×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Baidās braukt ar sabiedrisko transportu

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju dažādu iemeslu dēļ jūtas nedroši, izmantojot sabiedrisko transportu, liecina apsardzes kompānijas “Grifs AG” veiktā aptauja.

 

Kā populārākos iemeslus bailēm, kas varētu atturēt no sabiedriskā transporta izmantošanas, iedzīvotāji min alkohola vai narkotisko vielu reibumā esošu cilvēku klātbūtni – 44,7%, zagļus – 31,8%, diennakts tumšo laiku – 31,2%, drošības jautājumus, kas attiecas uz iešanu uz vai no pieturas – 26%, drošības jautājumus, kas attiecas uz stāvēšanu pieturā – 25,6%, neprofesionālus sabiedriskā transporta vadītājus – 15% un autobusu pieturu dizainu – 4,9%.

Pētījumā tikai 14,7% aptaujāto norādīja, ka neizmanto sabiedrisko transportu, bet 20,6% atzīmēja, ka viņus no sabiedriskā transporta izmantošanas neattur nekādas bailes.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes, Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas publisko pārskatu datiem, apmēram 51% jeb 26 229 no Latvijā veiktajiem noziegumiem pērn pastrādāti galvaspilsētā. Savukārt drošākā vieta Latvijā ir Liepāja, kur noziegumu skaits ir bijis teju 24 reizes mazāks nekā Rīgā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+