×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Baiļu sajūta ir klāt. Toms Ancītis analizē, kas slēpjas aiz Jaungada uzbrukumiem sievietēm (44)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Joprojām nav skaidrs, kas slēpjas aiz uzbrukumiem sievietēm Jaungada naktī Ķelnē – seksuāli uzbrucēji vai kabatzagļi ar jaunām metodēm, tikko ieradušies patvēruma meklētāji vai Vācijas pilsoņi ar “migrācijas pagātni”. Nedēļu pēc šiem notikumiem joprojām ir pieejams maz konkrētas informācijas. Iesniegumu skaits policijai par uzbrukumiem un laupīšanām pie stacijas Ķelnē pēdējās dienās pieaudzis līdz 121. Tāda paša rakstura uzbrukumi notikuši arī Hamburgā Štutgartē un Diseldorfā. Taču to sociālais efekts ir līdzīgs kā Parīzes slaktiņiem: bailes un nedrošības sajūta. Tas Vācijā izskan gan intervijās, gan sociālajos medijos. Turklāt nedrošības sajūtu vēl lielāku dara tas, ka par šiem noziegumiem, visticamāk, sodīt nevienu neizdosies, tā pretēji politiķu bravūrīgajiem izteikumiem pieļauj tiesību eksperti.

Par nekārtībām nebrīnās

Petardes Jaungada naktī sprāgst un līksmība sit augstu vilni arī Rīgā – Zolitūdē, Ziepniekkalnā vai 11. novembra krastmalā. Taču, salīdzinājumā ar to, kā vecais gads tiek pavadīts Vācijas lielajās pilsētās, Rīgā pat uz atsevišķu starpgadījumu fona valda apbrīnojama kārtība. Kamēr ikdienā Vācijā nav nekas neparasts, ka uz šķietami sīku atgadījumu ierodas trīs policijas automašīnas vai nelielu demonstrāciju apsargā divreiz vairāk likumsargu nekā pašu demonstrantu, tādos svētkos kā Jaungada sagaidīšana ko tādu var redzēt reti. Ierastie sabiedriskās kārtības noteikumi šķiet kā atcelti vai vismaz krietni mīkstināti.

Uguņošana, ko simtiem tūkstošu cilvēku pirms pusnakts bija sapulcējušies skatīties uz Ķelnes tiltiem un upmalā, nebija liels “organizēts salūts” kā Rīgā. Tas sastāvēja no tūkstošiem nelielu amatiersalūtu, izšautiem upes abos krastos, uz tiltiem un citviet. Iespējams, šāda uguņošana izskatās estētiski TV ekrānos, taču vietās, kur tiek uguņots, sprādzieni, ugunis un dūmi drīzāk atgādina ainas no kara filmām.

Jau vairākas stundas pirms pusnakts gājējam centrālajās ielās bija jābūt modram kā mīnu laukā, nezinot, no kuras puses parādīsies petarde. Jau vēlāk naktī netraucēti jutās gan tie, kas urinē ielas vidū, plēš pudeles vai, pūlī dodoties pāri ielai pie sarkanās gaismas, bloķē satiksmi vai bariņos lec pāri metro sliedēm. Un starp viņiem nevis kādas acīmredzamas “migrantu grupas”, bet gan visdažādāko vecumu un nacionālas piederības cilvēki.

Policija visus sīkos pārkāpumus nespēj fiksēt, pirmkārt, tādēļ, ka tas vienkārši nav iespējams: Ķelnes ielās Vecgada vakarā atrodas simtiem tūkstošu iereibušu svinētāju. Otrkārt, kā nerakstīts likums, šī nav parasta, bet svētku nakts. Ir pieļaujams vairāk vaļību nekā ikdienā. Tas nav galvenais, tomēr arī viens no iemesliem, kādēļ policija pret uzbrukumiem sievietēm Jaungada naktī bija bezspēcīga. Kautiņi, pārmērīgi iereibuši cilvēki, huligānisms, pat terora draudi – tas bija gaidāms. Bet ne šādi noziegumi.

