×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Bailēs no uzbrukumiem, “Femen” pārtrauc darbību Ukrainā

LETA/AFPLETA/AFP

Feministu organizācija “Femen” nolēmusi pārtraukt darbību Ukrainā, šādu lēmumu skaidrojot ar pēdējā laikā pieredzētajiem uzbrukumiem organizācijas aktīvistiem.

 

“Pēdējo laikā organizācijas aktīvisti cietuši piecos uzbrukumos. Mēs uztvērām šo mājienu un nolēmām pārtraukt darbību Ukrainā. Mēs vēlamies pasargāt savus aktīvistus un aizsargāt viņus no uzbrukumiem. Mēs baidāmies, ka varētu tikt nogalināti,” skaidroja viena no kustības līderēm Aleksandra Ševčenko.

Viņa pauda pārliecību, ka aktīvisti drošāk jutīsies ārvalstīs, kur viņiem nevarēs piekļūt Ukrainas varasiestādes un kur nepieciešamības gadījumā būs iespēja lūgt tiesībsargājošo institūciju aizsardzību.

Ševčenko arīdzan pastāstīja, ka organizācijas pārstāvji otrdien pirmo reizi pēdējās pusotras nedēļas laikā ieradušies birojā, lai savāktu mantas, taču ieradusies milicija, kura visiem likusi atstāt biroja telpas un bez liecinieku klātbūtnes veikusi kratīšanu.

Likumsargi apgalvo, ka kustības birojā atrasti ieroči, patronas, granātas un Krievijas prezidenta Vladimira Putina portrets. “Femen” noliedz, ka biroja telpās būtu atradušies minētie priekšmeti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+