×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Ārzemēs bērnus atguvušās latvietes brauc mājās (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Iespējams, baidoties par sava bērna zaudēšanu, kopumā trīs Latvijas valstspiederīgās šogad pārcēlušās atpakaļ uz dzīvi Latvijā no ārzemēm.

Tieslietu ministrija šobrīd pastiprināta uzmanību pievērš tautiešiem, kuri ārzemēs nokļuvuši sociālo dienestu redzeslokā dažādu bērnu tiesību pārkāpumu, kas dažādās valstīs atšķiras. Kopumā šogad no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm šķirti 12 bērni – trīs atguvušas mātes, trīs nonākuši audžuģimenēs, bet seši nodoti radiniekiem. Pamatā šie gadījumi ir Lielbritānijā.

Ministrijai ašlaik zināmi trīs gadījumi, kad ārvalsts tiesvedības rezultātā bērni tika nodoti atpakaļ mātes aprūpē, jo ārvalsts sociālo darbinieku veiktais izvērtējums par vecāku spējām bija pozitīvs – mātes bija atklātas, vērstas uz sadarbību ar sociālo dienestu un veica nepieciešamās darbības, lai atgrieztu bērnus ģimenē.

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un kompetentajām bāriņtiesām Latvijā operatīvi sniedza informāciju par bērnu aprūpes iespējām Latvijā, ja gadījumā tiesa lemtu, ka bērnu nevar atgriezt mātes aprūpē. Visos trīs gadījumos mātes pēc bērnu atgūšanas ģimenē, izvēlējās atgriezties Latvijā.

Gadījumos, kad ārvalstīs no ģimenes izņemtajiem bērniem netika atrasts neviens piemērots aizbildņa kandidāts no radinieku vidus un ārvalsts tiesa kā vienu no bērna aprūpes iespējām izskatīja adopciju Apvienotajā Karalistē, Tieslietu ministrija rakstījusi vēstules ne tikai ārvalstu sociālajiem dienestiem, bet arī tiesām, kurās tiek izskatīta lieta, paužot Latvijas iestāžu viedokli, ka tās nepiekrīt bērna adopcijai Apvienotajā Karalistē, sniedzot informāciju par citām aprūpes iespējām Latvijā, paziņojumā uzsver ministrija.

Trīs gadījumos, kuros nebija neviena piemērota radinieka, pie kura ievietot bērnus, bērniem atrasta piemērota audžuģimene Latvijā un bērni no Apvienotās Karalistes ievietoti audžuģimenēs Latvijā. Divos gadījumos Apvienotās Karalistes kompetentās pašvaldības sociālie darbinieki bērnus nogādāja Latvijā un pavadīja vairākas dienas, lai palīdzētu bērniem pamazām iedzīvoties jaunajā ģimenē, taču vienā gadījumā bāriņtiesai bija jādodas pakaļ bērnam uz Apvienoto Karalisti.

Pēc Tieslietu ministrijas, Latvijas vēstniecības un bāriņtiesu aktīvas iesaistes, veicot bērnu radinieku apzināšanu un izvērtēšanu Latvijā, ar Apvienotās Karalistes kompetento tiesu lēmumiem pie radiniekiem Latvijā ievietoti seši bērni, vēl četri bērni tiks nodoti Latvijā dzīvojošo radinieku aprūpē tuvākā mēneša laikā – divi vienas ģimenes bērni pie vectēva un divi citas ģimenes bērni pie vecmāmiņas.

Tieslietu ministrija atgādina, ka būtiski ievērot tās valsts tiesību aktus un paražas bērnu aprūpē, kurā atrodaties.

Informatīvie materiāli par bērnu aprūpes nodrošināšanu Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Norvēģijā un Vācijā atrodami Tieslietu ministrijas mājas lapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Vienā mazā Latvijas bērnudārzā izrādās mēs jau esam divas mammas, kuras esam atgriezušās Latvijā, lai pasargātu mūsu bērnus, – viena no Vācijas, bet otra no Lielbritānijas.

  Atbrauciet un pārliecinieties paši, ka gan ar mums, gan ar mūsu bērniem viss ir vislabākajā kārtībā!

  Kur tad ir mūsu vaina un bezatbildība?

  Tas, ka mēs piedzimām Latvijā un esam latvietes vai tas, ka mūsu bērni piedzima ārvalstīs?

 2. Tas jau vairāk sāk izskatīties pēc speciāli izstrādātas abpusējas Latvijas-Anglijas vienotas sistēmas, lai iebiedētu un pēc iespējas vairāk dabūtu latviešus atpakaļ uz Latviju

 3. bezatbildības uzvaras gājiens Atbildēt

  Latvijā var droši pazaudēt bērnus un sociālie dienesti un sabiedrība ne tikai atteiksies redzēt vecāku vainu, bet steigsies palīgā.

Draugiem Facebook Twitter Google+