×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Baigā gada atceres gājiens – bez asiem incidentiem

Organizācijas “Gustava Celmiņa centrs” jeb tā dēvēto pērkoņkrustiešu rīkotais Baigā gada atceres gājiens no Okupācijas muzeja un piemiņas brīdis Brīvības pieminekļa pakājē, kur līdzās noritēja “Apvienības pret nacismu” protesta pasākums, vakar noslēdzās bez asiem incidentiem.

 

Jau stundas ceturksni pirms pusdienas laikā paredzētā gājiena pie Okupācijas muzeja sāka pulcēties pārsvarā vecākās paaudzes cilvēki, kuri līdzi bija paņēmuši ziedu pušķus, karogus un transparentus, uz kuriem bija rakstīts “Nost cionistu sulaiņu valdību – Latviju latviešiem” un “Rokas nost no Latvijas”.

Atceres gājiena galvgalī tika nests Latvijas karogs, kā arī cilvēki rokās turēja lenti, ko rotāja uzraksts “Čekista Solomona Šustina terora upuru piemiņai”. No Okupācijas muzeja cauri Vecrīgai gājienu pavadīja vairāki policisti, savukārt Brīvības pieminekļa apkaimē bija izvietoti vairāki policijas autobusiņi, kuros sēdošie likumsargi sagaidīja gājiena dalībniekus.

Paralēli mītiņam pie pieminekļa dažus desmitus metrus tālāk no tā norises vietas bija izvietojusies neliela, piecu organizācijas “Apvienība pret nacismu” cilvēku grupiņa ar Latvijas karogu un diviem transparentiem, uz kuriem latviski un vāciski bija rakstīti pret nacismu un kapitālismu vērsti saukļi. Grupa stāvēja mierīgi un klusējot, taču vienā mirklī, kad uzrunas vārdus sāka teikt Baigā gada notikumu pieminētāji, viņi no kabatām izvilka svilpes un sāka svilpt. Izpelnoties policijas darbinieku aizrādījumu, turpmāk svilpes vairs neizmantoja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+