Stacijas laukumā, kur jau no plkst. 21 vakarā bija sapulcējies jauno vīriešu pūlis, situācija jau pirms pusnakts izskatījās draudīgāka nekā citviet. Raķetes lidoja pat garāmgājēju virzienā. Ap plkst. 23 vakarā nekādas plašākas nekārtības par bīstamo uguņošanu gan vēl nenotika. Tomēr jau tobrīd, lai izsprauktos caur pūli un izkļūtu no stacijas, vajadzēja pielikt fizisku spēku, jo pie ieejas stāvošie vīrieši uz lūgumiem nereaģēja. Netālu stāvošos policistus, kamēr uguņošana nebija pārāk bīstama, tas neuztrauca – kas tamlīdzīgs norisinājās neskaitāmās vietās pilsētā.

“Dārgie pasažieri! Pirmkārt, laimīgu jauno gadu!” tā pusstundu pēc pusnakts pasažieriem skaļrunī jautri ziņoja vilciena mašīnists pieturā Reinas otrā krastā, pāris minūšu brauciena attālumā no centrālās stacijas: “Mēs diemžēl nevaram doties ceļā. Satiksme slēgta, jo uz sliedēm pie centrālās stacijas atrodas jaunieši.” Desmitiem vilcienu aizkavējās uz divām stundām. Kavēšanās nav nekas neparasts, taču tas, ka pa sliedēm staigā jaunieši, nav ikdienišķi. Tomēr Jaungada naktī pat vilciena vadītājs nebija par to izbrīnījies.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Tā lielākā kļūda ir šo juku radīšanas autoriem. Svētais kapitālisms. Laupīšanas morāle. Neizglītotie āfrikāņi. Vardarbīga savu standartu ieviešana. Katrai darbībai seko pretdarbība. ”BĒGĻU” acīs mēs, kā jau neticīgie, esam stipri zemākas kastas cilvēki. Naivi iedomāties, ka stāvoklis sevišķi uzlabosies, bēgļiem iedzīvojoties jaunajās mītnes zemēs. Tā tomēr ir bezatbildīga un nāvīga spēle ar uguni. Ja laikus nepamodīsimies, gribētos redzēt , kas notiks mūsmājās pēc gadiem desmit. Kādu valodu tad runās šodienas ”gudrīši”. Piepūstos kondonos iekārtām bumbām nevedās cīnīties ar moderno kara aviāciju. Tad nu daļa bēgļu ir ieradušies ”paskatīties” vietas, kur top tā modernā kara aviācija. Domājams, ka ši daļa ir liela.

 2. Galvenais jautājums kas ir ORGANIZATORS!!
  Nabaga vācieši, naivi.

 3. Kamēr straujā netiks dabūjusi pa šļipstēm, tikmēr mūsējie politikāņi strādās muļķības.

 4. Paldies pilsonim par sarakstu! Atbildēt

  Labi redzami un iegaumējami šie pērkamie karjeristi vai pastulbie savas tautas un valsts nodevēji, kas naski gatavi valsti piepludināt ar svešajiem teroristiem un kriminālistiem sava maka un amata dēļ!

 5. Lai kas un kā tos organizēja, vāciešiem tam ir jāsaka Liels paldies, jo tās pāri simtam paspaidītās vācu (vai vācu??,jo ir info,ka tā sodītas melnās,kas pieņēmušas Eiropas netikumus) dāmas ir pamodinājušas
  aizmigušo un jau aptaurēti mazohistisko vācu tautu! Arī mums tas nāk tikai par labu, jo valdības pērkamie nelieši vairs nevar netraucēti melot, cik jauki un labi ir svešie āfrikāņi tavās mājās!

 6. Būtu viņiem ādolfs pie varas, svētki paietu siltās un klusās noskaņās.

 7. Apokalipse ir sākusies Atbildēt

  Ieguglējiet: yes-putin-theyre-going-to-realize-what-theyve-done/

 8. Laiks vācietēm sākt mācīt arābu valodu, lai novēstu šādus pārpratumus.

 9. Vienlaikus vairākās pilsētās, vairākās valstīs Eiropā notiek līdzīgi seksuāli uzbrukumi sievietēm. Vai vēl ir kādas šaubas, ka uzbrukumi ir organizēti, plānoti?

 10. EU – this good! 🙂

 11. Jāteic cilvēki arī ir jau kļuvuši miegaini, dzīvojot absolūtā komfortā un kārtībā. Ir mazliet arī pašam jāpadomā un jāsajūt, pirms doties iekšā pūlīi, kas sastāv no tūkstošiem cilvēku, turklāt daudz tumšo ļautiņu. Tāda sajūta, ka pašas cietušās neapzināti uzprasījušās uz nepatikšanām. Tas no tēmas- sargi pats sevi un Dievs tevi sargās. Protams, esmu sašutusi par notiekošo, taču ir laiks saprast – jādomā ar galvu un jāskatās pāris soļi uz priekšu.

