×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Kādu Saeimas koalīciju vēlas redzēt novadu pašvaldību vadītāji?

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Olmanis, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu novadā vēlētāji visvairāk balsu – 28 procentus no kopskaita – atdeva Nacionālajai apvienībai, otrajā un trešajā vietā ierindojās “Vienotība” un ZZS, tāpēc domāju, ka koalīcijai jāpaliek pašreizējai. Protams, varētu būt runa arī par Reģionu apvienības ņemšanu koalīcijā, taču tas atkarīgs no tā, kādas personības ir ievēlētie deputāti un cik viņi ir gatavi atbalstīt triju politisko spēku iesāktos un no jauna darāmos darbus. Ja šis jaunais politiskais spēks būs pozīcijā, tas audzēs muskuļus un varēs izrādīt cienīgu konkurenci zaļajiem zemniekiem. Premjera krēslam man grūti nosaukt konkrētus kandidātus, bet šķiet, ka labākais kandidāts būtu Roberts Zīle. Andrim Piebalgam traucē gan ilgā prombūtne no valsts, gan tas, ka viņš zaudētu Eiropas Komisijas desmit mēnešu kompensāciju. Straujumas kundzei visu cieņu, daudzi viņu atbalsta, bet uzskatu, ka viņai no grūtā un atbildīgā darba tomēr vajadzētu atpūsties. Par to liecina arī viņas saminstināšanās, kad vajadzēja atbildēt uz jautājumu, vai viņa grib būt premjere arī nākamos četrus gadus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) būtu jāvada Romānam Naudiņam vai Eināram Cilinskim. Esmu runājis ar daudziem citiem pašvaldību vadītājiem, arī viņi apliecina, ka abi sevi labi pierādījuši ministra amatā.”

 

brakovska_2Anita Brakovska, Vārkavas novada domes priekšsēdētāja: “Protams, labāka būtu paplašināta koalīcija. Taču “Saskaņa” atkrīt, Sudrabas partija – kaut kā māc šaubas, nav īstas skaidrības, uz ko tā tēmē. Reģionu apvienības Mārtiņš Bondars man patīk, bet ar Juri Viļumu, kam Latgales apgabala sarakstā bija pirmais numurs, līdz šim man sadarbība kaut kā nav sanākusi. Un aktieris Arturs Kaimiņš – tiešām ārprāts! Uzlēca augstāk par pašu Bondaru, ir cilvēki, kas teic – nu mūsu Saeimā būs ākstu partija. Kā pašvaldības vadītājai man ļoti svarīgi, kas vadīs VARAM un kas – Satiksmes ministriju. Romāns Naudiņš ministra amatā mani apmierina, Anrijs Matīss – arī. Tā kā ceļi ir mana lielākā sāpe, uzskatu, ka Matīsam jāpaliek satiksmes ministra amatā, jo viņš patiešām ir savā vietā. Ministru prezidenta krēslā atbalstu Laimdotu Straujumu.”

 

 

SvarcsMonvīds Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs: “Vēlētāji nobalsojuši par pašreizējo koalīciju. Skaidrs, ka koalīcijai jābūt darboties spējīgai, ja mazāks skaits partiju, mazākas arī iespējas kašķēties. VARAM vadībā jābūt cilvēkam, kas saprot pašvaldību darbu un kas prastu saskaņot lielo pilsētu intereses un pārējās teritorijas – novadu, arī mazo – vajadzības. Manuprāt, no izskanējušajiem kandidātiem ministra amatam ļoti piemērots būtu Māris Kučinskis, jo viņam patiešām ir laba pieredze pašvaldību darbā. Valdību varētu turpināt vadīt Straujuma. Svarīgāka taču ir spēja konsolidēt un sasniegt kopēju mērķi, nevis spēja ar kaut ko spīdēt. Premjers var būt ļoti spējīgs līderis, bet, ja viņš neprot vienot, tad rezultātu nebūs.”

 

 

 

Jansons_2Visvaldis Jansons, Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs: “Koalīciju varētu papildināt ar Reģionu apvienību, tajā no Kurzemes ievēlēta Skrundas novada vadītāja Nellija Kleinberga, ļoti aktīva, braukā arī uz Briseli. Taču pareizāk būtu, ja koalīcijā paliktu pašreizējās trīs partijas, jūtu, ka šī koalīcija ir stabila. Viedokļi ir tik dažādi, vieni ņems Sudrabu, otri atkal citu, baidos, ka neiznāk kišmišs ar rozīnēm. Ministrs Sprūdžs savā laikā lēkāja, es vēlētos, lai VARAM vadītu Dana Reizniece-Ozola, viņa varētu būt ļoti laba ministre. Premjerei Laimdotai Straujumai vēlēšanās daudz plusu, viņa arī šobrīd, kad tiek lauzti šķēpi, tiek vērtēta visai labi, lai tik turpina strādāt.”

 

 

 

veleckis_2Pēteris Veļeckis, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs: “Protams, koalīcijā jāstrādā bez “Saskaņas” un “No sirds Latvijai”. Koalīcijai ņemt klāt nevajag nevienu, VARAM pie stūres vajadzētu ZZS pārstāvi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+