×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Baibas Puzinas izstāde “Krāsaini tērpi, puķes un…teātris”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

10. septembrī Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā tiks atklāta izstāde “Krāsaini tērpi, puķes un…teātris” – kostīmu mākslinieces Baibas Puzinas tērpi Andreja Upīša un citu autoru lugu iestudējumos.

Izstādes atklāšanā aicināti piedalīties Mihails Kublinskis, Edmunds Freibergs, Ojārs Rubenis, Dzintra Klētniece, Dina Līcīte, Baiba Jevdokimova un kolēģi no Dailes teātra.

Baiba Puzinas (1944–1999) ilgus gadus strādājusi par kostīmu mākslinieci Dailes teātrī, kur veidojusi tērpus 71 iestudējumam. Bet māksliniece sadarbojusies arī ar citiem Latvijas teātriem – Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Nacionālo operu u.c.

Izstādē redzami tērpi un tērpu skices no vairākiem lugu iestudējumiem Dailes teātrī un Nacionālajā teātrī. Tāpat būs apskatāmas mākslinieces veidotās tērpu skices, kas tapušas Andreja Upīša komēdijas “Apburtais loks” TV uzvedumam Dinas Līcītes režijā (1996.)

Baibas Puzinas tērpi izcēlās ar īpašu krāšņumu un ekstravaganci. Māksliniecei piemita smalka izrādes stila un tēla izjūta, kā arī radoša pieeja dažādu materiālu izmantošanā un to neparastos savienojumos. Tērpu zīmējumus raksturo bagātīga izdoma un gaumīga formas izsmalcinātība.

Izstāde būs skatāma līdz 10. decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+