×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Baiba Broka: informācija par reiderismu jāvērtē nopietni

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministrija ir saņēmusi saldumu ražotājas AS “Laima” un citu “NP Foods” grupas uzņēmumu iesniegumu, kurā tā pārstāvji informē par iespējamu reiderisma mēģinājumu. “Ņemot vērā to, ka šajā strīdā iesaistīti Latvijas tautsaimniecībā nozīmīgi uzņēmumi, tiks nodrošināta ļoti rūpīga visu apstākļu tiesiskuma pārbaude. Tāpēc ir nepieļaujami, ka ekonomikas ministrs nāk klajā ar populistiskiem paziņojumiem, kas vērsti pret valsts tieslietu sistēmu kopumā,” teikts tieslietu ministres Baibas Brokas izplatītajā paziņojumā.

“Esam lūguši paskaidrojumu tiesnesei, kas pieņēma lēmumu par prasības nodrošinājumu, un pēc tā izvērtēšanas arī varēs spriest par pieņemtā lēmuma pamatotību. Apzinoties uzņēmumu nozīmi Latvijas tautsaimniecībā, tur nodarbināto cilvēku skaitu un tā pienesumu mūsu valsts ekonomikā, varu apliecināt, ka rūpīgi sekošu līdzi apstākļu noskaidrošanas gaitai. Ja tiesneses darbā tiks konstatēti tiesību pārkāpumi, tas būs pamats manam lēmumam par disciplinārlietas ierosināšanu,” norāda tieslietu ministre.

Līdz šim no iesaistītajām personām un tiesībsargājošajām institūcijām izskanējusī informācija liek domāt par divu pušu civiltiesisku strīdu, kas risināms civilprocesuālā kārtībā. Tomēr ministre atkārtoti uzsver – viņa personīgi uzraudzīs pārbaudes norisi. “Lai gan esmu tieslietu ministre un mana atbildībā ir tiesiskuma nodrošināšana un ievērošana, tomēr tas nekādā veidā nepārkāps tiesu un tiesnešu neatkarības principus,” apstiprina Broka.

Kā ziņots, saldumu ražotājas AS “Laima” un citu “NP Foods” grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis nosūtījis iesniegumu valsts amatpersonām ar lūgumu apturēt reiderisma mēģinājumu, kas vērsts pret Latvijas lielākajiem saldumu ražotājiem “Laima”, AS “Staburadze” un citiem “NP Foods” grupas pārtikas uzņēmumiem.

Kā informēja “Laimas” sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova, pret nacionālā mēroga uzņēmumiem “Laima” un “Staburadze” reiderisma jeb uzņēmuma darbības paralizēšanas un pārņemšanas shēmu mēģinājuši realizēt jau iepriekš reiderisma uzbrukumos aizdomās turētais advokāts Mārcis Miķelsons un tiesu izpildītājs Jānis Lazdāns, kurš arī vairākkārt iesaistījies reiderismā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+