×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Baibas Indriksones trīs atspulgi

indriksone_11

Rīt, 22. februārī, astoņdesmit gadu jubileju svinēs latviešu teātra un kino aktrise Baiba Indriksone. Tieši dzimšanas dienā mākslinieci suminās Nacionālajā teātrī, kur viņa aizvadījusi vai visu savu radošo mūžu. 27. februārī ar Baibu Indriksoni varēs tikties E. Smiļģa muzejā, kur viņa iepriecinās savus cienītājus ar fragmentiem no Z. Lāgerlēvas “Kristus leģendām”, kā arī lasījuma “Kas tu esi, mīlestība”.

 

Savukārt 15. martā kinoteātrī “Splendid Palace” tiksimies ar aktrisi viņas kinolomās – filmu fragmentos, kurus sarūpējusi Laima Žurgina. Redzēsim arī 1948. gadā uzņemto filmu “Rainis” ar B. Indriksoni Ābelītes lomā. “Man toreiz bija tikai 16 gadu,” atceras māksliniece, “un tā bija mana pirmā kinoloma.”

Ar draisku aktierisku sniegumu Baiba Indriksone joprojām ir skatītāju atmiņās ar Lēnes lomu režisora un viņas dzīvesbiedra, skatuves mākslas pedagoga Aleksandra Leimaņa filmās “Vella kalpi” un “Vella kalpi vella dzirnavās”. Bet Olitas Sprēsliņas pieglaimīgi liekulīgais “mammiņ!” J. Streiča filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” jau folklorizējies tautā no paaudzes paaudzē.

Baiba Indriksone ar savu tēlu raksturu šķautnēm spilgtas krāsas atstājusi ne vien Nacionālā teātra un latviešu kino vēsturē, bet arī mūsu Baltajā namā. Bez viņas un Aleksandra Leimaņa Latvijas nacionālais balets pavisam noteikti nebūtu tāds, kāds patlaban. Kad pēc baleta pirmizrādēm vēries priekškars un paši tuvākie pulcējas aizskatuvē, tur uzaicināto viesu vidū ir arī Baiba Indriksone. Un mātes un vecmāmiņas prieks par dēlu, Nacionālās operas galveno baletmeistaru Aivaru Leimani un mazmeitu Elzu Leimani-Martinovu ir patiess un neviltots. Jautāta, kura no mazmeitas lomām vecmāmiņai visvairāk pie sirds, Baiba Indriksone mirklī atteic – Žizele. Baiba Indriksone teic: “Septiņdesmit gadi – tie ir Dieva doti, pārējais – likteņa dāvana.” “Esmu gandarīta par radošo dzīvi, priecājos par jūru, mežu, skaistu dienu,” saka māksliniece, “un galvenais – man ir kam dzīvot līdzi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+