 12. pateicos pilsonim par SARAKSTU, kuru NOTEIKTI NORAKSTĪŠU UN SAGLABĀŠU, jo šīs vājprāta smadzenes ir JĀIEGAUMĒ gribot vai negribot, tās ir bīstamas sabiedrībai!!!

 13. velyījums raksta autoram - ancītim Atbildēt

  beidz raudāt , ancīt, par šīs svešās kultūras imigrantiem, kurus tu sauc pat “bēgļiem.” Ja jau tev viņi tik ļoti patīk, tad ņem pie sevis dzīboklī kādu no šiem imigrantiem -izvarotājiem un j;uties laimīgs 🙂

 14. … Japiekrit PILSONA tezei .. !!!

  … Un sie fakti dod vina tezei drosaku pamatu, proti: Putina KRIEVIJA nenem atpakal Bezabrenes robezparkapejus … un tie parnak jau bariem … !

  … IM Kozlovskis nav atkalti pacelis so jautajumu publika un AM nesuta Krievijas vestniekam NOTAS …par parkapumiem visur pienemtas starpvalstiskas internacionalas attiecibas …

 15. Liberālo vērtību un rietumkrātiņa brīvības triumfa stunda. Par ko cīnījās auseklīši – uz tā arī uzrausimies?!
  Pret šito pašu rokām un galvām ievazāto sērgu diezin vai Baltijas ceļš un barikādes palīdzēs…..Smadzenes laiks sakārtot!

 16. Bet, vai tad Latvijā maz kuču, kuras sapņo par
  melniem ** un aiz piesardzības ne-parakstījās ?

 17. man nav ne mazākās vēlēšanās just līdz “jaunekļiem ar spermatozoīdiem acīs”. Ir pavisam vienkāršs risinājums -kā atbrauca, tā pavada. Un tiem kuri it kā nesaprot kā tie bēgļi māk runāt vāciski – nu ne jau vācieši nokrāsojās melni, bet tie kuri jau kādus gadus iefiltrējušies Eiropā sajuta, ka kopā ar jaunieplūdušajiem spēkiem jūtas vareni un ņirdza policijai acīs. Tas, kas notiek ir vairāk kā šausmīgi. Un tie mani tautieši, kuri jau daudzu gadu laikā veicināja situāciju (kaut vai tas, ka tika pieņemta rituālā dzīvnieku kaušana????), lai Latvija piedzīvotu tās pašas šausmas , lūdziet Dievu raudādami, lai nelaime iet garām mūsu zemītei.

 18. ka galvenā vainīgā ir neliete Merkele.
  Latvijas cilvēkiem jau laikus jāveido pašaizsardzības vienības.

 19. Ziemas svetkus, Jauno gadu vajag pavadīt gimenes siltumā. Ko viņi visi, Vāciesi, meklēja stacijā un citur centrā? Asus pārdzīvojumus? Nu lūdzu!

 20. Esiet bez bažām,katrs saņems pēc nopelniem.Spēka struktūrām ,ētisku normu pārkāpējiem un cietušajiem nebūs izšķirošas nozīmes,kamēr liberālajiem demokrātiem un dzīves baudītājiem nepāries pūļa vilinājums pašiem uzprasīties uz dažādiem riskiem visa veida izaicinājumos ķert adrenalīnu tur,kur tā faktiski nav,kur tas var rasties tikai kā iespēja

 21. Par ko cīnījās auseklīši – uz tā arī uzrausies? Laipni lūgti reālajā Rietumkrātiņā!

  • Vaīīī, kā vajadzēja par PSRS cīnīties !!!!!!!! 🙂 🙂

   • Kāda cīnīšanās – apmest kažokus, lai var baudīt demokrātiju, mazākumtiesības un liberālās vērtības! Skat’, kā lembergi u.c. oligarhi, kampēji un eirokrāti tagadiņ’ izvēršas!

 22. Hibrīdkarš. Līdzīgi kā Krimā. Starpība, ka abi Eiropas “janukoviči” – Junkērs un Merkele – vēl joprojām ir pie varas un paši “muslimu laipnos cilvēkus” aicina.

