Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
7. oktobris, 2013
Drukāt

Baibas Ūlandes darbu izstāde “Pieņemšana” J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā

PublicitātesPublicitātes

Baiba Ūlande "Atpakaļ neskatoties"

12. oktobrī Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina uz Baibas Ūlandes darbu izstādes “Pieņemšana” atklāšanu.

Izstādē pārstāvēti mākslinieces dažādu periodu darbi no 1994. līdz 2013. gadam. Savveidā tā ir retrospektīva izstāde, par kuras vairākiem darbiem Baiba ar smaidu atzīst: šis laiks jau pārdzīvots.

Viņas gleznu un zīmējumu viela nav samelota – tie ir reāli un pavisam konkrēti notikumi, cilvēki, emociju stāvokļi. Viss personīgi un personiski pieredzēts – ieraudzīts aiz lietiskā apvalka vai dziļāk sevī. Baibas daiļrade ir eksistenciāli motivēta – tādējādi darbos skartās tēmas vispārcilvēciskas, individuālas, atpazīstamas: prieks, ilgas, dvēseles trauslums, kluss izmisums, ļaušanās dzīves plūdumam un emocijām.

Par izstādes vadmotīvu izvēlēts jēdziens „pieņemšana”, to attiecinot uz sevis un līdzcilvēka pieņemšanu, atzīšanu, apliecināšanu. Pieņemšana spēj mūs attīrīt. Baibas Ūlandes vārdiem runājot, dzīve ir pieņemšanas ceļš, savukārt māksla – nepieciešams līdzeklis šī ceļa īstenošanā.

Izstāde apskatāma līdz 6. decembrim.

Pievienot komentāru

Sadalīti deviņi kilogrami kultūrasCeturtdien, 23. februārī, svinīgā ceremonijā tika sumināti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas "Kilograms kultūras 2016" uzvarētāji, kuri saņēma mākslinieku Kristīnes Jurjānes un Ivara Miķelsona darinātas kilogramu smagas, zeltītas atsvara statuetes astoņās konkursa kategorijā.
Draugiem Facebook Twitter Google+