×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Baibas Puzinas veidotos kostīmus varēs iepazīt Dailes teātra Mākslas telpā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” piedāvā izstādi “Baibas Puzinas teātris”, LA.lv pastāstīja teātra asabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Baiba Puzinas (1944-1999) bija viena no spilgtākajām un talantīgākajām mūsu kostīmu māksliniecēm 20. gadsimta pēdējā ceturksnī. Kostīmi darināti gan traģēdijām, drāmām un komēdijām, gan operām un operetēm. Baiba Puzinas vienmēr spējusi sastrādāties ar scenogrāfu, būt kolektīvā darba daļa. Kaut gan teātra fani atceras izrādes, uz kurām gājuši galvenokārt kostīmu dēļ.

Baibas Puzinas kostīmi izcēlās ar ekstravaganci, eleganci, formas izsmalcinātību, asprātību un precīzu iederību laikā un telpā. Viņa radoši izmantoja “bibliotēkas” vērtības, tās nekad nekopējot, materiāla iespējas – faktūru, krāsu, auduma plastiskās īpašības, tādējādi atrodot “atslēgu” tēlu atklāsmei.

Izstādē “Baibas Puzinas teātris” būs skatāmi kostīmu zīmējumi – krāšņi, suverēni mākslas darbi, kā arī kostīmi un fotogrāfijas. Tajās atspoguļosies stāsts par desmit gadiem, kas atdoti Rīgas Modeļu namam, jo Baiba Puzinas bija arī viena no skaistākajām Padomju Latvijas modelēm.

Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, producente – Indra Rubene. Lielu ieguldījumu sniegusi arī Baibas Puzinas meita – kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa.

Izstāde “Baibas Puzinas teātris” no 28 .janvāra līdz 10. aprīlim bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+