×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Baidens: NATO līguma 5.pants ir ASV svēts pienākums (19)

Foto LETAFoto LETA

ASV ir apņēmušās pildīt NATO līguma 5.pantu, un tas ir svēts pienākums, šodien pēc tikšanās ar visu trīs Baltijas valstu prezidentiem pavēstīja ASV viceprezidents Džo Baidens.

Viņš uzsvēra, ka līgums ir rakstveida vienošanās, kur viena no līgumpusēm ir ASV, un tāpēc viņš vēlas vēlreiz apstiprināt, ka ASV pilnībā uzņemsies šīs saistības un pienākumus, kas līgumā paredzēti.

Viesojoties Rīgā, Baidens vēlas apsprieda nianses, kas nepieciešamas NATO samita laikā pieņemto lēmumu īstenošanai.

ASV viceprezidents arī pauda gandarījumu par paveikto kopš Baltijas ceļa, atzīstot, ka savulaik, kad vērojis šo notikumu, tas tiešām bijis pārsteidzošs brīdis.

NATO sabiedrotajiem ir viens uzdevums – aizstāvēt kopīgās vērtības, kas ir brīvība, demokrātija un likuma vara, -, uzsvēra Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. “Un mēs nekad neesam apšaubījuši NATO līguma 5.pantu,” viņš piebilda. Tāpat, viņaprāt, ir jāstājas plecu pie pleca cīņā ar terorismu un ārējo agresiju.

Arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite uzsvēra, ka atkārtoti tiek apstiprināts, ka uzņemtās NATO līguma saistības tiks pildītas. Viņa arī pauda pārliecību, ka pēc ASV prezidenta vēlēšanām ASV joprojām uzņemsies saistības, ko paredz 5.pants. “Mēs esam gatavi vēlreiz apstiprināt mūsu stratēģisko partnerību. Šis ir vēstījums, kas ir jānodod mūsu tautām,” noteica Grībauskaite.

ASV viceprezidenta Džo Baidena vizīte Latvijā atkārtoti apstiprina pastāvošo stratēģisko aliansi starp Baltijas valstīm un ASV, pēc tikšanās Rīgas pilī ar Džo Baidenu, kā arī Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti un Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu paziņoja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“ASV loma Baltijas valstu un Eiropas drošībā ir neaizstājama. Atbildot uz arvien neparedzamāko globālo drošības situāciju, mēs kopīgi paužam apņēmību padziļināt mūsu sadarbību, lai stiprinātu mūsu reģiona drošību un stabilitāti,” uzsvēra Valsts prezidents.

Pēc sarunām Baltijas valstu prezidenti un ASV viceprezidents pieņēma kopīgu deklarāciju par pastiprinātu sadarbību drošības un aizsardzības jomā.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā ieradies ASV viceprezidents Baidens. Līdz šim jau ir notikušas viņa tikšanās ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidentiem un Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS). Vakarā viņš Latvijas Nacionālajā bibliotēkā teiks uzrunu baltiešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. NATO klatbutne Baltijas valstis un Polija apdaud Maskavu? Smiekligi! Bijusa Austrumprusija (Kaliningrada) ir tuvak vismaz 6 Eiropas galvaspilselam ka NATO Latvija. Kas zina kadas raketes vaikodolieroci temeti uz Berlini kas ir 300 judzes no senprusu zemes?

  • Военный паритет, Гвидо, штука весьма тонкая и неустойчивая. А военные – люди серъёзные, шуток они не понимают. Вот скажи ка Гвидо, а на американских базах в Германии есть атомное оружие? А на кого оно направлено знаешь? Неужели ты надеялся на свою безнаказанность и думал, что в ответ ничего не прилетит?

 2. LATVIJA = 51. ASV SHTATS. BEZMAKSAS.

  • Es par 51 štatu un nevis Krievijas draugu kā Ziemeļkoreja vai Venecuela, kur pat tualetes papīrs ir rindu problēma un tad vel viss pārējais ….

  • Un kurš štats tad tavuprāt ir pārējās NATO Valstis,piemēram Beļģija?
   Un ja jau tu plānprātiņ,uzskati ka visas Valstis kur atrodas sabiedroto karaspēks ir ASV okupācijā,tad kādā statusā ir Tadžikistāna,Armēnija,Baltkrievija,kur atrodas KF karaspēka kontingents?