 23. INTERESANTI , ko gan tagad varētu pateikt siekalaini —raudulīgā Pasternaka, sex invalīds Rinkēvičs, ar mīlestību pārņemtie melnsvārči Vanags un Stankēvičs un vēl vesals bars ar toleranci saslimušie “pseido inteliģenti ” ,kā arī Straujuma un citi varas pārstāvji ?????? Vai kaut NEDAUDZ ir kauns par to ,ka šādu likteni kā Vācijā jūs vēlējaties uzspiest arī Latvijai?????

  • nevajag jau pārspīlēt. Patiesībā joprojām nav SKAIDRS, kas bija uzbrucēji un kādu motīvu dēļ viņi darīja to, ko darīja. Kāds speciāli saorganizēja, sakūdīja? Alkohola uz svētkiem pārāk daudz? Vienkāŗši pofigs viņiem? Bandīti, zagļi? – Uz šo vēl atbildes nav. Skaidrs ir tikai tas, ka situācija ļoti, ļoti nepatīkama, policija izrādījās visai nevarīga, lai ar to tiktu galā. Un tas ir būtiskākais, saprast – KAS notika un KO turpmāk darīt savādāk.
   Skaidrs, ka starp patvēruma meklētājiem ir ļoti, ļoti dažādi cilvēki, bet kāds ir labākais risinājums, lai ar to tiktu galā?
   P.S. Ir ļoti daudzas Eiropas pilsētas, kur atrašānas pie centrālās stacijas vai autoostas ir ļoti, ļoti neomulīga pat parastas dienas parastā pievakarē. (Roma, Oslo) Viļņa, piemēram, tur arī bēgļi/arābi vainīgi?

   • īpaši naivais var noticēt,ka tas pasākums vienlaicīgi vairākās pilsētās varēja notikt bez īpašas koordinācijas.Tagad skaidrs kāpēc visiem” nabaga kara nomocītajiem “ir līdzi viedtālruņi un ir vajadzīgs ātrs bezvadu internets.Nav tikai saprotama Merkeles un Junkera loma visā tajā,vai tiešām viņi ir pārdevušies par “mazām naudiņām”,jeb piedāvājums ir bijis tāds,ka grūti atteikties.

 24. Raksts ir vairāk par masveida bezatbildība,Jaungada svinību laikā.Atminieties par meiteni ar sakropļoto actiņu,kuru “Panorāmā” rādīja gada sākumā! Musulmaņu invāzija tikai izgaismo Eiropas sabiedrības vērtību skalu.

 25. Izrādās,Hermanim bija taisnība…

 26. Acīm redzamā un galvenā vainīgā, Angele Merkele, kurai vainu var pierādīt jebkurā tiesā, bet ne tikai netiks tiesāta, pat demisiju nav ko gaidīt. Tā var sagaidīt to pašu, ko Rumānijā – tauta savu Čaušekieni pakāra paši. Tas var notikt jebkurā valstī, kur likums un vara piekopj iznīcināšanas politiku, nevis aizsargā tautu.

 27. nu bez aizdomām ka tas bija speciāli organizets pasākums ir tīri loģiski un saprotami iemesli
  1 ticiba un audzināšana -atceramies ka par miršanu varoņu nāvē ir paredzetas 72 jaunavas aizsaulē. mums tas liekas dīvaini, bet viņiem tas acimredzot ir būtiski ja pat ticiba balstās uz sex balvām aizsaulē, tpar ģerbšanās unuzvedibas kodeksu sievietem šaisaulē nerunājot.
  2 bēgļi tiek tureti vienkopus kopienās kas integrāciju neveicina, jo nekas nemainās , viss kā pašu valstī pašu ļaudis apkārt kas domā tāpat. ja viņus kaut vai vienmerigi pa valsti izmētā viņiem nav apkārt domubiedru un viņi ir spiesti pieņemt esošo kārtibu nevis dzivot pēc saviem ikumiem
  3 pārsvarā bēgļi ir jauni vīrieši kam no atturešanās spermozoīdi jau acīs peld, jo nav taču iespējas, nav katram tā sieviete pie sāniem, tad nu ieraudzijuši pēc viņu domām izaicinoši ģērbtas sievietes ar nepiesgtu seju….. viņam jau tāpat širmis aikrīt bez jebkādiempamudinājumiem no malas un bara instinktiem

 28. Protams ka latviešu bijušie komsorgi,partorgi un tamlīdzigi tipi piespēle puspulkvedim prāta aptumsuma brīžos.Arī austrumvācu bijušai komjaunietei arī viss sanāk bez ļauna nolūka.Sazvērestības teorijam tik slidenās lietās nav vietas.

