×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Ikdiena Muceniekos: daži satraukušies, citi ar bēgļiem spēlē futbolu (10)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Valdība nav padomājusi par iedzīvotājiem”

“Iedzīvotāji arvien vairāk satraucas par drošību un citu viņiem nesaprotamu kultūru ienākšanu ikdienas dzīves telpā. Daļa iedzīvotāju jau šobrīd ļoti nopietni apsver iespēju mainīt dzīvesvietu un pamest Muceniekus. Var izveidoties situācija, ka Mucenieki kļūst par patvēruma meklētāju ciematu bez vietējiem iedzīvotājiem,” īpaši rīkotā preses konferencē uzsver Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus. Muceniekos bija paredzēts būvēt Multifunkcionālu centru, kurā varētu rūpēties par patvēruma meklētāju integrāciju vietējā dzīvē – tur tiktu izvietota bāriņtiesa, būtu pieejama interešu izglītība un speciālisti, tajā arī varētu satikties patvēruma meklētāji ar vietējiem iedzīvotājiem. Tomēr Iekšlietu ministrija finansējumu atteikusi. Pašvaldība gan esot iecerējusi īstenot projektu par ES fondu naudu un izveidot mazāku centru ciema iedzīvotājiem, ieguldot tajā 130 000 eiro.

Vietējo iedzīvotāju pārstāvis, attīstības centra “Mucenieki” valdes priekšsēdētājs Normunds Vagals uzsver, ka Mucenieku ciema iedzīvotāji jūtoties kā integrācijas eksperimenta dalībnieki. Daļa apsverot iespējas mainīt dzīvesvietu, taču jau tagad saistībā ar to, ka Muceniekos atrodas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, krītoties vērtība nekustamajam īpašumam. “Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs šeit atrodas jau vairākus gadus. Mūsu bažas sākās tad, kad uzzinājām, ka šeit mitināsies nevis 40, bet ap 200 patvēruma meklētāju. Valdības pārstāvji nerunāja ar iedzīvotājiem un neapsprieda, kā mums tālāk dzīvot. Saprotam, ka bēgļi ir dažādi, nāk no atšķirīgām kultūrām un viņiem ir dažādi temperamenti. Piemēram, Sīrijas bēgļi ir miermīlīgi un ģimeniski. Problēmas rodas, kad 30 jaunie cilvēki pastaigājas pa ciemu un mēs nevaram saprast, kādi ir viņu nolūki. Vietējās meitenes, ieraugot viņus, izbīstas,” stāsta N. Vagals. Viņš gan norāda, ka pēdējā laikā nav bijis incidentu starp patvēruma meklētājiem un vietējiem iedzīvotājiem, taču grūti paredzēt, kas notikšot nākotnē. Līdz šim nopietnākais incidents bijis kāds kautiņš 2011. gadā starp patvēruma meklētājiem no Gruzijas un vietējiem jauniešiem, un tas radies dēļ viesu attieksmes pret vietējām meitenēm.

Tikmēr patvēruma meklētājs Mansors no Uzbekistānas, kurš Latvijā ieradies ar savu sievu un diviem bērniem, uzsver, ka viņš lielāko daļu sava laika pavadot izmitināšanas centrā un reti izejot uz ielas, un ar vietējiem iedzīvotājiem viņam neesot bijušas problēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Paldies Tev Girt par so staastu.man jau liekas, ka galvenais ir dialogs starp cilveekiem.protams mums ir bails no visa svesha, bet ja mees svesho iepaziistam tad beigaas zinam , ka varam iet pie viniem maaciities anglu valodu, speeleet futbolu un zinaat ka ne jau vini gribeeja sheit buut, bet deelj apstaakjiem savaa valstii bija spiesti beegt, ka saka Nagjezhda.pluss beigaas kas veel zin mees vinjiem iemaaciisim, ka var lietoto atkritumu tvertnes un kaadu latvieshu tautas dziesmu. Un cik es zinu, latvieshi parasti ir sajuusmaa ja kaads runaa no aarzemeem latviski.

 2. Tagad jau ir pietiekami DAUDZ Muceniekos bēgļu… Valkājas pa ciemu, lūr logos, bļaustās un dzied mežā – alkohols dziesmas …Bēgļu centrā viņiem ir brīvais režīms- uz visiem ir tikai 1 dežurants …Pirms pāris dienām 5 irākieši devās pastaigāties pa LV ārēm …Kur viņi ir šodien, Dievs vien zina …

 3. Nkas, nekas. Lai pagaida, kad ieradīsies 200, 500 utt. Tad redzēsim, kā Mucenieku iedzīvotaji jutisies. Es uzreiz izvāktos no vietas, kas tuva šāda tipa nometnei, jo cik redzams ārzemēs, tad to tuvumā aug noziegumi, seksualā uzmākšanās u.tml.
  Cerēsim, ka viņi ātri aizmuks.

 4. par rūpēm par iedzimtajiem pie siles bruxellē neviens nelaidīs …

 5. Vakar panorāma jauki atklāja kā notiks muslimu integrācija pa mucenieciski. Ķoķa Maša visus , kas gribēs ko nopirkt, integrēs viens un divi. Buģeš govoriķ po ruski dm konfetku, ņebuģeš – figu ķebe. Un visi runās po ruski, bet Saeima savus integrācijas plānus varēs uzspraust uz naglas. Interesanti, cik sievu tāds muslims drīkstēs ņemt līdzi? Vai mainīsim Satversmi un izsludināsim daudzsievību arī latviešiem?

 6. Sportisti ir vienmeer bijushi praatiigaaki. Veselaa kjermenii dziivo Vesels gars! Man zheel, ka to veertiigo kurdu gjimeni aizsuutiijaat pie krieviem!

 7. 5 vārdi latviski, 5 krieviski, 5 angliski un viss notiek!
  saprotams, muceniekniekiem grūtāk, jo tur уже есть приют хренов беглецов, but they should do same kā Vecumniekos – sasaukt iedzīvotāju sapulci и прогплосовать за то, что the inhabitants do not agree uzņemt tos “bēgļus” savā pagastā. fucking nice speaking population will образоватся в Муцениеки, если так turpināsies ar tiem fuck’iniem “bēgļiem”!

 8. Tie pašvaldības kungi gan izskatās tādi nomākti, norūpējušies. – Valsts negrib domāt viņu vietā! Tas ir smagi! Nekas nav noticies – bet var taču notikties un kas tad?, teiksim meteorīts nokritīs un sabojās Kalašnikova-Ļenina tēlu. Negrib ēst kartupeļus? – Galvenais lai vodku lieto. Krievs sāk uztraukties, ka bonbongu iepakojumu mētā kur pagadās tas jau ir progress. Nekas nav pateikts par semečkām? Ja tās bēgļi nelieto tad viņi patiešām ir sevišķi bīstami. Kurš tad palīdzēs deju laukumu un kīno piespļaudīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+