Mobilā versija
+1.6°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
19. janvāris, 2016
Drukāt

Baibas Puzinas veidotos kostīmus varēs iepazīt Dailes teātra Mākslas telpā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” piedāvā izstādi “Baibas Puzinas teātris”, LA.lv pastāstīja teātra asabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Baiba Puzinas (1944-1999) bija viena no spilgtākajām un talantīgākajām mūsu kostīmu māksliniecēm 20. gadsimta pēdējā ceturksnī. Kostīmi darināti gan traģēdijām, drāmām un komēdijām, gan operām un operetēm. Baiba Puzinas vienmēr spējusi sastrādāties ar scenogrāfu, būt kolektīvā darba daļa. Kaut gan teātra fani atceras izrādes, uz kurām gājuši galvenokārt kostīmu dēļ.

Baibas Puzinas kostīmi izcēlās ar ekstravaganci, eleganci, formas izsmalcinātību, asprātību un precīzu iederību laikā un telpā. Viņa radoši izmantoja “bibliotēkas” vērtības, tās nekad nekopējot, materiāla iespējas – faktūru, krāsu, auduma plastiskās īpašības, tādējādi atrodot “atslēgu” tēlu atklāsmei.

Izstādē “Baibas Puzinas teātris” būs skatāmi kostīmu zīmējumi – krāšņi, suverēni mākslas darbi, kā arī kostīmi un fotogrāfijas. Tajās atspoguļosies stāsts par desmit gadiem, kas atdoti Rīgas Modeļu namam, jo Baiba Puzinas bija arī viena no skaistākajām Padomju Latvijas modelēm.

Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, producente – Indra Rubene. Lielu ieguldījumu sniegusi arī Baibas Puzinas meita – kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa.

Izstāde “Baibas Puzinas teātris” no 28 .janvāra līdz 10. aprīlim bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+