 29. Kamer nolaadeetie birokraati papiiru kaudzees meklees likumu ,kaa attaisnoties par nesodiitajiem migrantu noziedziniekiem ,tikmeer pie ES robezjas gaida veel 12, 5 miljonu tikkai siirijas beeglju pie tam njemot veeraa to faktu ka pusi jau teroristi noslepkavojushi pashu valstii. Taapeec Apdauziitie ES politiji kaut juus pashus beidzot izvarotu un ja kjersies klaat juusu beerniem atcerieties ,ka paardevaat savu gjimeni deelj savas politiskaas karjeras .Njemiet veeraa ,ka beeglji naaks veel no Aafrikas, Iraakas , utt.
  Vai mees gaidam to ,ka ASV mantkaariibas deelj Abstulbos visu Eiropu un politikji tikmeer savaas mapiitees meklees ,kaa vareetu palikt nevainiigi ?

 30. Naivie rietumieropieši – ir saņēmuši to ko pelnījuši – tā gļēvā Grūzijas tad Ukrainas aizstāvība pret agresivo austrumu kaimiņu un nu pati saņemusi labi organizētos un vadītos bēgļu plūdus . Arī paši pie vainas – te sagribējās arābu pavasari Lībijā, Ēģiptē, Sīrijā un kur vel… Saņēma ko pelnījuši un to veikli izmantoja KGB puspulkvedis austrumos. Lielās akcijas nenotiek nejauši un kādiem vajag tikai tās ievadīt un tad veikli pazust no pūļa… Profesionāli tam tiek apmācīti. Tur pat Merkele aiz gudrības, aiz muļķības vai aiz uzdevuma ( ne velti US noklausās un mēģina kaut ko labot).
  Daudz labāki nav Latvijas ”lielpolitiķi” to neizprotot un balstu pat aicina taisīt vaļā robežas —tā nemaz neapzinoties savu piedalīšanos puspulkveža spēlē. Jā un vel 160 ar plakātu ”WELCOME” – ne prāta, ne atbildības…
  Una Bergmane, vēsturniece

  Olga Procevska, uzņēmēja

  Gustavs Strenga, vēsturnieks

  Helmuts Caune, filozofijas maģistrs, redaktors

  Ansis Dobelis, biedrības “Progresīvie” vadītājs

  Kaspars Zellis, vēstures doktors, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks

  Savu atbalstu vēstulei izteikuši:

  Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore

  Kaspars Kļaviņš, vēstures un starpkultūru menedžmenta profesors, Emirates College of Technology in Abu Dhabi

  Edgars Engīzers, vēsturnieks

  Ilze Oļehnoviča, angļu filoloģe, Daugavpils Universitātes pasniedzēja

  Alise Zariņa, reklāmas tekstu autore, režisore

  Ieva Brante, juriste

  Sergejs Ušakovs

  Emīls Klotiņš

  Jūlija Dibovska

  Arvis Kolmanis, rakstnieks

  Igors Gubenko

  Ilze Jaunberga, māksliniece

  Valdis Tēraudkalns, LU Teoloģijas fakultātes profesors

  Carl Biörsmark, Integration Coach, Sweden

  Jāna Jēruma-Grīnberga, bīskape emerita

  Veiko Spolītis, tautas priekšstāvis 12. Saeimā

  Kristīne Želve

  Eva Ikstena

  Inese Runce, LU FSI vadošā pētniece

  Laima Graždanoviča

  Katrīna Daugule, Latvijas Kultūras akadēmijas studente

  Eva Eglāja-Kristsone

  Gints Knoks

  Elīna Meiere, sociālo mediju projektu vadītāja

  Guntars Rēboks

  Pēteris Cedriņš, rakstnieks, tulkotājs

  Ilmārs Šlāpins, interneta žurnāla “Satori” galvenais redaktors

  Jānis Strods

  Marija Golubeva, politikas analītiķe

  Ieva Lešinska-Geibere, tulkotāja, publiciste

  Baiba Rubess

  Alise Rupeka

  Jānis Ķīnasts, pilsētplānotājs-vietradis

  Ieva Garda-Rozenberga, folkloriste, LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece

