×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Baidens: ASV apsver militāro manevru intensificēšanu Baltijas valstīs (8)

armijasvetki1-ak

ASV viceprezidents Džo Baidens, otrdien viesojoties Polijā, pieļāvis iespēju intensificēt sauszemes un jūras manevrus Baltijas valstīs ar ASV armijas piedalīšanos, tādējādi sniedzot tām papildu garantijas pret iespējamo Krievijas apdraudējumu apstākļos, kad situācija reģionā saasinājusies saistībā ar Maskavas lēmumu anektēt Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

“Mēs izsveram vairākus papildu soļus, lai palielinātu mūsu militārās sadarbības mērogu un vērienu, tostarp rotējošu ASV spēku [izvietošanu] Baltijas reģionā, lai veiktu sauszemes un jūras manevrus un apmācības misijas,” Baidens norādīja sarunā ar Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu, kurš otrdien arī apmeklēja Varšavu.

Savukārt kāda anonīma augsta ranga ASV administrācijas amatpersona pavēstīja, ka sīkākas ziņas par iecerētajiem militārajiem pasākumiem tiks sniegtas tuvāko dienu laikā.

Tomēr amatpersona piebilda, ka “tā nebūs fundamentāla [militārās klātbūtnes] paplašināšana, tas vairāk attiecas uz iespējām palielināt mūsu kopīgo apmācību kapacitāti tieši reģionā”.

Kā ziņots, Baidens otrdienas vakarā no Varšavas ieradās Viļņā, kur viņam šodien paredzētas tikšanās ar Lietuvas

prezidenti Daļu Grībauskaiti un Latvijas prezidentu Andri Bērziņu.

Polijas galvaspilsētā Baidens otrdien tikās ar šīs valsts premjeru Donaldu Tusku, prezidentu Broņislavu Komorovski un Igaunijas prezidentu Ilvesu.

Trešdien paredzēta divpusēja Baidena un Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites tikšanās, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta iespējām garantēt Baltijas valstu drošību. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt arī ASV un Lietuvas divpusējo attiecību jautājumus un situāciju Ukrainā.

Šīm sarunām sekos trīspusēja Lietuvas prezidentes, Latvijas prezidenta un ASV viceprezidenta tikšanās, pēc kuras paredzēti Grībauskaites, Bērziņa un Baidena paziņojumi, kas tiešraidē tiks translēti internetā un Lietuvas Televīzijā.

Kā uzsvērusi Grībauskaite, ASV ir Baltijas valstu stratēģiskā partnere un sabiedrotā, kas stingri atbalsta Lietuvas, Latvijas un Igaunijas drošību.

Pērnruden Vašingtonā triju Baltijas valstu prezidenti tikās ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kuras laikā tika parakstīta kopīga politiska deklarācija, kurā vēlreiz uzsvērts, ka Lietuvas, Latvijas un Igaunijas neatkarība, suverenitāte un teritoriālā nedalāmība pastāvīgi atrodas ASV interešu lokā.

Obama paziņojis, ka arī pats nākamnedēļ dosies uz Eiropu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ja jau ASV tik ilgi “apsver”, tad nav grūti iedomāties, cik ilgi tiks apsverts jautājums, kad Baltijā patiešam iebruks padomju izdzimteņu radītie marodieri.

  2. Baidena kungs, es lūgtu Jūs un ASV apsvērt Latvijas republikas iekļaušanu ārpus ASV, kā apgabalu, juridiskajā statusā. Šinī gadsimtā mēs esam pienākuši pie punkta par lielvalstu kolonijām ar tās teritoprijas. JA LAtvija netiks pieņemta ASV juridiskā statusā, tad visai drīz Latviju iekļaus Krievijas impērijā. Uz eiropas savienības valstīm nevar paļauties. To mēs šodien labi redzam. Notiek tīrais izsmiekls. Vienā dienā tās runā jā un nākošaja izvairīgi, vai nē. Ja ar ASV nevar vienoties, tad jāgriežas pie Vācijas, lai tā Latviju juridiski iekļauj savā teritorijā. Šodienas statusā Latvija ilgi nepastāvēs.

  3. Nevis apmācības nepieciešamas, bet Kuveitas varianta atkārtojums, ar agresora iztriekšanu no iekarotajām teritorijām Ukrainā un Gruzijā. Un totāla militāra un ekonomiska blokāde. Neko neiepirkt no Krievijas un neko arī nepārdot Krievijai. pilnīgs embargo uz ieroču un jaunāko tehnoloģiju pārdošanu. Tikai tā var vest krievus pie prāta!!!

  4. Atk’artoti:Pasakiet Baiodenam,ka JAU REIZ gaid’ij’am atn’akam ang’lus un amerik’an’us no 1944.gada l’idz 1956. gadam,kad izn’aca no me’za p’ed’eju Latvi’su partiz’ani un St’ura m’aj’a nomoc’ija ies’ut’itos rezidentus,,,Neko m’es neesam aizmirsu’si.

  5. Koment’ars “”pazuda”‘!

  6. militārisma bizness inficēs eiropu un mutācijas neizbēgamas

  7. Nabaga Bērziņš!

  8. Kas tas par izmisušu briļļainu zaļknābi kam melnā berete bez pazīšanas zīmēm uz pagonām velk galvā bruņu cepuri?

Draugiem Facebook Twitter Google+