×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Bagatskis: uzvarēja gruzīnu līdzjutēji

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc zaudējuma izbraukuma spēlē Gruzijai (76:79) uzsvēra līdzjutēju faktoru un norādīja, ka pārdzīvot nav laika, jo jau pirmdien nākamā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle savā laukumā pret Rumāniju, vēsta basket.lv.

“Pēdējā minūtē bija divas epizodes, kurās mājiniekus varēja sodīt ar nesportiskajām piezīmēm, esmu pārliecināts, ka Mareka (Mejera) metiens no spēles septiņas sekundes pirms beigām bija jāieskaita, Kaspars (Bērziņš) varēja nepaklupt un ar izstieptām rokām aizsegt Gruzijas amerikānim skatu uz grozu… Tās bija sīkas epizodes galotnē, kas savirknējās mums nelabvēlīgi,” portāls citē Bagatski.

“Taču patiesībā zaudējuma iemesli meklējami visā spēles gaitā. Pieļāvām 20 kļūdas, pakļaujoties pretinieku pieredzei un pilno tribīņu spiedienam. Metām maz sodus un tos pašus ļoti neprecīzi (3/12). Var pārmest spēlētājiem, taču jāņem vērā, ka lielai daļai šī ir pirmā pieredze spēlēt 10 000 skatītāju priekšā. Mareku par neiemestajiem sodiem pēdējās sekundēs es varbūt kritizētu tad, ja viņš vismaz trīs sezonas būtu nospēlējis ACB līgā. Taču arī Džordanam bijuši neprecīzi sodi svarīgos brīžos.

Spēlējot pieci pret pieci noturējāmies normāli. Aizsardzībā gluži labi nostrādāja zona, kas transformējās cilvēks-cilvēku sistēmā. Protams, bija arī kļūdas, taču basketbolā bez tām neiztikt. Diemžēl tehniskā brāķa dēļ atdevām pārāk daudz vieglos punktus, kurus gruzīni guva ar ātrajiem un pusātrajiem uzbrukumiem. Kādu brīdi pazuda pārliecība uzbrukumā. Tomēr pēdējās minūtes parādīja, ka komandai ir pašcieņa – cīnoties līdz galam atradām iespējas sodīt pretiniekus par pašpārliecinātību.

Trīspunktnieku atkal bija vairāk par divpunktniekiem (11/36 un 20/34), taču tāds nu reiz ir organizēta mūsu komandas spēle. Pietrūkst argumentu pozicionālā cīņā zem groziem, tāpēc cenšamies piešmaukt pretiniekus, savilkt viņu spēkus soda laukumā un tiekam pie brīviem metieniem. Ne vienmēr tie izdodas. Šodien Dāvim (Bertānam) un Edgaram (Jeromanovam) kopā bija 0/11 , taču esmu pārliecināts, ka nākamajā mačā precizitāte būs daudz labāka.

Neprecīzs metiens nav kļūda, ja tas ir pamatots un tādi bija lielākā daļa.  Nedrīkstam aizrauties ar sasteigtiem metieniem, taču nedrīkstam arī baidīties mest, ja pozīcija ir ērta. Spēlētājiem, īpaši labākajiem, ir noteikts uzticības kredīts, kuru nedrīkst atņemt pēc pirmajām kļūdām vai neprecizitātēm. Pārbaudes mačos lomas komandā ir sadalītas un vienas neveiksmīgas epizodes dēļ tās nevar pārdalīt.

Šodien uzvarēja nevis Gruzijas komanda, bet gan Gruzijas līdzjutēji. Ja “Arēnā Rīga” sanāks astoņi vai deviņi tūkstoši un radīs tādu spiedienu uz visiem – pretiniekiem, tiesnešiem – apsolu, ka arī mēs uzvarēsim.

Pārdzīvot nav laika. Rīt ceļojam mājup, svētdien treniņš un pirmdien spēlējam ar Rumāniju. Ar abiem favorītiem esam godam nocīnījušies izbraukumā, taču punktus tas nav devis. Tos jāsakrāj atlikušajās spēlēs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+