Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
7. oktobris, 2013
Drukāt

Baibas Ūlandes darbu izstāde “Pieņemšana” J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā

PublicitātesPublicitātes

Baiba Ūlande "Atpakaļ neskatoties"

12. oktobrī Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina uz Baibas Ūlandes darbu izstādes “Pieņemšana” atklāšanu.

Izstādē pārstāvēti mākslinieces dažādu periodu darbi no 1994. līdz 2013. gadam. Savveidā tā ir retrospektīva izstāde, par kuras vairākiem darbiem Baiba ar smaidu atzīst: šis laiks jau pārdzīvots.

Viņas gleznu un zīmējumu viela nav samelota – tie ir reāli un pavisam konkrēti notikumi, cilvēki, emociju stāvokļi. Viss personīgi un personiski pieredzēts – ieraudzīts aiz lietiskā apvalka vai dziļāk sevī. Baibas daiļrade ir eksistenciāli motivēta – tādējādi darbos skartās tēmas vispārcilvēciskas, individuālas, atpazīstamas: prieks, ilgas, dvēseles trauslums, kluss izmisums, ļaušanās dzīves plūdumam un emocijām.

Par izstādes vadmotīvu izvēlēts jēdziens „pieņemšana”, to attiecinot uz sevis un līdzcilvēka pieņemšanu, atzīšanu, apliecināšanu. Pieņemšana spēj mūs attīrīt. Baibas Ūlandes vārdiem runājot, dzīve ir pieņemšanas ceļš, savukārt māksla – nepieciešams līdzeklis šī ceļa īstenošanā.

Izstāde apskatāma līdz 6. decembrim.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+