Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
12. maijs, 2014
Drukāt

Franči baidās par nacionālo identitāti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pārāk lielais ieceļotāju skaits, draudi zaudēt nacionālo identitāti un masu bezdarbs ir galvenie iemesli, kas liek frančiem novērsties no Eiropas Savienības, liecina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar aptauju, ko veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums CSA pēc televīzijas kanāla BFMTV un laikraksta “Nice Matin” pasūtījuma un kas rezultāti atklātībā nodoti Eiropas dienā, tomēr liecina, ka 51 procents franču joprojām vēlas, lai viņu valsts būtu ES sastāvā. Taču pirms desmit gadiem Francijas dalību ES atbalstīja 67 procenti respondentu.

Šobrīd katrā otrajā Francijas pilsonī ES rosina “satraukumu”, 10 procenti franču izjūt pret ES “naidīgumu”, bet 13 procenti pret vienotās Eiropas projektu izturas ar vienaldzību, liecina CSA aptauja. Tikai 18 procenti no aprīļa beigās izvaicātajiem respondentiem izteikušies, ka viņi ir “pārliecināti” par ES nākotni, bet “entuziasmu” pret vienoto Eiropu izjūt vien divi procenti franču.

70 procenti aptaujāto izteikušies, ka ES tiem sagādājusi vilšanos, pateicoties Francijā strauji pieaugušajam bezdarbam, bet 63 procenti vilšanos radījusi sociālās aizsardzības mazināšanās. Savukārt 60 procenti respondentu ES vainojuši pārāk lielajā imigrantu skaitā, bet 52 procenti uzskata, ka Francija sākusi zaudēt savu nacionālo identitāti.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+