×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Baidās noteikt trekno algu apmēru (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Laimdota Straujuma

Bažījoties par sabiedrības reakciju, valdībā joprojām nav apstiprināts noteikumu projekts, kas regulēs valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu atalgojuma apmēru.

Jautājuma izskatīšana vairākas valdības sēdes pēc kārtas ir atlikta, jo uz vietas nav bijuši atbildīgie ministri, kuru nozarēs ir lielākās valsts kapitālsabiedrības, vakar žurnālistiem skaidroja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Ir bažas, ka sabiedrībai nebūtu pieņemams atalgojuma lielums,” teica premjerministre.

Lai nebūtu jāsāk liela diskusija, mērķis ir vispirms panākt vienošanos starp ministriem. Tomēr, visticamāk, visus atbildīgos ministrus neizdosies sapulcēt vienkopus, lai izlemtu šo jautājumu, tāpēc Pārresoru koordinācijas centram ir uzdots sasaukt arī valsts sekretārus, lai šīs nedēļas laikā vienotos un nākamajā valdības sēdē noteikumi tiktu pieņemti.

Ministriem esot bažas, ka formula, kāda patlaban noteikumu projektā ir noteikta, nav piemērojama visām kapitālsabiedrībām.

Saskaņā ar Pārresoru koordinācijas centra sagatavotajiem noteikumiem valsts kapitālsabiedrības valdes vadītājam maksimālā atalgojuma robeža nepārsniegs 12 750 eiro.

Mazo kapitālsabiedrību valdes priekšsēdētājiem algas maksimālais apmērs mēnesī būs 3825 eiro, vidējas kapitālsabiedrības vadītājam – 6120 eiro, lielas kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājam alga nevarēs būt lielāka par 6885 eiro, bet īpaši lielo kapitālsabiedrību vadītājiem – ne lielāka par 7650 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tie ciparu virknējumi tikai atspoguļo jewrika wērtību…

  2. Mums plaisa ienākumos starp valsts darbā strādājošajiem tikai pieaug no 370 (min alga) līdz 7650 (max alga). Protams, ka lielākā daļa atrodas pie lejasgala. Kāpēc Eiropas valstīs plaisa nepieaug, bet gluži pretēji – samazinās? Kāpēc citās ES valstīs tā nav tik liela? Jāuzsver, ka šeit nav runa par algu privātajā sektorā.

  3. Komsorgu-partorgu mafija gatavo kārtējo bumbu sociālās vienlīdzības spridzināšanai.Ko tu padarisi teroram dzimušajiem!Islama teroristiem līdz sarkanā terora īstenotajiem augt un augt.Trešdaļa latviešu jau no valsts aiztriekti,bet vainīgie funktiere,kā vēl sevi iepriecinat par tik veiksmīgu teroru!

  4. Kur aitas tur cirpēji Atbildēt

    Gausa alga “airBaltic” pērn pieaug par 46,7% – līdz 935 200 eiro
    Seit robežu nav. Un pārejiem kapec nevar?

Draugiem Facebook Twitter Google+