlasēm.

„Sirds priecājas, redzot ar kādu azartu un pašatdevi strādā spēlētāji,” sarunā ar basket.lv gandarījumu paudis valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis. „Ar basketbola elementu palīdzību uzlabojām fizisko kondīciju, kā arī piestrādājām pie visiem aizsardzības veidiem. Pagaidām bez kontakta starp spēlētājiem, cenšoties iestrādāt dažādas sistēmas gan lietojot cilvēks-cilvēku, gan dažādus zonas veidus.

„Slovēnijā būs liela slodze, neierasti apstākļi, viduskalne. Būs grūti, taču tieši kopīgas grūtības vislabāk norūda spēlētājus un palīdz komandai saliedēties,” teicis Bagatskis.

Uz Slovēniju dosies visi 16 ierindā palikušie kandidāti. Runājot par Andra Biedriņa atteikumu izlasei, Bagatskis teica: „Man bija svarīgi dzirdēt no Biedriņa dzirdēt „Jā” vai „Nē”. Labi, ka ir skaidrība. Iemesli negatīvajai atbildei mani īpaši neinteresē. Latvijas valstsvienība bija jau pirms Biedriņa un būs arī pēc viņa. Protams, ar Biedriņu mēs būtu spēlējuši savādāk, izmantojot viņa meistarību savā soda laukumā. Tagad spēlēsim stilā, kādā pērn aizvadījām kvalifikācijas turnīru. Tikai – esam par gadu pieredzējušāki un gudrāki, plus klāt nākuši vairāki pieredzējuši basketbolisti.”

No Latvijas U-20 izlases pieaugušo izlases darbā, iespējams, iesaistīsies Jānis Bērziņš, bet tas notiks pēc atgriešanās no Slovēnijas. Kaspars Vecvagars un Ojārs Siliņš nevarēs trenēties veselības problēmu dēļ.

Bagatskis priecājās par junioru izcīnītajām sudraba medaļām Eiropas čempionātā: „Izcils panākums! Īpaši priecēja, ka sudraba medaļas tika sasniegtas ar komandas darbu, stabili spēlējot visa čempionāta garumā. Prātīgs, loģisks basketbols un stabilitāte, ko vērtēju ļoti augstu. Īsti līderi bija spēlētāji, kuri jau uzkrājuši pieredzi vīru basketbolā. Tie, kuriem tādas nebija, klājās grūtāk. Īpaši gribu uzsvērt motivācijas un raksturu milzīgo nozīmi. Vecvagars un Siliņš cīnījās, riskējot ar veselību. Galvenais treneris Artūrs  Štālbergs atteicās no izdevīga darba piedāvājuma Ukrainā, lai varētu strādāt ar U-20 izlasi un arī valstsvienībā. Prieks, ka daudziem  basketbola cilvēkiem vārds „Latvija” nav tikai tukša skaņa. Un pats no savas pieredzes zinu, ka visi labie darbi un pareizās izvēles agri vai vēlu vienmēr atmaksājas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+