  Metjū Matīss Kots, vēsturnieks, latviešu bēgļu pēctecis

  Ieva Raubiško

  Inga Gaile, dzejniece

  Lauris Bokišs

  Agnese Gaile-Irbe, filologs

  Māra Pinka, Latvijas Universitātes lektore

  Pauls Bankovskis

  Andra Neiburga, rakstniece

  Ulvis Zirnis

  Inese Zinovska

  Zane Peneze

  Dmitrijs Krupņikovs

  Una Bērziņa

  Santa Mičule, mākslas zinātniece

  Lauris Gundars, režisors

  Jānis Ķirpītis

  Rolands Puhovs, reklāmas aģentūras vadītājs

  Dāvis Kaņepe

  Anete Konste, publiciste

  Elizabete Lukšo, interneta žurnāla “Satori” ziņu redaktore

  Kristīne Zamurajeva

  Toms Jansons, vecākais programmētājs

  Lelde Caune, investīciju projekta vadītāja

  Vents Vīnbergs, arhitekts, publicists

  Agnese Rutkēviča, dramaturģe

  Edgars Raginskis

  Kaspars Vanags

  Diāna Zamurajeva

  Mārtiņš Vaivars, “infogr.am” finanšu direktors, “QUO tu domā” valdes loceklis

  Kārlis Langins, feļetonists

  Iveta Kažoka

  Rūdolfs Mazurs

  Roberts Rubenis

  Ljeta Putāne

  Krišjānis Bušs

  Dmitrijs Golubevs

  Roberts Bernans

  Gunārs Božis

  Mārtiņš Vaivods

  Anita Reitere

  Madara Peipiņa

  Gatis Priede, sabiedriski aktīvs pilsonis

  Artjoms Uršuļskis

  Maija Upeniece

  Toms Zariņš, vēstures students

  Edgars Lapiņš, “Skeptiskās biedrības” līdzdibinātājs un vadītājs, kritiskās domāšanas pasniedzējs

  Ivars Neiders, RSU Humanitāro zinātņu katedras docents

  Daina Bērziņa

  Jānis Egliņš

  Madara Ventiņa

  Reinis Tukišs, pavārs

  Dagnija Strīķe, medicīnas statistiķis Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, studente

  Vents Sīlis

  Sabīne Brice

  Fricis Vilnis, arhitekts

  Evelīna Ozola

  Dzintars Kalniņš

  Liene Linde, kinorežisore

  Toms Bergmanis, doktora grāda kandidāts, Edinburgas universitāte

  Ingmārs Freimanis, bezdarbnieks

  Zuzanna Runkovska

  Dace Dzenovska, sociālantropoloģe, Oksfordas Universitāte

  Juris Pūce, politiķis

  Anda Godlinska, Oldenburgas Universitates Humanitāro un sabiedrības zinātņu fakultātes doktorante

