×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Baha festivālā viens no pasaules prestižākajiem koriem – “Collegium Vocale Gent”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

24. novembrī Svētā Jāņa baznīcā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros uzstāsies koris “Collegium Vocale Gent”, kas leģendārā diriģenta Filipa Herreveges vadībā klausītājiem piedāvās izcilu garīgās mūzikas koncertu.
Ar savu autentisko, uz tekstu orientēto un retorisko pieeju “Collegium Vocale Gent” skanējums ieguvis tādu caurspīdīgumu, kas tam atnesa pasaules slavu un iespēju uzstāties uz lielākajām skatuvēm un mūzikas festivālos teju visos pasaules kontinentos. Ansamblis savu vairāk kā 40 gadu ilgās pastāvēšanas laikā ieviesis jaunas idejas baroka mūzikas atskaņošanā un īpašu ievērību guvis, izkopjot vācu baroka mūzikas mākslu. Pēdējo gadu laikā “Collegium Vocale Gent” ir organiski izaudzis par ļoti elastīgu ansambli, kura plašais repertuārs aptver visdažādākos stilistiskos periodus.
Kopš 2011. gada ansamblis saņem atbalstu no ES Kultūras programmas. Tā rezultātā ir izveidots koris, kurā iesaistīti dziedātāji no visas Eiropas, un pieredzējuši mākslinieki dzied kopā ar jaunajiem talantiem. Kora un solistu skanējumu papildina instrumentālisti, kas izmantos vēsturisko mūzikas instrumentus.
Vēl joprojām ansambli vada tā dibinātājs, leģendārais diriģents un baroka mūzikas novators Filips Herrevege. Kopš 1997. gada viņš ir Karaliskās Flandrijas filharmonijas galvenais diriģents, bet kopš 2008. gada – viesdiriģents Nīderlandes Radio kamerorķestrī. Filipa Herreveges mākslinieciskajā vadībā “Collegium Vocale Gent” ir izveidojis iespaidīgu diskogrāfiju ar vairāk nekā 80 ierakstiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+