 3. Anakondai un pamelai Atbildēt

  Pēc būtības, pēc būtības. Koku būs pazīt pēc viņa augļiem. Kur amerikosi ierodas, tur karš un iznīcība. Kopš amerikāņu vēstniecība nosaka toni/politiku Latvijā, tā valsts intensīvi paliek nabagāka.
  Un īstenie troļļi esat jūs. Jūs nemākat diskutēt pēc būtības, bet sākat ņirgāties par jebkuru, kam ir citāds viedoklis atšīrīgs no valdošā. Jums nav viedokļa, bet tikai 100-299 vārdu leksikons, no kuriem 2/3 ir neko neizsakoši apsaukāšanās vārdi.
  Mana dzintene ir Latvija bet ja gribat līst kādam .., tad amerikorsi īstie priekš jums.
  Anakondai personīgi – kā tur bija ar tām iepirktajām nederīgajām sapieru lāpstiņām armijai – vai var no tām uztaisīt anakpondai halal (ja zini ko tas nozīmē) vai harikiri

  • Par lāpstiņām es jau izteicos.Manuprāt tur ir pamats krimināllietai par kaitniecību.
   Kas attiecas uz ASV,nevis amerikosiem,kā tos sauc krievu podstilkas,tad pietiek ja salīdzina Koreju ar to PSRS un Ķīnas radīto monstru Z.Koreju.Vēl var pieminēt ASV un Britu okupācijas zonu Vācijā pēc 2.p.k. Maršala plāns,atšķirībā no PSRS pārvaldībā atrodošās kom.Vācijas daļas. Par Austrumprūsiju vispār pat runāt negribas.
   ..

   • Pierobežniece Anna Atbildēt

    Ak anakonda, anakonda… v’
    ardu savārstījums bez jēgas un satura. Loģikas nekādas.

    • Ja nespēj uztvert vēsturiskus faktus,bet turpināt blēt kremļa meldijā,tā ir tava darīšana.
     Atkārtošu vēlreiz,stratēģiski,Latvija nevar sevi aizstāvēt ne viena un pat ne aliansē ar pārējām Baltijas Valstīm.Tie kas iestājas pret Latvijas darbību NATO sastāvā,ir vai nu muļķi,kuri neko nav dzirdējuši par sabiedroto ieguldījumu Brīvības cīņās,vai arī apzināti kaitnieki.
     Kas attiecas uz visādām sētmales bābām,kuras iedomājušās sevi par speciālistēm militārajos un politiskajos jautājumos,tad ar tādām diskutēt ,tikai velti laiku zaudēt.

 4. Tik daudz prāta ZZS pietika lai ar Baidenu,kā ar Dvarkoviču,nesarunātu tikšanos kādā lētāq kroga kaktā ,jo Hūtei nav niknāka ienaidnieka par NATO,ASV un ES.
  Gaidīsim nākošos ZZS ministru un pirmo personu izgājienus ārpus valsts protokoliem.

 5. Pierobežniece Anna Atbildēt

  .. pa manu zemi staigā
  Blakus raksts: Pirmo reizi kopš Aukstā kara laikiem Vācijas valdība iesaka iedzīvotājiem uzkrāt pārtiku un ūdeni civilās aizsardzības vajadzībām

 6. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Virsraksts blakus slejā: Pirmo reizi kopš Aukstā kara laikiem Vācijas valdība iesaka iedzīvotājiem uzkrāt pārtiku un ūdeni civilās aizsardzības vajadzībām
  Kā tas sasaucas ar drošibu? .. karu kurinātājs. kas tad vācijai uzbruks eiropas vidienē. Tātad amerikāņi jau zin scenāriju nākošajam kariņam – nauda nesmird un iero;cu tirgus iet uz urrrāāā. ..

  • mēģina iedarbināt kara matricu,bet Latvijā ir spēki kas to nepieļaus.

  • pamela iezombētai Annai Atbildēt

   Jūsu koments še galīgi neiederas.Priekš tam ir dzeltenā vai krievu prese.Bez tāda Baidena ,ASV,NATO un ES jūs un Co sen būtu ne pierobežniece ,bet vismaz pleskaviete vai Kr.fed. nabagmājas iemītniece. Un muti palaist varētu tikai naktī zem spilvena.Gānaties jūs te visi kā PSRS atkritumi,bet no tās “sliktās”Latvijas tas pats Putins pat ar naftas rubeļiem nespēj aizvilināt.Un tas,ka esat piezīdušies Latvijai norāda uz to,ka te jums ir laimes un pārticības,vārda brīvības zeme.
   NEVIENS !!!NEMŪK PROM ,pat ar lūgšanos !
   Tapēc savas samazgas izlej kur citur !

   • Tā kaza,aņka,jau te kādu brīdi plosās.Skatos LA pārvācas daļa no troļļu kontingenta,kuri pirms tam tusējās pa delfiem.

  • Beidz kviekt,bada dzeguze!

 7. FREEDOM IS NOT FREE.

 8. vel viens kā var nesolit vecis:) Atbildēt

  pedejās minutes pavada amatā, un bārsta tukšus solijumus ko pašam noteikti nevajadzēs turēt

Draugiem Facebook Twitter Google+