  Santa Remere, tulkotāja

  Baiba Fromane

  Ieva Rozentāle, akadēmiskā pētniece un lektore

  Igors Vatoļins, biedrības “Eiropas Krievu iniciatīva” valdes priekšsēdētājs

  Kārlis Apinis

  Elizabete Anna Rūtens, Latvijas Republikas pilsone

  Jānis Ķirpītis

  Madara Rutkeviča, literāte, dramaturģe

  Liene Kupča, mārketinga komunikācijas eksperte

  Gundega Evelone, māksliniece, neliela uzņēmuma vadītāja

  Marta Elīna Martinsone, režisore

  Viesturs Radovics, žurnālists

  Jānis Viļums

  Zanda Zālīte

  Rita Laima Bērziņš, rakstniece, tulkotāja

  Dāvis Plotnieks, ekonomists un mārketinga speciālists

  Agnese Naudiša

  Aldis Kaufmanis

  Dmitrijs Oļehnovičs, Daugavpils Universitātes pasniedzējs

  Kārlis Vērpe, filozofijas doktors

  Boris Ginzburg, pasniedzējs, Universidad Carlos III de Madrid

  Gatis Vectirāns

  Baiba Renerte

  Jānis Radiņš

  Elīna Brasliņa, ilustrators

  Mārtiņš Ķeņģis

  Evelīna Ozola, arhitekte un urbāniste

  Viktorija Aizkalna

  Edgars Jēkabsons

  Marija Assereckova

  Roberts Putnis

  Mārtiņš Kossovičs, uzņēmējs

  Anete Vanaga

  Iļja Ļenskis, vēsturnieks

  Jānis Bērziņš, ekonomists

  Ingrīda Blūma

  Anastasija Mežecka, Edinburgas universitātes ierēdne, tulkotāja

  Marta Kreituse

  Andis A. Bluķis, uzņēmējs

  Krists Ozoliņš, podnieks

  Kaspars Blekte, laborants

  Karlis Robert Celms, Chef/Owner Zoste/SpridEats foodtruck

  Liesma Ose

  Indulis Svīķis, IT konsultants

  Edmunds Vanags, psihologs

  Dāvids Vikmanis, IT speciālists

  Ieva Pirksta, RSU medicīnas studente

  Marta Rikša, politikas pētniece, Sabiedriskās politikas centrs “Providus”

  Ilze Ķīķere, reklāmas projektu vadītāja

  Baiba Fromane, juriste

  Līga Irbe, vēsturniece

  Ieva Bergmane

  Sergejs Gubins, ekonomists, Bocconi University

  Kaspars Zālītis, cilvēktiesību aktīvists

  Ainārs Sauka

  Anne Sauka

  Ilze Naudiša

  Linda Lapiņa, psiholoģe, Roskildes Universitātes doktorantūras studente

  Ivo Briedis, scenārists

  Inese Ejugbo, biedrības “Zvannieku Mājas” juriste

  Marta Bergmane

  Ilze Klimaševska

  Olga Cara, pētniece

  Liene Ķeķere

  Paula Glubinska

  Pauls Daija, filologs

  Jā un es nezinu, ka kāds savu parakstu ir atsaucis un nožējis savu maldu grēku…

  • Lai gan tur ir maz sabiedrībā pazīstamu ļautiņu, šos vajag atcerēties. Jo viņi gribēs taisīt karjeru – politikā vai kur citur. Atcerēsimies, lai zinātu, ko no viņiem nākotnē var sagaidīt.

   • Lūk, tieši to padomāju. Izprintēt un glabāt sarakstu līdz laikam, kad kārtējās vēlēšanas. Lai ne tuvu varai šie cilvēki netiktu. Mums aug bērni. Kādā zemē viņi dzīvos? Cik ļoti var sevi un savu zemi nemīlēt, lai ko tādu pieņemtu un vēl atbalstītu. Deportēt visus, bez izņēmuma. Nekad viņi nepieņems citas dzīves un kultūras normas. Pretējā gadījumā mūs gaida pilnīga iznīcība.

   • Varavīksnes ēnā Atbildēt

    Pārskatot sarakstu ar cienījamiem imigrācijas atbalstītājiem, rodas pamatots jautājums – Ja tik daudziem intelektuāļiem ir tik smagas problēmas ar realitātes uztveri, tad kāda gan ir mūsu tautas spēja izdzīvot kritiskā situācijā ? Vai gribam kļūt par pašnāvnieku nāciju, plaši atverot durvis mūsu kultūrai naidīgiem spēkiem ?

  • Viņi neatsauks. 🙁 Viņi ir apmāti.

  • Es tiešām gribētu saprast, vai visi šie ļautiņi arī šobrīd domā tāpat? Aicinu viņus visus atsaukties un paskaidrot mums, cik droši varam dzīvot tālk!

  • Kāda jēga kaut ko sacerēt un parakstīt? Neviens nevienā neieklausās.

 31. aprkstītais jau pilnīgi atbilst terorisma jēdziena definacijai-radīt iedzīvotājos baiļu sajūtu un te nav svarīg vai ir sagrauta māja vai nošauti cilvēki ,galvenais bailes ,kas tālķ sekos

  • Da viņi tak ar katru baltās sievietes pazemošanu bonusus pie Allāha pelna, un nav jau grūti sakacināt jaunus vīriešus, īpaši vēl barā un reibumā…un ja tas notika līdzīgi un vienlaicīgi vairākās Eiropas lielpilsētās, tātad IR kāds, kas viņus tomēr vada. Var minēt 3x, jo tas kāds ir ļoti ieinteresēts EU nestabilitātē da jebkurā veidā…tāds lūk tas hibrīdkarš !

Draugiem Facebook Twitter Google+