×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Bail no sava bērna: 15 sievietes šķirtas no vardarbīgiem dēliem

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijā pērn pieņemti 143 policijas lēmumi par nošķiršanu, lai nodrošinātu tiesisko aizsardzību personām, kuras cietušas no vardarbības ģimenē. No visiem Valsts policijas pieņemtajiem lēmumiem par nošķiršanu, aizsargājamās personas visbiežāk bijušas sievietes: 67 sievietes lūdza aizsardzību no saviem kopdzīves partneriem, 37 sievas – no vīriem, bet 15 sievietes – no dēliem.

„Vardarbība ģimenē pret sievietēm Latvijā diemžēl aizvien ir izplatīta problēma, lai gan likumos pēdējos gados veiktas būtiskas izmaiņas. Pāridarījumus nereti pārcieš klusējot un akceptē kā normu, taču sabiedrībai ir jāapzinās postošās sekas, ko ne vien fiziski, bet arī emocionāli rada vardarbība. Tieši tādēļ sabiedrība aktīvāk jāizglīto par to, kā rīkoties šādos gadījumos,” trešdien, 8.martā, uzsvērusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Kā deputātiem komisijas sēdē norādīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji, Latvijā ir ļoti augsts iedzīvotāju tolerances līmenis pret vardarbību ģimenē. Tikai 64% iedzīvotāju uzskata, ka vardarbība ģimenē pret sievietēm ir nepieļaujama un tai jābūt sodāmai, salīdzinot ar ES vidējo rādītāju – 84%, liecina “Eurobarometer” 2016.gada dati.

Savukārt 31% iedzīvotāju uzskata, ka vardarbība ģimenē ir privāta lieta, kas jārisina ģimenes lokā, un tikai 54% cilvēku kaut ko zina par atbalsta dienestiem sievietēm, kuras kļuvušas par vardarbības upuriem.

Tajā pašā laika posmā Valsts policijā saņemti 540 tiesas lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kuros visbiežāk kā pagaidu aizsardzības līdzeklis noteikts aizliegums varmākai atrasties tuvumā mājoklim, kurā dzīvo prasītājs, sēdē informēja LM pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+